Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Odstavljanje otroka od dojk

Odstavljanje otroka od dojk

Pozdravljeni.
Najna puncka je bila 18.ga stara 3mesece,do 3tednov nazaj se dojila. Potem smo imeli v druzini dve smrti in so me zgleda malo zivci, in je mleko kar usahnilo. 2tedna pa par dni ze dodajam. Sedaj dva dni se mi zdi da je mleka dosti manj, sedaj sem jo naprej podojila potem pa se 120dodala,sedaj poje ze 140ml.Na 3,4ure.Danes sem si za foro spumpala ves mlek in ga je tam nekje 40. Ali naj jo cisto odstavim, saj je potem samo sitna ko nic ne pritece, in hitim pripravljat flasko.? Ali naj jo se dojim? Kako odstavit otroka, kar naenkrat, ali kako(da ne pride do kaksnega vnetja)?🤔 Najlepsa vam hvala za svetovanja in odgovore.

Đessy, pozdravljena,

najprej se opravičujem za malce pozen odziv.

Kar se vam je zgodilo, je pri vas zagotovo povzročilo določeno stisko in stres, kar je začutila tudi vaša punčka.

Kako naprej? Poskusite ugotoviti kako se vi počutite ob vsem tem. Kaj si želite? Če še imate mleko in je bila dojenčica do sedaj polno dojena, vi pa si želite dojiti še naprej, vztrajajte. Če je sitna, je mogoče, da čuti vašo stisko. Verjamem, da vam bo uspelo dojiti še naprej, če si tega resnično želite. Kar je trenutno za vas najbolj pomembno je, da prisluhnete sebi in se ravnate po svojih občutjih. Zaupajte si in zaupajte odzivom vaše punčke. Kakor se boste odločili, tako bo za vaju najbolj prav.

Kar se vnetja tiče; če se boste odločili za prenehanje dojenja, izčrpavajte vedno manjše količine mleka. Tako ne bo več prevelike stimulacije in tvorba mleka se bo počasi zaustavila.

Jasna Dolamič Gričar, mag. Izobraževanje in svetovanje JADRO, s.p. tel: 040 761 258 http://izobrazevanje-in-svetovanje-jadro.si/

New Report

Close