Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Krči in stresno kakanje

Krči in stresno kakanje

Moja skoraj 7 tednov stara hčerka cel dan skoraj nič ne spi, ker jo ves čas zbujajo krči in kakanje ali pa ji ne pustijo zaspati. Krče je dobila pri 3 tednih, najprej so bili samo zvečer, čez dan pa so jo malo jezili vetrovi. Po Bownovi terapiji je bilo videti, da bodo večerni krči izginili, pojavila pa se je težava s kakanjem. Spi lepo, doji se ob polnoči in ob štirih, ob štirih se navadno že malo napenja do šestih ali pol sedmih, ko jo zbudi prvo kakanje. Če kaka slučajno tudi ponoči, je to ne zbudi. Včasih po dojenju še zaspi do osmih ali pol devetih, ko kaka še enkrat. Potem se doji na 2-3 ure, vmes pa mi je skoraj nikoli ne uspe uspavati, saj je vedno kakšen kakec/morda prdec na čakanju – pri uspavanju joka, na dojki se začasno potolaži, potem pa se stanje samo še slabša. Ker nič ali zelo malo spi, je preutrujena, zato še več joka, dokler popoldne ne omaga na rokah v slučaju, da je tisti trenutek nič ne matra. Poskusila sem probiotike biogaia in številne vetrovne kapljice, masiram ji trebušček, telovadiva z nogicami, nosim jo na trebuščku… kaka okoli 8-krat na dan, večinoma rumeno in tekoče, redko zelenkasto, občasno pa je zraven sluz. Poskušala sem jo uspavati z dojenjem, kar včasih uspe, a se že čez 20-30 minut zbudi v joku, pogosto pokakana ali pa se pokaka čez čas. Maha z rokicami in se tudi opraska po obrazu, zadnji teden opažam, da pogosto tišči rokice v usta, kar prej ni delala, tudi slini se in dela balončke iz sline. Zaspi tudi ne na meni, čeprav sva to pred kakšnim tednom še delali. Ves čas se napenja in pritiska, joče nekako kihajoče… Tudi v vozičku joče, čeprav se je pred kakšnim tednom še dokaj rada vozila, vedno je lepo zaspala. V avtu je loterija, odvisno od tega, ali se mora kmalu pokakati…

Ne vem, kako naj poskrbim, da bi vsaj približno dovolj spala čez dan. Zvečer je grozno utrujena, saj spi čez dan le kakšno uro ali dve in še to po kosih…

New Report

Close