Najdi forum

Carski rez

Pozdravljeni!
Imam vprasanje za vas glede Ljubljanske porodnisnice in carskega reza.
Stara sen 27 let in ceprav z partnerjem ne nacrtujeva otroka se najmanj leto me ze najmanj eno leto muci oblika poroda. Nikoli si nisem zelela roditi naravno, partnerja sem o tem obvestila cim sva se pogovarjala kdaj bi lahko imela druzino. Zadnje leto sem prebrala veliko(laicnih in medicinskih)clankov o porodu, ker se mi zdi, da prihajam v leta, ko bi bilo pocasi treba ustvariti druzino. Opazila sem, da se mi je v zadnjem letu krvni pritisk zelo povecal. Marca sem imela pregled pri ginekologinji, kateri sem povedala za svoje strahove in za zeljo, da ne bi rodila naravno. Vprasala me je za razloge ter sem ji jih utemeljila. Med tem ko sva se pogovarjali sem dobila panicni napad ter roke so se mi nenadzorovano tresle. Povedala sem ji, da imam zapisane ze vse podatke o dr.Velikonji iz Lj porodnisnice in obljubila mi je, da ce ne bo zdr.indikacij(imam Hashimotov tiroditis&policisticne jajcnike)da mi bo ona zagotovila pregled pri dr.Velikonji oz.zagotovila,da rodim z carskim rezom. Po najinem pogovoru sem si se kar nekajkrat merila pritisk in mi je drasticno padel, ker sem pomirjena, da me ne bo nihce silil v naravni porod, ce vem da tega ne zelim oz.vem, da psihicno nebi prenesla posledic. Vendar pa sem prebrala nekaj forumov na katerih pravijo, da v Lj porodnisnici silijo k naravnem porodu kljub temu, da imas napotnico za carski rez? Zanima me, ali to naredijo ce je napotnica zaradi patoloskega strahu pred porodom? Ker to leto preden zacneva delati na otroku mineva hitro ter ce je to res oz.obstaja kakrsni koli % moznosti, da bi me prisilili v naravni porod se ne bom odlocila za otroka oz.ce bi zanosila in mi nikjer nebi omogocili carskega reza bi naredila splav. 🙁 predobro se poznam ter vem cesa sem zmozna. Glede na sindrom policisticnih jajcnikov pa predvidevam, da je velika vrjetnost zdravstvenih zapletoc tako, da tukaj pa dvomim, da bi me vseeno silili po naravni poti? Se pa POPOLNOMA zavedam tveganj abdominalnega operativnega posega, ter sem jih pripravljena sprejeti. Carski rez tudi ni “easy way out” tega se popolnoma zavedam, ne recem, da mi operacija ni strasljiva, vendar vem, da naravno nisem zmozna. Partner je to sprejel ter me podpira, drugi pa je moje mnenje da nimajo pravice odlocati oz.obsojati mene oz.mojo druzino. Najlepsa hvala za odgovor!

New Report

Close