Najdi forum

napredovanje teže

pozdravljeni,

sinko je star 5m in 10 dni, rodil se je s 3600g in 52 cm, sedaj ima 9000g in 70 cm. skrbi me, ker je v zadnjem dobrem mesecu pridobil samo 450gr in 2 cm.

je pa ravno v tem času še več na tleh, raziskuje z obračanjem se na trebušček in hrbet, se na ta način premika po prostoru ali kroži po blazini v krogu. Res ogromno se slini, tudi po 30 slinčkov na dan zamenjam čisto premočenih, manj lula kot prešnji mesec, zadnjih 14 dni samo po 3 pleničke preoblečem v 24h. vendar je zadovoljen, dehidriran ni, tonus kože je napet, kaka na 2 dni, občasno manjkrat, ampak potem nadoknadi z večkratnim odvajanjem v naslednjem dnevu.

doji se na njegovo željo, vendar ker je zelo radoven in vse ga zmoti, se doji samo leže, v zatemnjeni sobi, najbolje med spanjem, na cca 3 ure ali na 3,5h, včasih redkeje, vendar ima umes tudi kak minutni hitri podoj. če ni lačen, ne bo jedel, prav tako če je preveč vznemirjen, ne more jesti, zato ga najlažje nahranim zaspanega, takrat se doji tudi po 30 minut. najpogosteje se doji na eni dojki, redko mu uspeponuditi obe, saj če zamenjam, druge ne sprejme več, je že vmes kaj bolj zanimivega ali pa se predrami. ponoči se doji 2-3x.

ker pa se se res ogromno slini, mu zadnji teden ponudim 1 štamperle janeževega čaja, enkrat na dan, katerega rad na dušek spije. rad pa srka vodo med kopanjem v banjci in tuširanjem.

Mleka imam dovolj, če kaj gre narobe je to, da se težko doji, ker je vsega preveč zanimivega.

Z gosto hrano sem nameravala počakati do 6m zaradi alergij v družini, saj je prvi otrok imel cel kup intoleranc in alergij. Ali bi bilo pač smiselno pričeti z uvajanjem, gklede na to, da je zelo radoveden za hrano in da teža zelo počasi narašča, ter ker ga vse zmoti pri dojenju? ali naj kako drugače mu ponudim dojko ali je pač vse vredu, saj je zadovoljen? se pa kar bojim uvajati gosto hrano, saj se mi zdi, da bo se kar odstavil od dojke, tako požira nas z očmi, ko jemo in žveči, daje v usta vse kar pride pod roke (prste, igrače se razume). rada bi pa dolgo dojila, vsaj še 1 leto, pa me skrbi, da bo z gosto hrano pozabil na mleko….

hvala za branje in odgovor.
lp, K.

Dodajam se to informacijo. Da je danes ga stehtala patronažna in ima
14.9. 8700g,
3.8. 8500g

Vmes, enkrat 25.8 je imel ze 9100g.

Je pa ves cas zivahen, ogromno brca,se slini, nic ni na miru, spi cez dan ne, le med dojenjem zadrema. Je manj polna plenica, vendar se vedno lula in kaka dovolj. Mislim da je problem tudi v tem, da se zaradi radovednosti tezko doji cez dan, saj ga zmoti prav vse. Zato ga dojim samo leze, v temnem prostoru, najlažje v polsnu. Mleka imam dovolj. Prosim za kak odgovor.

New Report

Close