Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Dojenček veliko kaka, manj lula

Dojenček veliko kaka, manj lula

Pozdravljeni,

najprej naj pohvalim obstoječi forum in se vam zahvalim – s prebiranjem vaših odgovorov sem razrešila že marsikatero dilemo. Se pa na vas se obračam s sledečim vprašanjem, saj z uporabo iskalnika nisem našla odgovora nanj.

Sem mama 3 mesečnega sina. Otroček je načeloma dobre volje, motorično dobro napreduje, ob pasenju kravic se že steguje po igračkah, ima pa nekoliko ekstenzijskega vzorca.

Porodna teža je bila 3285 g, iz porodnišnice sva odšla s 3010 g. V prvem mesecu je napredoval na 3900 g (takrat sem ob dojenju ves mesec dodajala AP), v drugem mesecu smo samo z dojenjem prišli na 4620 g, na pregledu ob tretjem mesecu (danes) pa je sin tehtal 5265 g. Se vam zdi napredovanje zadovoljivo ali je mogoče nekoliko počasno? Sicer vem, da se mora v prvih treh mesecih zrediti najmanj 450 g na mesec, pa vendar sem dobila občutek, da je v teži napredoval manj, kot ostali otroci.

Sin se je po ukinitvi dodajanja AP dojil tako pogosto, da je tako rekoč neprestano visel na dojki, verjetno se je pa veliko od tega samo crtal in tolažil. Že od rojstva namreč nekoliko slabše sesa, zato mu med dojenjem neprestano pomagam z masažo prsi. Mislim, da nikoli niti nisem doživela tistega navala mleka, sem pa vmes preživela tudi dva mastitisa in več zastojev mleka, ki pa jih zaenkrat uspešno rešujem sama. Zdaj, ko dojke postanejo preveč mehke, poskušam laktacijo spodbuditi z dodatnim črpanjem, da se dojke pred vsakim podojem napolnijo do te mere, da mu lahko z masažo prsi kar malo iztiskam mleko v usta, saj imam le tako občutek, da popije dovolj.

Zadnje čase se otrok doji na 2 do 3 ure, ponoči vsaki dve uri. Opažam pa, da ima v zadnjih dneh precej več pokakanih plenic. Ponavadi sta bili dve na dan, zdaj smo prišli tudi na 6, zagotovo pa vsaj 4, pogosto 5. Blato je gorčično rumene barve, občasno nekaj primesi sluzi, ne pa preveč.
Ob tem opažam tudi, da so plenice manj polulane; sicer jih v dnevu naštejem 5, vendar so te občutno lažje, kot so bile pred časom, še kakšna dva tedna nazaj. Danes sva bila sicer na rednem pregledu pri pediatrinji, kjer večjih težav ni bilo opaziti, razen nekoliko zamašenega noska oz. lažje oblike prehlada. Ko sva prišla domov, je kosu prespal 4 ure in bil tudi preostanek dneva precej bolj zaspan, kot sicer. Ko je bil buden, je bil pretežno dobre volje.

Nisem prepričana, ali me navedeno mora skrbeti oz. ali moram biti na kaj pozorna?

Vaš odgovor mi bo v veliko pomoč in se zanj že vnaprej zahvaljujem.

Lep pozdrav

New Report

Close