Najdi forum

Tezave z dojenjem

Zdravo!

Na forum se obracam ker sem ze cisto zmedena z dojenjem in hranjenjem nasploh. Imam sincka starega skoraj 6 tednov. Seveda sva takoj zacela z dojenjem ampak so se takoj pojavile tudi tezave. Najprej se nisva nikakor mogla pristaviti in smo potem uporabili nastavke. To je potem zagrabil ampak ocitno ni dobival dovolj. V porodnisnici so mu dali dodatek, jaz pa sem si poskusila crpati. Najvec sem takrat nacrpala 20ml, je pa res da se nisem ‘znala’ crpati. Porodna teza je bila 3310, odpustna 3150g. Ko smo prisli domov sem mh po navodilih iz porodnisnice nekoliko dodajala (10-20ml) in ga ves cas ampak res ves cas pristavljala. Cel dan smo se dojili. Otrok pa je iz dneva v dan bolj jokal, vtikal rokice v usta itd. Ko je prisla patronazna je sicer po tehtanju videla da se redi priblizno 20g na dan, vendar naj mu kar se dodajam. Ker sem res zelela polno dojiti mu nisem dajala dodatka in naslednjic po tehtanju je pridobival priblizno 27g na dan in sem mislila da smo na konju. Ampak ne patronazna je rekla naj mu dodajam da je otrok shiran in lacen in nevem kaj se vse. Potem sem mu res zacela dodajati in pristali smo na tem da mu dodajam 60-90ml priblizno 3x cez dan, ponoci pa samo dojim. Ker nisem vedela kje smo sem ga vceraj stehtala in ugotovila da se redi priblizno 70g na dan! Ne vem vec kaj je prav in kaj ni? A ni to prevec? Bi morala zmanjsati dodatek? Tehtala sem ga tudi pred in po podoju in pokazalo je tocno 0 gramov. Ko sem ga tehtala pred in po dodatku pa je pokazalo tocno kolicino dodatka. Sem ze cisto obupana nad dojenjem:/

Hvalezna bom za vsak nasvet!

Uboga mamica, čisto so te znervirali s tem tehtanjem. 🙁 Poskusi se predvsem sprostiti in opazovati svojega dojenčka, mu pristaviti dojko ob vsakem znaku nelagodja, ne glede na nek “urnik”, čim večkrat. To, da se dojenček ne bi smel “tolažiti” na prsih je mit – kaj pa drugega cucelj imitira kot materine prsi? Priporočam ti tudi članek:
http://dojenje.net/images/stories/DOJENJE_NA_OTROKOVO_POBUDO.pdf

Pa le pogumno!

Jaz ne bi več dodajala. Če je otroček tečko, ni nujno zaradi lakote in tudi, če je zaradi lakote. Jaz bi ga kar pristavljala, tudi če bi izgledalo, kot da nimam nič mleka. Mleka namreč vedno nekaj ostane v dojkah, tudi če jo otrok “izprazni”, in sicer okoli 20%. S tem ko se otročka pristavlja na “izpraznjeno” dojko, se dojki daje signal, naj proizvaja več mleka.

New Report

Close