Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Obvezna otroška oprema

Obvezna otroška oprema

Pozdravljene. Počasi se pripravljam na novo življenjsko vlogo in me zanima, kaj vse je za vas obvezna otroška oprema za novorojenčka. Zanima me samo zaradi tega, da ne bom pretiravala z vsemi temi izdelki, katere ponujajo v različnih trgovinah ter na spletnih straneh 🙂

Na otročarijah sem tako nekaj že zasledila, vendar vmes ni bilo zaslediti otroškega gugalnika. Ali je boljše, da se kupi otroški gugalnik in stolček za hranjenje (da se ne nabere precej reči po stanovanju)?

Kje ste večinoma kupovale otroške stvari? Sama sem bila malce šokirana nad cenami posteljnine in obrob… So dražje kot pa za zakonske postelje…

Kakršnikoli nasvet in vaše izkušnje (tako dobre, kot tudi malo manj) so zelo dobrodošli z moje strani.

Lep večer še naprej,
MS

Pejdi v DM, naredi si Babybonus tam na njihovem avtomatu in bos dobila knjigico s kuponi 🙂 imas notri kupon za Vitapur (-50%), tam nakupis posteljnino in vse … namesto 100eur sem porabla 50eur … pouster, prevleka za pouster, rjuha za jogi, kouter, prevleka za kouter, spalna vreca in tisto za okoli postelje da ne buta z glavo 🙂

Gugalnika nisem imela, sem imela tisto igralno podlogo za na tla …

Stolcek za hranjenje iz Ikee …

Posteljo sem kupla v Baby centru (70eur), zdej celo dobis se posteljnino in nevem se kaj zraven …

Previjalno mizo sem kupla v Ikei, ki potem nastane pisalna miza, tako da bo imel tudi za kasneje … omaro dvokrilno otrosko sem tudi vzela v Ikei …

Drugo pa nevem, sem dosti stvari tudi dobila (stajico npr., ma smo jo ful malo uporabljali doma, mi je pa prisla prav ko smo kam sli, da je spau notri) …

Hvala za odgovor 🙂 Sploh tole za DM moram obvezno pogledat 🙂

Drugače pa že imam oblačila za prvih nekaj mesecev, ker sem jih dobila od sorodnice. Prav tako sem že kupila rabljen voziček (200€), ki pa je odlično ohranjen ter otroško posteljico (ki jo še čakam). Gre se pa za kombinirano posteljo ( https://lh3.googleusercontent.com/vOLDAXTW7tG94yxxknwYMHbqwxe7PAz37VMPIKZD6eSh3dgpNZP27R6Fn3ABTVjRyQsxPzEK=s658-fcrop64=1,00000a85bf08f62d ) in je skupaj z novim jogijem stalo 317€.

Ostalo pa sproti, vendar res samo tisto, kar se bo potrebovalo. Zato pa zdaj raziskujem 😛 Še enkrat hvala 😉

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem sicer kupila nov vozicek (ce bom kdaj imela se kaksnega ;)), je bil na popustu, tako da sem dala nekje 280eur … je pa 3v1 (kosara, jajcek, sportno) .. sej ubistvu nisi dala dosti za posteljico ker je kombinirano, jaz bom npr. mogla kupit kmalu novo, tako da bom na koncu cenovno nekje isto kot ti 🙂

Za oblect skoraj vse kupim v Lidl/Hofer (100% bombaz), ker itak preraste v 2 mesecih in se mi zdi skoda denarja drugje kupovat, NKD pa ima komplet trenirke 🙂

Mislim sej bos vidla, jaz ko sem malo brala te sezname sem ugotovila da nekje polovico stvari sploh ne rabis .. sterilizator npr. je ena taka stvar .. flaske/dude in podobno komot prekuhas v loncu al pa v pomivalnem (tej bolj novi imajo prav nek program za flaske in dude) 🙂

Mokre robcke kupim v Hoferju (ker so z ognjicem) in je skatla (12 paketov po 80 robckov) nekje 15eur … plenice pa ima od Pampers ker mu druge ne odgovarjajo 🙂

Ce te se kaj zanima kar uprasaj 🙂

Kot prvo bi ti svetoval, da ne kupuješ, ampak se izobražuješ.
Preberi čim več o tem kaj rabi otrok, da veš kako želiš skrbeti za otroka in zakaj so dobre stvari kot so dojenje, spanje z otrokom, itd.
Potem ti že odpade kar nekaj stroškov.

Drugače pa je moj seznam stvari, ki so se mi obrestovale naslenji:
1. nosilka za otrok (ker se samo tako pomiri in zaspi pri meni in ne pri mamici), spet potrebno prebrati in najti dobro med mnogimi na trgu
2. dobra oz. velika previjalna miza
3. sušilec perila

lep pozdrav

New Report

Close