Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Izpad tkiva iz nožnice 2 meseca po porodu

Izpad tkiva iz nožnice 2 meseca po porodu

Pozdravljeni.
V soboto je ženi iz nožnice izpadel večji del tkiva, ki je izgledal kot placenta. Ker pa je od prezgodnjega poroda in suma na horioamnionitis minilo že več kot dva meseca, sva se nemudoma odpravila s kosom na urgenco. Na urgenci so dejali, da spominja na placento, vendar ne morejo potrditi, da gre za placento, ne morejo pa tega tkiva poslati na histološke preiskave, ker je bilo le to na sobni temperaturi. Zanima me če res ni bilo možno narediti oz. se nikakor ne da z nobenim postopkom ugotoviti ali je šlo za tkivo oz. za placento( mimogrede, je bilo to tkivo veliko 5*3 cm). Se pa spominjam, da sva z ženo po porodu v porodni sobi ostala še tri ure in je bila posteljica vse te tri ure v sobi. Ker sva zahtevala histološke preiskave, takrat ni bilo nobenega problema, da je bila ta posteljica tri ure na sobni temperaturi. Zanima me kako je mogoče, da se je takrat dalo narediti preiskave, dva meseca kasneje pa se jih na moje začudenje ne da več? Zanima me tudi, ali je možno da pride do kakšne komplikacije, oz. kakšnega hujšega vnetja zaradi kosa tega tako imenovanega tkiva?
Moram povedati, da so se pri ženi 14 dni pred prezgodnjim porodom začele grozne bolečine in krvavenje. V tem času mislim, da sva bila vsak drugi dan v porodnišnici, kjer pa so nam zatrjevali, da je vse to kar se dogaja povsem normalno in da pač mora malo krvaveti in boleti(mimogrede meni to ni bilo normalno). Zanima me ali je tako stanje pri nosečnicah normalno?

Hvala za odgovore.

No vidim, da mi zdravniki ne znate odgovorit na vprašanja, kar sem od samega začetka tudi pričakoval. Vidim da je to naše zdravstvo na katastrofalnem nivoju in sem vsak dan bolj šokiran kaj se dogaja in kako nas navadne ljudi obravnavajo, medtem ko zdravniki ščitite drugim hrbte. Z ženo sva šla danes po drugo mnenje h priznanemu ginekologu, seveda samoplačniško, kajti samo tako se ti ginekolog posveti in te dejansko pregleda. Po pregledu sem zgrožen ostal brez besed, kajti toliko malomarnosti kot so jo naredili zdravniki med njeno nosečnostjo mi poraja vprašanje, da so za smrt mojega otroka dejansko krivi zdravniki, mimogrede vsi strokovnjaki na svojem področju. In to samo zato ker se z ženskami obnašajo kot da so na tekočem traku in da dejansko ne gre za živa bitja.
Na današnjem pregledu je gospod doktor takoj potrdil, da je šlo za placento in to brez kakršnega koli histološkega pregleda. Takoj po pregledu je v maternici opazil zatrdlino, od kjer se je placenta odluščila. S tem se je tudi potrdil sum, da zdravniki ščitijo eden drugega, za svoje napake pa nobeden ne odgovarja. To pišem zato, da ne bo šel še kateri par po tej poti kot sva šla midva. Stojte in vztrajajte pri svojih odločitvah, če se vam zdi da nosečnost ni normalna, pri tem vztrajajte. Midva nisva in žal se bom zaradi tega tepel po glavi celo življenje. Še posebej, ko grem prižgat svečko v park zvončkov na Žale, pomislim koliko dojenčkov je umrlo zaradi malomarnosti zdravnikov.

skoda, da niste vprasali na forumi ginkekologija in porodnistvo doktorja pusenjaka. on je res fajn. tele moderatorke na tem forumu pa niso zdravnice in se spoznajo na druge zadeve kot so dojenje in zenske po porodu, tako da mogoce zato ni nobena odgovorila. zal mi je za vaso zeno. tudi jaz sem imela neprijetno izkusnjo, ampak na mojo veliko sreco je bil izid dober.
vso sreco zelim vam in vasi zeni

darja

nova
Uredništvo priporoča

Moje sožalje! 🙁

Sama bi skoraj izgubila mamo in brata in mi je res hudo, ko berem takšne zgodbe. Sicer pa priporočam, da pošljete vaše sporočilo na zdravsteni forum, saj je tam večja verjetnost, da am bo kdo odgovoril.

New Report

Close