Najdi forum

kako vam je uspelo

Spoštovana Tatjana,
Kako vam je uspelo vnaprej se dogovoriti za epiduralno anastezijo?
Kaj ste rodili vaginalno ali carski rez?
Če ste vaginalno ali so vam res delali epiduralno zgolj zaradi vašega strahu?
Tudi mene je zelo strah.

Pozdravljena!

Jaz se sploh nisem nič kaj preveč vnaprej dogovarjala, če povem po pravici. Celotno nosečnost sem živela v tujini razen zadnjega devetega meseca. Čisto po naključju sem mimogrede o EA vprašala še osebnega ginekologa, ki je postopek zagovarjal, podpiral, priporočal… Na njegovo vprašanje, če me je strah pa sem odgovorila: “Seveda, kot vsako žensko. Kar se mora se mora. Zaradi bolečine ni še nobena ženska umrla, kajne?” Dobila sem tel.št. prim. Zabavnika, ga poklicala, on me je sprejel, se zmano pogovoril, mi natančno razložil postopek, jaz pa sem se lahko odločila za da lai ne. In seveda sem rekla da.
LP

Posredujem Vam pisanje Ule iz teme Moja izkušnja, saj je očitno ostalo neopaženo v množici drugih postov. Ker pa te stvari zanimajo tudi mene, sem si “sposodila” kar njen post.

Ula, upam, da mi ne boš zamerila!?

*****
Pozdravljeni,

prva nosečnost in seveda razmišljanja o tem in onem, tudi o epiduralni anasteziji. Z možem sva veliko prebrala in se tudi navdušila vendar je moja osebna zdravnica e.a. odsvetovala, češ, da porodnica več ne čuti popoadkov, ne pritiska, ko je treba in se porod lahko ” ustavi ” . Ali res lahko pride do komplikacij, kleščnega, vakuumskega poroda in celo povečanja možnosti carskega reza. Slišala sem tudi, da lahko z e.a. pride do okužbe ( zaradi katetra ), ki lahko povzroči velike težave, zastrupitve. Kaj je res in kaj ni ???
Prosim za odgovor, ker me res zelo zanima realna ocena in e.a. nasploh.

Hvala, lp, Ula

New Report

Close