Najdi forum

dodajanje

Spoštovani,

vljudno prosim za vaše mnenje ali nasvet. V nedeljo sem rodila tretjega otroka. Punčka je torej danes stara 5 dni. Prvo hči sem dojila kakšnih 5 mesecev, bilo je bolj težko. Sina sem nato dve leti kasneje dojila 20 mesecev. Brez težav. Že v porodnišnici je bilo veliko mleka, da je kar teklo, sin se je dojil 15 minut in nato 3 ure nič. Sedaj je sin star že 7 let, torej je bilo nekaj več pavze vmes. Vseeno med nosečnostjo nisem niti pomislila na kakšne težave pri dojenju, a se pojavljajo. Najprej, zelo me bolijo bradavice, so me tudi pri prvih dveh, a sedaj so bolečine res hude, ob pristavitvi mi segreje glavo in hrbtenico dol do križa, da moram močno stisniti pest in zobe, da ne zakričim. Po kakšne pol minute je malo bolje, a bolečina ostane. Težava pa je v tem, da je punčka praktično ves čas na dojkah. Eno uro na eni, pa ni dovolj in še eno uro na drugi. Torej te bolečine prenašam skozi ves dan. Včeraj sem sicer imela občutek, da je mleka več, da je dojka trda, a teče ne zlahka, zato tudi večja obremenitev bradavic. Vseeno sva se te dni dojili skozi ves dan. Pred tem sem dve noči dojila praktično ves čas, dve uri in nato pol ure spanja… sinoči sem jo zelo težko uspavala. Dve uri je bila na dojki, ko sem jo ob polnoči odložila, pa je čez pet minut spet jokala. Zato sva ji z možem dala 50 ml dodatka. Tega je spila v hipu, držala rokici prekrižani na prsih in takoj zaspala. Do 4h. Takrat sem jo pol ure dojila, a je bila punčka zelo jezna, hotela sem jo pristaviti še na drugo stran, a se mi je zdelo, da bova imele isto kot prejšnje noči, torej 2 uri dojenja in pol ure spanja… zato sem ji dala še 50 ml dodatka. Po tistem je mirno zaspala do 7.30. Zbudila se je vesela, ni zahtevala dojke, gledala je naokrog, zato sva šli zbudit bratca, odložila sem jo pri njem, da sem lahko šla na WC, kar prejšnje dni ne bi bilo mogoče, ker je takoj želela samo dojenje, sicer je pa jokala…

Želim si, da bi mi že kmalu ponehale te hude bolečine na bradavicah. Imam razne kremice in obliže in vse, a ob dojenju skozi ves dan to pač ne more pomagati, saj so dojke stalno v ustih ta male. Sinoči ob polnoči, ko sem videla, da mi ne gre uspavati otroka, ko nisem mogla zaželeti lahko noč večjima dvema in jima nastaviti oblačil za šolo… ali se vsaj pet minut pocartati pri možu, ob tem da me vse telo boli od stalnega dojenja, sem planila v jok, nisem čutila moči, da te razbolele bradavice še naprej tiščim v njena usta, ko pa bi s 50 ml dodatka mirno zaspala (ker to tiščanje ne bi bilo na dve uri predhodnega dojenja, ampak na 15 ur predhodnega dojenja čez dan). Rada bi dojila, mislim, da se maksimalno trudim za to, a se bojim, da je pretežko, če ostane tako, kot je sedaj. Za punčko in zame. In za preostale družinske člane. Morda bi pa šlo tako, da za nekaj dni ob večerih in ponoči dodajamo, da se mala pomiri in prav tako moje bradavice, pa bi potem poskušali ta dodatek počasi ukiniti.

Tehtnice za dojenčka nimam, tako da ne vem, koliko pridobiva na teži. Rodila se je s 3590g in bila po dveh dneh odpuščena s 3280g. Pleničke niso zelo mokre, morda tri na dan so mokre, ne zelo. Kaka enkrat na dan, ne več.

Menite, da je prav, da sem dodala malo dodatka?

New Report

Close