Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Dojenje in črpanje mleka

Dojenje in črpanje mleka

Pozdravljeni,
imam 2 tedenskega otroka, ki ga hranim s kombinacijo dojenja, hranjenja z izčrpanim mlekom in po potrebi dodatkom formule. Imela sem precejšnje težave zaradi nezadostne laktacije, nato pa zastojem mleka v dojkah, kar sem rešila s sprejem in črpalko. Največja težava pa so od vsega začetka bile zelo boleče bradavice kljub uporabi silikonskih nastavkov. Trenutno čez dan dojim po pol ure, nato dodam izčrpano mleko. Črpanje me ne boli niti pol toliko kot dojenje, sem zelo zadovoljna s to rešitvijo. Obenem si pa ne upam popolnoma opustiti dojenja, da ne bi s tem povzročila škode otroku. Ima zelo močan sesalni refleks, se ga kar malo bojim, ko išče dojko, vem, da bo zabolelo… Mi lahko prosim poveste, kakšni so minusi glede hranjenja z izčrpanim mlekom? Povsod najdem le nasvete, kako preiti izključno na dojenje, ni prav dosti podpore materam, ki otroku želijo dati svoje mleko, a jih dojenje preveč boli.

New Report

Close