Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Zaprt mlečni vod že teden dni

Zaprt mlečni vod že teden dni

Pozdravljeni!
Po enem tednu težav z desno dojko sem oglašam še tukaj in upam na morda še kakšen nasvet saj sem že tako obupana, da razmišljam kako končati z dojenjem.
Celo nosečnost sem se neizmerno veselila dojenja, to pa mi zdaj predstavlja en velik križ.
Rodila sem sest tednov nazaj.

Teden nazaj sem opazila zatrdlino in rahlo rdečino na desni dojki zgoraj.
Vestno sem se in se še držim nasvetov glede zaprtega mlečnega voda (gretje, masiranje, zeljni listi, pogosto dojenje, celo sprej Syntocinin).
Mastitis sem sicer z antibiotiki prebolela mesec nazaj.
Zadeva se sploh ne izboljšuje. Poleg tega me boli še bradavica in sin se želi neprestano dojit. Vse to je dobitna kombinacija za mojo utrujenost in slabo voljo ter solze.
Imam pa še eno vprašanje..dojki sta že na pogled zelo različni. Desna je za 1/2 vecja od leve in konstantno trda, tudi ob koncu podojev. Medtem ko je leva manjša, mehka in ob koncu podoja je še mehkejša, kot žogica. Ampak mleko ima, to vidim po blazinici, ki je zjutraj premočena.
Zakaj taka razlika? Vizuelno me to niti ne bi motilo, ampak ta razlika v teži in trdnosti, to je res nadležno.
Resnično bom vesela odgovora.
Vnaprej hvala!

Pozdravljena!
Sem mamica treh otrok in pricakujem 4.Tudi jaz sem imela podobne tezave pri prvem dojencku,kot ti opisujes.Imela sem sreco in dobila svetovalko za dojenje.Tezave so minile in potem sem uspesno dojila vse tri otroke. Svetovalka mi je takrat pokazala, kako mora dojencek pravilno zagrabit dojko in dojenje stece.
Od takrat sem sama pomagala veliko mladim mamicam in vse so uspesno dojile.
Tezko ti opisem preko foruma kako pravilno nastaviti otroka, ker bi morala videti, v cem je problem, ampak stvar je hitro resljiva, zato ne obupaj.
Sem iz Ljubljane in ce si tudi ti, ti lahko pridem pokazat.

Tanja

New Report

Close