Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje refluks in/ali zamašen nosek

refluks in/ali zamašen nosek

Pozdravljeni,
na vas se obračam v upanju na razlago in pomoč in se vam že vnaprej lepo zahvaljujem. Doma imam 6 tednov staro dojenčico. Pred nekaj dnevi je začela kašljati in slišno ter vidno zamašen nosek. Pediatrinja je rekla da je to GER oz. refluks. Prve dni je med ali po hranjenju močno kašljala, se dušila, mleko pa posledično polila ven. Ker je tašča prehlajena smo vseeno sumili na možnost prehlada zaradi zamašenega noska. Ali je možno da je nos zamašen zaradi refluksa? Pediatrinja pravi da ni prehlad, ker se ne cedi iz noska in naj ne uporabljam fiziološke in babyvaca ker naj bi s tem poškodovala sluznico in še poslabšala kašelj. Kaj menite vi? Jaz ji vseeno 2-3x na dan dam 1-2 kapljici fiziološke v nosek in 1-2x na dan očistim z babyvacom, da lažje diha. Mažem jo tudi z Fitobalm bimbi in zvečer nesem za 10 min. v kopalnico polno pare. Ima to sploh smisel početi? Spi z dvignjenim vzglavjem. Danes opažam da čeprav se ji zaleti med dojenjem, ne kašlja več tako močno da bi se dušila. Med dojenjem ji odvzemam dojko v upanju da se ji ne zaleti, saj zelo močno sesa in jaz imam veliko mleka, verjetno jo tudi zaliva. Je to sploh dobro da delam ali poje na tak način preveč zraka in bo dobila zaradi tega krče? Vmes ji poskušam tudi podreti kupčka, ampak ni vedno uspešno, saj je razdražena in kriči. Včasih jo dojim samo na eni strani, včasih na obeh, odvisno koliko bi jedla. Spi na levem boku ali (mojem) trebuhu. Je možno da se je refluks pojavil zaradi poskoka v rasti v 6. tednu? Zadnji teden pridobiva po 40g na dan (toliko ni še nikoli). Trenutno ima 4 kg. Po dojenju jo imam še pol ure v pokončnem položaju. Kaj lahko še naredim za izboljšanje stanja? Hvala!! Lp

New Report

Close