Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Zaspanček in polne, trde, boleče prsi

Zaspanček in polne, trde, boleče prsi

Pozdravljeni!
Nujno prosim za pomoč. Imam fantka starega 3dni. Rodil se je malo prej, v 36t 5/7, z vakumom zaradi nenapredovanja.
Prvih 24ur ni na dojki nič vlekel. Smo mu dali čas, ker je bil porod naporen. Nato je začel sesati. Redno sem ga pristavljala na prsi a je po dvakrat potegnil in spal naprej. Kolikor se je le dalo sem ga ob tem stimulirala da bi ostal buden. Izgubil je 9% telesne teže. Ob tem, se mi je 2 dan pojavil “naval mleka”. Tako sem si s črpalko izčrpavala mleko, za popustitev pritiska in za hranjenje sina, ki sr je na dojki preveč utrudil. Črpala sem iz obeh dojk, najprej za popustitev pritiska, včasih več. Večinoma sem najprej pristavila sina, nato izčrpala.
Danes, tretji dan je že precej hudo- dojke so zelo trde, zelo boleče, težko se držim pokonci zaradi napetosti in teže ali ležim na boku. Svetovali so mi vroč tuš pred podojem ali črpanjem, masažo, termofor. Ene sestre so svetovale črpanje obeh dojk do popustitve, druge črpanje le na eno dojko in na drugo podoje. Naj povem da mi dojke puščajo in ob izčrpavanju pravijo da načrpam veliko, je pa količina različna.
Je zadeva nevarna za mastitis? Koliko časa tak, boleč naval traja? In pa seveda- kaj storiti?

Hvala Vam za pomoč!

New Report

Close