Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje epiduralna analgezija

epiduralna analgezija

Zelo lepo pozdravljeni!

Sem ena od bivših porodnic, ki so se zanimale za epiduralno analgezijo (v nadaljevanju e.a.) . Ko sem to omenila moji osebni zdravnici me je pogledala kot da sem z lune. Potolažila me je , da se telo pripravi na bolečino. Ob nadaljnjih pregledih me je potolažila , ker je malček bil v medenični legi, da bom pri porodu malo bolj cvilila. Jaka tolažba. Ob vseh prizadevanjih , da bi mi v kateri drugi porodnišnici izpeljati e.a. sem ostala tam kjer sem začela.
Zato sem spodbudila novinarko v reviji Moj otrok, da je anketirala vse slovenske porodnišnice o možnosti e.a.. Članek je izšel v decembrski številki 2001. Upam , da sem komu pomagala.

Ob prizadevanjih dr. Zabavnika sem vsekakor navdušena. Upam, da bo e.a. postala rutina v vseh porodnišnicah.

Zanima me kako je z e.a. če nisi iz MB občine, ali sprejmete porodnice tudi iz drugih občin, ali se moraš naročiti, ali bi morala predhodno opraviti pregled pri vas???????
Ali stroške e.a. krije zavarovalnica ali sami in koliko stane.

Lep pozdrav

Alenka

New Report

Close