Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Prošnja za materino mleko

Prošnja za materino mleko

Prosim mamico iz Maribora ali bližnje okolice, ki zliva svoje materino mleko stran (ali koga, ki ve za tako mamico), da mi daruje svoje odvečno materino mleko. Za mleko prosim zaradi ekstremnih prebavnih alergij in intoleranc na večino hrane in zdravil, popolnoma porušenega ravnotežja prebavil, hujšanja, malabsorbcije, vnetnih reakcij po celem telesu in večkratnih okužb, da si ponovno vzpostavim bakterijsko in imunsko ravnotežje v prebavilih in celem telesu.

Sem v zelo hudi stiski in zelo slabem zdravstvenem stanju, z ekstremnimi slabostmi in bolečinami za umret. Ne vem kako dolgo bom še lahko zdržal. Dal sem skozi že vse možne preiskave, terapije in diete doma in v tujini ter se izogibam vsem alergenom, zdravniki potrjujejo moje zdravstveno stanje, vendar ne vedo več kako mi pomagati. Materino mleko je moje zadnje upanje.

Pomembno je samo, da je mamica zdrava, brez okužb in, da se izogiba alergenom (glej spodnji citat), tako kot pri dojenju alergičnega dojenčka, da ti alergeni ne pridejo v mleko.

»Prehrana doječe matere: vedite, da kar pojeste ali popijete vi, bo vplivalo na prehranske navade vašega otroka. Izogibajte se predvsem alergenim snovem kot so jagode, ostre začimbe, oreščki (kikiriki, lešniki,…), kola in ostale gazirane pijače, ki imajo dodana barvila. Izogibajte se tudi hrani, ki napenja: zelje, ohrovt, stročnice, brokoli, čebula, česen, hruške, koščičasto sadje. Možni krivec za dojenčkove težave je tudi kravje mleko, ki ga pijete.«

Najlepša hvala!

Primož

[email protected]

Darovalka materinega mleka je lahko tudi dlje od Maribora. Zame je to resnično življenjskega pomena, z darovanjem mleka mi boste dobesedno rešili življenje. Prosim vas, če lahko darujete svoje mleko ali poznate mamico, ki lahko daruje mleko, pomagajte!

Najlepša hvala!

Primož

[email protected]

Kaj res v celotni severovzhodni ali vzhodni Sloveniji ni mamice, ki bi imela preveč 1,5 decilitra mleka (150 mililitrov ali še manj) na dan, s katerim bi mi rešila življenje?

Primož

[email protected]

nova
Uredništvo priporoča

Ne morem verjet, da pri 2000 ogledih v celotni severovzhodni ali vzhodni Sloveniji ni mamice, ki bi imela preveč ali bi lahko pogrešala od 0,5 do 1,5 decilitra mleka (50 do 150 mililitrov) na dan, s katerim bi sočloveku rešila življenje in ga rešila nepredstavljivega trpljenja?

Primož

[email protected]

Najbrž vsaka mama, ki doji malo pregreši s hrano iz tvojega prepovedanega seznama. …In tudi nobena najbrž ne meče stran mleka, če se doji ga popije otrok. Pa srečno.

Ljudje z srcem, dobroto, empatijo in čustvi bi pomagali sočloveku v najhujši stiski, za kar bi zadostovalo že eden do tri požirki materinega mleka na dan. To bi najverjetneje lahko pogrešala marsikatera mamica in njen dojenček.

Ko so bili Slovenija, naši državljani, naša bodočnost in naše naravno okolje življenjsko ogroženi se nisem obotavljal, večkrat sem pomagal in dobesedno tvegal življenje in eksistenco za to. Pa sem zaradi tega imel samo težave in probleme.

Dandanes pa očitno še gleda vsak samo nase in najbližje. Hvala lepa!

Dobrota je sirota!

PS: Če ima tvoje telo smrtno nevarne reakcije na alergene, pol se jim najverjetneje izogibaš. Take, ki pa povzročajo samo tvorbo plinov, čeprav enormno pa še potrpiš.

S tem žaljenjem si izgubil bodoče potencialne darovalke.
Jaz imam dovolj mleka, mi ga ne bi bil problem malo načrpati in podariti, ampak…
Jaz jem vse in tudi po priporočilih, naj doječa mamica, ki ima zdravega otroka in v družini ni alergij, je VSE. Moji otroci so bili vedno zdravi, z dobro prebavo in tako sem vedno jedla vse. Da bi posebej zate, ki te sploh ne poznam, šla na neke ekstremne diete brez mleka in jajc in pol zelenjave/sadja… ne, hvala, pa mi lahko še 10x rečeš egoistka. In, kot je že ena mamica omenila, materino mleko ni nekaj, kar teče v potokih, večinoma gre proizvodnja v skladu s potrebo otroka. In črpanje da pogosto slabše rezultate, kot pa otrokovo sesanje. Sploh veš, koliko časa traja, da si načrpaš 1,5dL mleka!!
Sicer pa preveri malo tujino, baje se materino mleko tudi prodaja (mislim, da dL stane 20eur). Lahko vprašaš tudi pri fb skupini – dojiva se.
Če pa znižaš merila (beri seznam prepovedane hrane), ti pa z veseljem odstopim kak deci.

Spoštovana!

Zadnje, kar bi želel je, da bi kogarkoli, zlasti pa te, ki bi mi lahko pomagale žalil ali postavljal nerealne zahteve. Po vsem kar sem dal skozi zaradi uničenega zdravja in po nobeni resni reakciji po malo manj kot 3000 objavah lahko razumete moje frustracije.

Če ste podrobno prebrali vse moje objave, razumete, da za mojo prošnjo stoji nepredstavljivo trpljenje, ki ga najverjetneje resnično razume le nekdo, ki se lahko vživi v to, ali je to sam preživlja ali zelo dobro pozna koga s takimi hudimi zdravstvenimi težavami.

Upanje na rešitev mi daje vaš odgovor in, da sem po moji zadnji objavi vseeno našel eno dobro dušo, ki mi je pomagala z svojim zmrznjenim mlekom. Žal sem pa slabem tednu jemanja zmrznjenega mleka to moral prekiniti zaradi zelo hudih reakcij. Zmrznjeno mleko izgubi pomembne sestavine, ki so le v sveže dojenem mleku, ki ima zato nedvomno boljše učinke, zato bi v vsakem primeru bi rad preizkusil še z svežim.

Glede alergenov arašidi so zame resnično smrtno nevarni, drugi pa povzročajo alergijske in intolerančne reakcije, ki se lahko manifestirajo kot zelo hude slabosti, bolečine in vnetja, da moram nehati jemati mleko, odvisno koliko jih pride v mleko. Vseh drugih mlek zaenkrat ne prenesem.

Čeprav obstaja možnost, da bom lahko dobil deci svežega mleka preko prejšnje darovalke bi vas vseeno lepo prosil, da če mi lahko darujete svoje mleko, ker bi rabil več kot samo deci, samo arašidov se prosim izogibajte drugo bom že nekako prenesel.

Prosim kontrolirajte me na elektronsko pošto [email protected], kjer vam zadeve lahko podrobneje razložim.

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Primož

New Report

Close