Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Zamašeni mlečni vodi – ultrazvok

Zamašeni mlečni vodi – ultrazvok

Pozdravljeni.
Imam 5-tedensko deklico, ki jo polno dojim (zaradi ploskih bradavic z nastavki).
Deklica lepo napreduje, dovolj lula in kaka. Dojim jo, kadarkoli pokaže željo za to.
Težava so moje dojke: zaradi nepravilnega pristavljanja že v porodnišnici, so mi čisto razpokale bradavice. To je šlo mimo. Prebolela sem že en mastitis – zaradi navala mleka takoj po prihodu iz porodnišnice.
Zadnja 2 tedna pa se mi vztrajno ponavljajo zatrdline v levi dojki, ki so boleče. Predvidevam, da gre za zamašene mlečne vode.
Na to temo sem prebrala ogromno. Upoštevam vse priporočene ukrepe: topli obkladki, masaža, menjava položaja dojenja, pogosto pristavljanje. To zadnje sicer ne gre, ker se deklica vznemiri, saj kljub vztrajnemu sesanju ne priteče nič. Dokončati poskušam z električno črpalko, vendar tudi to ne pomaga, saj ne uspem izcrpati nič…
V enem starem odgovoru na forumu sem zasledila, da naj bi obstajala metoda odmaševanja mlečnih vodov s pomočjo ultrazvoka.
Je kaj novega na tem področju? Veste morda kje to izvajajo?

Resnično sem obupana in ne vem več kako si pomagat…

Za kakršenkoli nasvet se vam iskreno zahvaljujem.
Lp.

New Report

Close