Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Najine preglavice pri dojenju

Najine preglavice pri dojenju

Živjo!
Z dvotedenskim dojenčkom se učiva dojenja 🙂
Kar precej preglavic nama dela to, da si otrok hoče poleg moje bradavice v usta stlačiti še svoje rokice ali pa vsaj kak prst. Najlepše nama gre dojenje sede, pri čemer ga skušam “ugnati” tako, da njegovo spodnjo rokico pridržim pod svojo pazduho (na tisti strani, na kateri se dojima), vendar s tem spustim komolec in tako tudi njegova glavica pride prenizko. Poleg tega ga vsakič ujezim, ko mu umikam rokice stran.
Ne vem tudi, zakaj mi ob začetku podoja tako hlasta po bradavici, ko jo le “ulovi”, jo pa izpljune. In potem so že rokice v ustih… Poskusila sem s sendvič prijemom, včasih pomaga. Če ga “odločno pritisnem” na prsi, se ujezi. Pristavljanje izgleda tako, da kar potresa z glavico levo-desno, ker je tako željan, pri čemer ga jaz skušam z bradavico dobesedno uloviti…na neki točki se sicer najdema, a zaradi takšnega načina se včasih seveda ne pristavi pravilno in ga moram odstavit ter pričeti znova…
Dojima se sicer po njegovi potrebi, v povprečju nekje na 1,5 – 2,5 h, prisesa pa se tako, kot da že 3 dni ni jedel 🙂 A dvomim, da bi bil lačen, saj ga vedno pristavim takoj, ko začne cmokat in so rokice v ustih, ne pustim, da zajoka…
Velikokrat tudi uvleče spodnjo ustnico. Takrat mu jo povlečem nazaj ven, včasih ostane, včasih pa smukne nazaj notri. Poskusila sem tudi potipati, kje je jeziček, in ga ne najdem nad spodnjo dlesnijo, kar pomeni, da mi bradavice stiska z dlesnimi… seveda so že čisto “olupljene” in boleče 🙁 Rešujem situacijo z zračenjem, svojim mlekom in Bepanthenom, pa je za odtenek bolje… Ali je možno, da ima priraščen jeziček?

New Report

Close