Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Novorojencek in tezave pri dojenju

Novorojencek in tezave pri dojenju

Pozdravljeni,

pisem vam, ker sem cisto obupana.
Nasa puncka se je rodila 10.1.,2 tedna pred rokom. Porod je bil ekstremno hiter. Merila je 51 cm, tezka 2950. Najnizja teza je bila 2750, ob odpustu 3000. Imeli smo manjse tezave. Ker je imela obcutljivo kozo so se pojavile razpoke po nogicah. Pediatrinja je dala pregledat kri, ugotovila, da ima povisan crp na 28. Dobila je antibiotike 5 dni. Hemokultura je bila negativna, ni bilo bakterijske okuzbe. Ko smo imeli kontrolni pregled po 4 dneh, so povedali, da je dobila premalo na tezi. Pokazalo je 3045. Sem povedala, da bi morala dojiti ze 1 uro nazaj. Hoteli so me zadrzati v pediatricni, na opazovanju, glede dojenja, pa sem se nekako izmazala. Takrat sem morala podojiti in je hcerkica spila 70,tako je pokazala tehtnica. Ker sca ze itak bili dlje v porodnisnici, kjer sem se veliko jokala, enostavno nisem zelela ostati. Mleka res imam veliko, danes sem si ga morala brizgati, ker mala ni jedla veliko. Vse kar sprica iz dojk. Patronazna pride vsak drugi dan in je povedala, da lepo napreduje. 1.merjenje sreda:3130, 2.merjenje petek:3248. Jutri spet pride.
Nasa puncka je prava zaspanka. Vecinoma zaspi med dojenjem. Vcasih mi jo uspe zbuditi, vcasih pa ne. V porodnisnici se je sama zbujala na 3 ure in je veliko pojedla. Tezave so se pricele doma. Vcasih se super podoji, vcasih pa slabo. Danes pa sem povsem obupana. Ponoci ob 2 je dojila super, ko pa sem jo skusala prebuditi ob 5, pa je dojila le 2 minutke in trdno zaspala. In danes ze cel dan doji zelo malo, dojko je sedaj celo zavracala. Potem sem jo sla na previjalno malo odviti in ko sem jo pristavila na dojko, je nekaj dojila, ne vem pa koliko.
No, naj omenim najveci problem. Doma smo vsi oblezalo. Starejsi sin 2,5 leti je prvi zbolel, vrocina, nima apetita. Nato je moz dobil vroxino, sedaj je le se prehlajen. Danes pa sem tudi jaz dobila vrocino. Med 38,5-39. Dvakrat sem vzela lekadol in mi je zbil vrocino. Puncko dojim z masko. Bojim se, da se je kaj nalezla. Jutri se bojim tehtanja, saj mislim, da je celo shujsala. Res sem obupana, veliko se jokam. Prvi sin je dehidriral v pordnisnici in se bojim, da bi se kaj podobnega zgodilo. Dojila sem ga 1 leto. Puncka sicer lula, previjem jo 8-12 na dan, vsakic je plenicka zelo polulana. Kaka tudi 4-7 x na dan, kakec je rumenkast. Patronazna pravi, da je pravi kakec.
Skratka…saj niti ne vem, kaj naj vas vprasam. Jutri vam sporocim, koliko bo pokazala tehtnica. Zanima me, zakaj ima moja puncka sedaj te tezave.imam obcutek, da ima zamasen nosek. Danes je pricela kihati, enkrt se ji je naredil baloncek sluzi iz nosa. Zakaj je malo prej zavrnila dojko? Sicer je potem nekaj dojila. Prvo 8.min, nato se drugo dojko 5 min. Naj povem, da ko se je dojila dobro, se je dojila le okoli 7 min in pojedla 70. To vem, ker sem. Jo v bolnici tehtala. Sedaj se vcasih doji tudi po 30 min. Ker kar spi na dojki. Res sem v skrbeh. Ali menite, da se je kaj nalezla in zato ne doji dobro?
Ali jaz lahko pojem kaksen lekadol. Si ne predstavljam, kako bi prezivela vrocino, saj jo jaz zelo tezko prenasam.
Najlepsa vam hvala za kaksen nasvet.
Lp

Pozdravljeni,

ponovno se javljam. Tudi puncka je zbolela. Ima zelo zamasen nosek. Bili smo pri pediatru, zaenkrat je prehlad. Vse drugo naj bi bilo ok. Po tistem, ko sem vam pisala, se je marsikaj spremenilo. Zelo slabo je jedla, zavracala je dojko, kakec je postal zelenkast. Vceraj zjutraj je zacela jesti, nosek je bil bolje. Kakec je postajal rumenkast. Potem pa spet na slabse. Ponoci spet zavracala dojko, ce jo je ze zagrabila, je zelo malo jedla. Izgledala je slabotno, zacela je kasljati, kakec pa zelenkast.
Teza je obticala na istem. Patronazna se je zelo potrudila in mi svetovala. Cez vikend imam tehtnico. Hranim jo po flaski, ker z dojenjem ne poje skoraj nic, le cca 20. Tako da si sedaj crpam mleko in ji ga dajem po flaski. Ce ji dam le flasko, poje skoraj 70. Ce pa prej doji pa poje cca 20 z dojenjem, potem pa se mucim s flasko, da poje cca 40. Naslednji obrok bo le flaska, verjetno ji bolj odgovarja.
Upam, da ne bo zaradi flaske nehala dojiti in da je ta flaska le za ta cas, dokler ne zacne spet dojiti. Kupila bom tudi tehnico, da vem,koliko poje.
Hvala

New Report

Close