Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Prehranjen dojencek?

Prehranjen dojencek?

Zdravo,
Nas mali se je rodil v 37 3/7, velik je bil 50 cm in tezak 3200g. Iz porodnisnice je odsel s 3060g. Na prvi posvetovalnici je meril 55cm in 4250g, v drugem mesecu pa 59cm in 5900g. Od samega zacetka je na flaski, imel ne namrec tezave s sesalnim refleksom, tako da sem si mleko v prvem mesecu in pol crpala (cca 50-70ml), ostalo pa smo mu dodajali. Sedaj, ko je meni mleka zmanjkalo, mu le se dodajamo. Poje 120-150 ml na obrok, obrokov pa ima obicajno 6 dnevno. Je kar zajeten dojencek :), a to me ne moti, bo ze prisel cas plazenja, ko bo bolj aktiven in teza ne bo tako hitro napredovala. Skrbi me, saj je zadnje case tudi po popiti steklenicki nezadovoljen ter tudi ponoci se je pricel zbujati na 2-3 ure z neutolazljivim jokom, kjer ga potolazi le steklenicka. Prej se je zbujal le enkrat na noc (spal je od 8-cca 2, in potem do cca 6-7). Skrbi me, da se je navadil s hrano tolaziti? Res je tudi, da cez dan vedno manj spi, bolj kot ne malo zadrema, trnega spanca pa nima. Je mogoce, da je potem preutrujen in tudi to moti njegov nocni spanec? Naj omenim se, da mu od 1. Meseca dalje dodajamo tudi nesladkan cajcek, vendar ga nima prevec rad.
Za nasvete vam bomo hvalezni.
Hvala in lep pozdrav.

New Report

Close