Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Dojenje & duda & bradavice

Dojenje & duda & bradavice

Spostovani!
Imam 5t staro puncko, ki se izkljucno doji. Ob tem imam nekoliko razklane bradavice, ki se zelo pocasi celijo (o tem sem pisala v temi ranjene bradavice..cakam odgovor..) Glede dojenja puncko dojim na 1,5 ure ali celo uro (odvisno ce vmes spi ali ne). Ko joka pogosto preprosto nimam druge resitve kot dojko, ki je se nikdar ni zavrnila. Vcasih pri uspavanju dam dudo, sicer bi jo lahko imela res ves cas na dojkah. Pridobiva 200g na teden, lula vedno, kaka na 2-3 dni obilno..vcasih takrat 2x v majhnem razmaku Blato je rumeno -oranzno. Na zacetku je spala kdaj tudi po 3 ure, sedaj vecinoma uro ali uro in pol in se spet dojimo, kar me utruja. Tezava je tudi podiranje kupcka, ki vzame 10-30 minut pa obicajno ne uspe..ko jo odlozim se potem zvija, joce in ni druge kot spet na dojko… Bo to scasom bolje? Poliva tu in tam. Skrbi me, ker pogosto joka tudi po tem ko zazeha? Je mozno, da ji kislina ali kaj prihaja gor? Dojim na eni in po uri in pol ali dveh na drugi dojki, zadnje case po podiranju kupcka (ki ga ne mara in jo pahne v jok) ponudim se drugo dojko (nikoli ne zavrne)..zato se sprasujem naj se naprej dojim ena-ena ali naj vedno ponudim obe..cetudi to pomeni 2 urno okupacijo skupaj s podiranjem kupcka..potem pa se mi zdi, da bo pocasi spet lacna…?? Tezava ce ponudim obe je, da ce je dojka zelo mehka vlece bradavico, suce glavo in se zvija nazaj ter jezi? Zakaj? Vcasih to pocne po 10 minutah ze na prvi dojki..zame je to neprijetno..pa tudi ona se vznemiri in odlaganje potem v roku ene ure odpade..Prosim za nasvete, saj postajam otozna. Zalosti me tudi, da puncke ne znam umiriti drugace kot z dojko..ob nosenju hitro joka..bolje je edino v vozicku..pa se to ne zmeraj… Porod je bil b.p. v 39 tednu. ISKRENA HVALA.

New Report

Close