Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Dojenje in prvorojenec

Dojenje in prvorojenec

Pozdravljeni!

Čez 10 dni pričakujemo drugega otroka. Prvorojenca sem dojila 22 mesecev, sedaj ob rojstvu hčerke bo star tri leta. Dojil se je rad in prenehala sva, ko je bil za to pripravljen, nič ga nisem silila ali ga “pustila jokati”, ko je bil pripravljen, sem mu enostavno povedala, da sedaj je pa že velik fantek in “nini” (tako je rekel, ko se je hotel dojiti) nima več mlekeca. Kar je lepo in brez težav sprejel. Sedaj od takrat ravno mineva eno leto.

Ko smo mu povedali, da bo dobil sestrico, je beseda nanesla tudi na to, kaj bo dojenčica jedla. In sem mu povedala, da dojenčki pri mamici pijejo ninija. Od takrat je večkrat rekel, da bo tudi on pil ninija. Pa mu razložim, da on je velik in ima zobke in lahko poje veliko stvari (naštejem, kaj), da dojenčica pa ne bo imela zobkov in bo lahko jedla samo ninija.

Saj ne, da bi me ne vem kako skrbelo, če se bo hotel spet dojiti, bi pa raje, če se ne bi. Ne bi pa mu rada z odklanjanjem povzročala še dodatnih travm, ki se bodo najbrž tako in tako pojavile, ko ne bo več edinec. Naj povem, da je zelo navezan name, ne hodi v vrtec in je večino časa z mano. Je izjemno nežen in čustven otrok.

Kakšen nasvet? Naj mu omogočim dojenje, če bo želel, ali ne? Rada bi bila pripravljena, če do tega pride.

Hvala in lep pozdravček!
Sonja

New Report

Close