Najdi forum

Dojenje ali AM

Pozdravljeni,
na vas se obračam za pomoč oziroma vaš nasvet. 20.01.2017 sem rodila zdravega fantka, 3620 g težkega in dolgega 52 cm. V porodnišnici sva bila 7 dni, zaradi zgodnjega razpoka mehurja (18 ur) je 5 dni prejemal antibiotik, imel je še zlatenico in bil pod lučko 48 ur. Dojenje nama je lepo steklo, odpustna teža je bila 3680g.
Ko pa sva prišla domov se je začela njegova izrazita utrujenost, skoraj nemogoče ga je bilo zbuditi in hraniti zato je po 11 dneh njegova teža padla na 3590g. Pediater nama je svetoval hranjenje po flaški z mojim mlekom, jaz sem ga kljub temu vmes še kdaj dojila. Tako sva ga vseh 24 ur s partnerjem tehtala in hranila na vsaki dve uri od začetka hranjenja. Na prvi posvetovalnici je imel 4475g. Občasno nisem imala dovolj mleka (od začetka, verjetno zaradi sekiranja) zato sem mu dodala AM Hipp PRE Combiotic.
Drugi mesec je začel lepo jesti imel je 5510g na drugi posvetovalnici, vendar je zaradi soora in mojih glivic (ki še trajajo ker Daktarin ne pomaga) jedel samo po flaški.
Zdaj pa sem opazila da se neredi več “dovolj” je pa samo moje mleko, dnevno pridobi 10-20g. Zelo me je strah ponovne izguba teže. Tudi dojiti sva se začela ponovno oziroma vmes in je lepo, ko ima predvidevam da dovolj začne jokati, tudi če mu ponudim še flaško, ko ga odstavim ali umaknem flaško jokanje preneha.
Stalno črpanje me zelo izčrpa tako močno, da včasih pomislim da bi mleko kar pustila, želim si da bi ga lahko le dojila, vendar me skrbi teža niti nevem kako se pravilno lotiti tega, saj sem vbistvu navajena na hranjenje na 2,3 uri. Prav tako me zanima ali je možno da moje mleko ni dovolj kakovostno? Količinsko ga je namreč vedno veliko, če si mleko črpam ga je 150-300ml. Naj mu dodajam AM glede na to da se neredi veliko?
Hvala za vaš odgovor oziroma usmeritev kako naprej ker se mi zdi da se vrtim v začaranem krogu.
Lep pozdrav.

New Report

Close