Najdi forum

Zelja po dojenju

Zdrzite z mano tole bo malce dolgo :).

Puncka rojena 24.1.2017, 3620g 52cm v 40t 6/7 sprozen z vaginaleto in z epiduralno vse brez tezav. Moj prvi otrok. V porodni sem jo pristavljala vendar je dvakrat potegnila nato pa spustila dojko. Nisem vedela kako in kaj in so mi govorili da moram dojiti na 3 ure in akrivno mora sesati 10 minut na vsaki strani. Sedaj vem da sem jo premalokrat pristavljala (okoli 8x v 24 urah). 2 dan v porodnisnici je sele sestra pogledala in videla da se mala ne prisesa pravilno in da ji bradavica vedno uide iz ust. Predlagala je nastavke ki so stvar poenostavili. Se vedno sem jo premalo pristavljala. Mleka seveda se ni bilo in ker je v enem podoju dobila 10g pri tehtanju pred in po podoju so zaceli dodajati dodatek. Odpustna teza je bila 3280g. Rekli so da naj dodajam 40 ml po vsakem dojenju. Doma je zacela veliko polivati zato sem ji zacela dajati dodatek ko sem mislila da je potreben kar je naneslo na le 3x na dan po 60ml. Ko je sledilo tehtanje pri 3 tednih je sledil sok- shujsala 10g od tehtanja pred enim tednom. Zacela sem dodajati pri vsakem podoju se 60ml. Med tem sem vsak vecer crpala mleko vendar se mi je zdelo nesmiselno ker ni skoraj nic priteklo. Skoraj sem ze obupala nad dojenjem ko sem zacela brati razne clanke in se informirati o dojenju. Zacela sem crpati mleko kadarkoli sem le lahko, pila razne caje jedla sezam, polento itd itd in ni kaj dosti pomagalo se vedno sem po vsakem dojenju mogla dodati se 60 do 90ml. Pri enem mesecu je tehtala 4120g. Potem sem jo zacela pristavljati ob vsakem jokcu, poskusila z sns (ni slo ker se dojimo z nastavki in je pojedla ogromno zraka – posledicno jo je zelo napenjalo) crpala in crpala in ko je bila stara 6 tednov smo prezivele prvo noc brez flase. Nabavla sem si medelo calmo da ja nebi prislo do sesalne zmede in je pomagala – ona je zacela bolj mocno vlect na joski. Kmalu sem ugotovila da ji je dodatka prevec ker je vedno vec in vecje kolicine polivala in celo bruhala v loku zato sem ga postopno zmanjsevala. Teza pri dveh mesecih je bila 5100. Nekako smo se ustalile pri treh flasah po 90ml na dan. Pocasi se je zacelo zavracanje dojenja ko niti vetrovne kapljice niso zalegle in ni hotla zagrabit dojke. Sem ze skoraj obupala in tudi ce sem cel dan crpala nisem nacrpala za en obrok da bi lahko po flaski pila moje mleko. Tista dva dni je bila skoraj ze samo na dodatku razen cez noc. Nato pa sem ugotovila da mozno da ji ne pase polozaj zato smo se zacele dojiti leze kar je pomagalo, da smo se spet lepo dojile. Prijateljica mi je enkrat omenila da mala cucla samo nastavek ne pa tudi areole. Torej je bila ves cas narobe pristavljena in je neucinkovito sesala. Sedaj se trudim da je pravilno pristavljena. Zacela sem postopoma ukinjati dodatek in jo vec pristavljati da opustimo dodatek. Zmanjsala sem ga za 60 ml (vsak dan 10ml majn vmes sem naredila 2 pavzi za en dan) kar nebi smelo biti prevec. Budno sem spremljala njene plenice. Vsaka plenica je bila polulana kakala je 1x na dan ali na dva dni vendar je kakec vedno bil zelene barve. Sledil je spet sok – v petek je bila tezka 5240g. Zredila se je le 140g v enem mesecu s tem da je pred odhodom pojedla 90ml dodatka. Pediatrinji sem obrazlozila situacijo jo je pregledala in punca je zdrava, zivahna, razvija se pravilno, ima polulane in pokakane plenice. Svetovala je le tehtanje cez 14 dni in rekla da naj jo poskusim se veckrat pristavit. Pravi da je mozno da ona ogromno kalorij porabi cez dan glede na to da je zelo zivahna in ima cez dan le nekaj kratkih dremezev, ponoci pa odspi 12 ur z vmesnimi hranjenji v polsnu. Sedaj sem zgubljena ne vem kako naprej. Povecala sem ji dozo dodatka na 4x na dan po 90ml ker je sama iskala (teckasta zaradi cepljenja) in dodala sem se ne nocni podoj ker se mi zdi da takrat najucinkovitejse sesa in se naje in seveda jo pristavim ob vsakem znaku. Podojev ne stejem vec vendar jih je okoli 10 v 24urah skupaj z sedaj 4imi nocnimi podoji. Na moje veselje je cez dan tudi zelo malo jokala in je nasplosno boljse volje. Danes je dobila ze dvakrat po 90ml dodatka nameravam ji dati se dvakrat. Jaz bi vztrajala s tem tempom se naprej kasneje pa bi rada zmanjsevala dodatek ampak se tega sedaj ne znam vec lotit in se tudi bojim. Okolica me pritiska ze od samega zacetka in naj se neham toliko sikirat in preprosto neham dojit ker bom z dodatkom vsaj vedela koliko poje. Nihce me ne podpira razen moj moz torej da ne govorim koliko sem prejokala in se presikirala kar pa itak vedno vpliva na mleko. Poskusila sem syntocinon sprej. Pri crpanju ocitno ni deloval ker z njim ali brez njega si nacrpam v povprecju 20ml. Do sedaj sem si najvec nacrpala 40ml. Berem da pomaga tudi tametil. A mislite da bi mi osebna zdravnica ali pediatrinja predpisala? Se da to redno jemati dalj casa npr nekaj mesecev? (nameravam dojiti do 6meseca preden uvedem gh) Ali je res da po prenehanju jemanja ti kolicina mleka zopet upade? Jst bi res rada polno dojila ali pa vsaj zmanjsala dodatek ampak enostavno ne gre. Aja naj se dodam da se se vedno dojimo z nastavki. Bradavico sicer zgrabi ampak le bradavico ne pa tudi areole in je enostavno nikakor ne morem pravilno pristavit.

Upam da mi boste lahko pomagali ker jaz vec ne vem kako naprej. Upam da vas ne znoti predolg post.

Hvala ze v naprej!!!

New Report

Close