Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Dojenček izgleda, da je nemiren ob materi

Dojenček izgleda, da je nemiren ob materi

Pozdravljeni,

sva novopečena starša, imava 2 meseca starega sinčka. Mali se doji normalno in ima ogromen apetit po mleku. Če je kdaj nemiren, se lahko vedno pomiri z dojenjem. Večjih komplikacij z njim nisva imela, sumimo edino na večji mišični tonus, saj se vedno daje v položaj lunce. Po pregledu na razvojni so ugotoivli, da trenutno ni večjih težav – ko je v naročju se zelo velikokrat zvija in postavlja v položaj lunice, tudi po tem, ko sva začela delati baby handling.

Kakšne tri tedne nazaj ali celo malo več pa je mali prenehal gledati v obraz, ko je bil v naročju. Še več, psotajal je zelo nemiren,

Ta problem pa je eskaliral še v to, da se pri mamici v naročju ne pomiri oz. zelo redko, meni to uspe pogosto, zlasti zvečer. Partnerka ima sedaj občutek, da jo je otrok zavrnil in da jo ne mara, čeprav je zelo topla, skrbna in nasploh dobra oseba. Ta občutek se povečuje vsak dan, tako da je zaradi tega še bolj v skrbeh in joku.

Vem, da sam pri tem nosim levji delež, saj ga ne previjam in povečini skrbim za gospodinjska dela (+ služba), skrb malega povečini tako pade na njo. Deluje že zelo zmatrano (tudi zaradi moje krivde, ker premalo pomagam) in pravim, da mali tako reagira zato, ker je preveč utrujena.

Lahko prosim podate kakšen nasvet in ali je to normalno, da se je dojenček začel tako “obnašati” že pri dobrem mesecu starosti.

Za odgovor se vam zahvaljujem še v naprej.

Lep pozdrav.

Pozdravljen, nisem svetovalka. A kot novopečena mama me je prav stisnilo ob vašem sporočilu. Kako se kaj rihtate zdaj?
Zala

Zdravo.

Sedaj je super, izgleda da je bila to faza .. 😀

Mali lepo čeblja, sedi in se plazi pri 7 mesecih in vedno veselo nasmejan 😀

Uzivajte v prvih mesecih, ko se bo zacel plaziti bo norisnica 😀

nova
Uredništvo priporoča

Oooo krasno, me zares veseli!!

Haha se že bojim. Naša še ni tako daleč, 3,5 m, a se že toliko prebrca, da ni nikdar dolgo tam, kjer jo odložiš.

Srečno še naprej, me je res razveselilo tvoje sporočilo.

New Report

Close