Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Težave z dojenjem – Zavračanje dojenja na eni dojki

Težave z dojenjem – Zavračanje dojenja na eni dojki

Spoštovani,

sem mamica dva meseca starega fantka, s katerim se izključno dojiva. Rodila sem 12.3.2017 (gestacijska starost 40 tednov), porod pa se je končal z urgentnim carskim rezom saj je bil naš fantek zapleten v popokovnico in se ni spuščal. Po porodu nama je dojenje dobro steklo in razen dvakrat v porodnišnici, ko sem imela premalo mleka, dodatka ni dobil.

Približno dva tedna po porodu se je začelo dogajati da je začel moj fantek zavračati dojenje na desni dojki – sprva se je melo pritoževal in malo odstavljal (se je pa na tej dojki še vseeno dojil), do danes pa je zadeva prišla tako daleč, da se na desni dojki sploh ne želi več prisesati. Že ko ga približam desni dojki začne obračati glavico stran in se z rokicami odriva od mojega telesa, zraven pa glasno protestira in joka tako dolgo, dokler ga ne pristavim na levo dojko. Posledično se sedaj dojiva samo na levi dojki, na desni pa mleko črpam, vendar ga je kljub črpanju vedno manj, dojka pa vedno manjša in vedno bolj prazna. Pri dojenju na desni dojki sem poskusila različne položaje dojenja, poskusila sem najprej izčrpati malo prednjega mleka in mu nato ponuditi dojko, prav tako sem poskusila najprej dojiti malo na levi dojki, in ko se je na desni sprožil izcejalni refleks sem ga poskušala prestaviti na desno dojko, vendar nič od naštetega ni pomagalo in njegov odpor do dojenja na tej dojki je bil vsak dan večji. V zvezi z navedenim vas vljudno prosim za pomoč in nasvet kaj narediti, da bi dojenje steklo tudi na desni dojki, saj si resnično želim izključno dojiti svojega fantka še naprej, sem pa že precej obupana, ker ne vem več kaj še lahko storim prav tako se bojim da mi bo začelo zmanjkovati mleka. Zanima me tudi ali je v skrajnem primeru mogoče polno dojiti otroka tudi samo na eni dojki? Naj omenim še to, da sem včeraj zvečer (natanko 2 meseca po porodu) dobila še menstruacijo, kar me je zelo presenetilo, saj sem mislila, da le-te naj ženska ne bi dobila dokler doji otroka. Zaradi tega sem še bolj zaskrbljena in močno upam, da to ne pomeni, da se najin čas dojenja bliža h koncu.

Naj dodam še to, da je moj fantek do sedaj lepo napredoval in pridobival na teži – teža ob rojstvu je bila 3630 gr, najnižja teža v porodnišnici nato 3280 gr, teža ob odpustu 3420 gr, ob zadnjem pregledu pri pediatru dne 19.4.2017 (pri starosti 1 mesec in 7 dni) pa 4380 gr. Dojiva se čez dan in tudi ponoči na 2 uri in pol do 3 ure. Pri enem podoju sesa približno 5 do maksimalno 10 minut, nato pa se sam odstavi. Do sedaj sva se izključno dojila, dodajala nisva nobenih drugih tekočin ali mlečnih formul (uporabljamo pa kapljice Coliprev, Biogaia in pa Oleovit). Naš fantek do sedaj ni imel nobenih zdravstvenih težav (opazili smo le, da mu pri joku ustnico vleče v desno smer navzdol za kar sva tudi naročena pri nevrologu v mesecu juniju). Tudi sama nisem imela nobenih posebnih zdravstvenih težav in tudi ne nobenih posegov na dojki, prav tako ne jemljem nobenih zdravil (edino zaradi slabokrvnosti po porodu sem približno še mesec in pol po porodu jemala tablete tardyfer za železo).

Za vaš odgovor in vašo pomoč se vam že vnaprej lepo zahvaljujem.

New Report

Close