Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Prva nosečnost in strah

Prva nosečnost in strah

Pozdravljeni,
obračam se na Vas, ker sem zadnje tedne obupana, počutim se obupno. Sem v 7. tednu svoje prve nosečnosti. Nosečnost je bila planirana. Ko sem izvedela za plusek, sem bila zelo vesela. prvi pregled imam drug teden. Ker sem za nosečnost zvedela relativno hitro, čakam cel mesec na ta datum pregleda. No… Zdaj pa je to veselje do otroka izginilo. V glavi se mi poraja 1000 in 1 misel: kako bom sprejela otroka? ga bom marala? se bova s partnerjem imela še tako rada kot zdaj? bo otrok spremenil najin odnos? bova imela še čas zase? bom imela še čas zase in za prijatelje? te misli so mi odvzele vso veselje in srečo do otroka. vsi okrog mene so navdušeni nad novičko, le jaz več nisem. Poleg vsega imam še celodnevne slabosti, z bruhanjem in groooozno težkim občutkom v glavi. v glavnem, počutim se grozno nesrečno! Je bila še katera s takimi problemi v začetku nosečnosti? Naj dodam še to, da se že eno leto zdravim z antidepresivi, ASENTRA-100mg. Sem upala, da bom vse skupaj s pomočjo tablet prenašala lažje, ampak temu ni tako, počutim se kot da se mi ponavlja kriza lanskega leta. Nič me ne veseli, občutek pritiska v glavi, samo spala bi… OBUP. 🙁

Hvala za kakršenkoli nasvet in pomoč.

če tako pomislim nazaj…moja punčka bo stara zdaj 3 mesece in je prišla nenapovedano, no, po enem letu truda sma opustla idejo, še na maratonu sem bejžala že noseča in nisem vedala, zato ja je bilo pol wooow, noseča sem!! ijaaa in nato se začnejo vprašanja kot si jih postavljaš ti… boš vidla, ko boš dobila svojo prvo slikico boš imela taki nasmeh na obrazu da joj in vse bo nekam odšlo, skrbi, in boš komaj čakala da boš lahko pokazala svoj bušček…enostavno se zdaj samo prepusti toku…fajn je tudi da se pogovorita s partnerjem, da mu to nekak poskušaš povedati, boš se lažje počutla in morda še ti bo on povedal kaj čuti zdaj…glede slabosti in tega, nisem res imela nobenih težav s tem, je pa tistih 3x kaj mi je bilo v vsej nosečnosti, pasala banana, zjutraj sem jo pojedla in mi je bilo bolše…poskušaj pa biti čim več na sprehodu, mene je pasalo, slušalke v uha in pojdi svojo pot in se preluftaj pod narekovaji

New Report

Close