Najdi forum

epiduralna

Spoštovani dr.Zabavnik!

Rok poroda ima v mesecu septembru, se pa že sedaj nanj nekako pripravljam psihično in fizično. ogromno sem ze prebrala na internetu in v knjigah o epiduralni anesteziji, pa vendar imam se vedno kup vprašanj.

Zanima me naslednje:
1. ponekod sem zasledila, da včasih epiduralna vodi do kleščnega ali vakumskega poroda. kakšen je vaš komentar k tej trditvi?
2. v kolikor se odločim za epiduralno ali po vstavitvi katetra do konca poroda ležim ali se lahko tudi vmes gibljem (hoja, menjava položajev)?
3. koliko % “uporabnic” epiduralne anest. čuti še kasneje t.i. fantomsko bolečino na mestu, kjer je bil vstavljen kateter in ali se da tudi to uspešno preprečiti ? (brala sem o nekakšni “zamašitvi luknjice vboda”…
4. če vas prav razumem iz vašega uvodnika lahko v primeru uporabe epiduralne in npr. nujenga carskega reza, opravijo carski rez pod epiduralno anestezijo – torej sem v času carskega reza budna in otroka takoj dobim v naročje?
5. ali se lahko da epiduralno tudi v kasnejših fazah poroda (npr. 1. porodna doba poteka ponoči, dodatna pomoč anestezista pa pride zjutraj, ko si ze v 2. porodni dobi in je šele takrat izvedljivo)?
6. Že pred nosečnostjo in še sedaj imam zelo nizek pritisk 85/50, ali je takšen nizek pritisk ovira za epid.?
Sicer celotna nosečnost poteka normalno (razen obupnih bolečin v krizu in sramnici – obiskujem fizioterapijo)…

Upam, da vam nisem postavljala preveč neumnih vprašanj. S partnerjem si pač želiva porod kot vesel dogodek in če bo pri tem toliko manj bolečin še toliko bolje – v končni fazi danes smo le na pragu 3. tisočletja – pred stoletjem so še operirali brez narkoze, danes z njo in ne vidim smisla, da bi še danes morale biti bolečine pri porodu nekaj normalnega.

Zahvaljujem se vam za vase dragocene odgovore in vas lepo pozdravljam,

S spoštovanjem,

Nika

New Report

Close