Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Hormonsko neravnovesje in dojenje

Hormonsko neravnovesje in dojenje

Pozdravljeni.

Sem mamica 2,5 mesecni deklici, ki jo polno dojim. Prvi mesec nama je dojenje slo odlicno – deklica je pridobila 1200 g. V drugem mesecu sem zacela opazati, da mi kaksen dan prakticno zmanjka mleka. Potem je deklica zbolela za drisko, naslednji teden se za vrocino in je zelo slabo jedla. Dni, ko mleka ni bilo, je bilo vedno vec. Zacel se je ponavljati vzorec – 6 dni ogromno mleka, 9 dni nic. Nic pomeni, da je deklica ves cas vlekla v prazno, zraven jokala in nic pozirala. Ko je mleka dovolj, je deklica dobre volje, plenicke so polne in pokakane. Ko mleka ni, so plenicke zelo lahke in malokrat pokakane.
V drugem mesecu je deklica na racun bolezni in manjka mleka pridobila zgolj 510 g.

Govorila sem s svetovalko za dojenje, ki pravi, da gre za hormonsko neravnovesje. Menstruacije se nimam. Vceraj je bil 6. Dan, ko je bilo mleka ogromno, zvever pa kot bi odrezal – nic.

Kaj lahko storim, da se to ne bi vec dogajalo? Nimam vec ne volje ne energije. Deklica se rada doji, ampak ob “slabih” dnevih samo joka in vlece, nic pa ne pogoltne. Flaske ne sprejme. Je sploh kaj upanja, da se stvar uravna? Zelela sem polno dojiti do 6. Meseca, ampak ce bo slo tako naprej, bom mogla prej zaceti dodajat gosto hrano.

Hvala za vsakrsen nasvet.

Tia

New Report

Close