Najdi forum

Ranjene bradavice

Spostovani! Imam 3 tedenskega novorojencka…Pristavljanje me je sprva zelo bolelo, sedaj je nekaj dni bolje, a le ce sprva pritisnem, da iztece par kapljic. Na obeh dojkah so se pojavile rane..ki se ne slabsajo, a tudi ne izboljsajo (mazem z lanolinom). Rana je luknjasta:http://i67.tinypic.com/2pt422h.jpg
Na obeh bradavicah je na notranji strani. Ali to pomeni da pristavljanje ni ok? Gledam videoposnetke in mislim da je pravilno..bradavica vzporedno z noskom..najprej se dotaknemo spodnje ustnice in zarinem..vecji del kolobarja je v ustih od spodnje ustnice..zgornja ne pokrije toliko zgornjega dela. Hvala za pomoc.

Sedaj imam nekaj več časa – pa bom napisala še nekaj več podatkov, ki so morda koristni. Dojiva se sede… tako da leži namoji roki. Glava, rame, vse lepo v liniji, trebušček na mojem. Ko gledam Deep latch posnetke se mi sicer zdi, da pri nama glava ni nazaj, ampak lepo v liniji. Nosek je včasih mm ali dva od dojke, vlačasih (sploh, ko se dojka prazni) pa celo zarit v dojko. Ustnica spodnja je navzven obrnjena, za zgornjo nisem sigurna.
Punčka je prvi tedne pridobila 290 g na teži, od drugega tedna cca 30g na dan, torej teče ok. Včasih, ko se dojka zmehča prične stresati z glavo ali se zarivati in nekoliko protestirati. Takrat jo ponavadi odstavim in še enkrat pristavim (včasih se sicer razjezi), ali pa zamenjam dojko. Pogosto na dojki zaspi…takrat jo odstavim, da ne dudka – saj se mi zdi da takrat dodatno bremeni bradavico. Kaj bi še lahko izboljšala?
Rane so sicer lahko tudi posledica prvega tedna, ko sem dojila leže (raztrganine 4. stopnje) – in ko pristavljanje ni bilo idealno. A se kot rečeno rana ne pozdravi. Ne krvavi, a je vedno temno rdeča po dojenju po lanolinskem nanosu inp pavzi pa včasih dobi že roza barvo kot ostala bradavica…
Nastavkov ne bi rada, ker se bojim sesalne zmede…
Ali naj si izčrpujem mleko (kako in koliko) in vidim, če se bo potem celilo hitreje (spet se bojim flaške in sesalne zmede).
Punčka sicer sesa lepo…na začetku zelo hlastavo, potem se umiri in običajno zaspi. Prvi teden je sploh potrebovala masiranje in spodbudo, zdaj je že bolje. Dojiva se 10 minut-14 na eni. Včasih ji je to dovolj, včasih še 5-8 minut na drugi strani in kadar potem ne zaspi lahko še tretji ali četrti podoj (glede na polnost dojk…izmenjujem).
Upam, da je dovolj informacij. Hvala!

Počakajte na odgovor strokovnjakinj, rada bi samo pripomnila, da je bila pri meni zelo podobna situacija pri prvem otroku in so se bradavice začele celiti v četrtem tednu. Konec 5 tedna ni bolelo več nič.

nova
Uredništvo priporoča

Da pridruzim se drugo tezavo..srdaj 4t dojencica ponoci skoraj ne spi…praviloma od 8ih ko jo negujemo in nato do 3,4ali 5 zjutraj ne uspe zaspati za vec kot pol ure oz. koliko nabere ob dojenju, ki pa je skoraj vsako uro (zato tidi nacete bradavice). Najhuje se mi zdi, da ko znehca obe dojki postane razdrazljiva saj se v naslednjih podojih ne naje oz. Ne tece kot bi ocitno zelela in se joka in jezi ze na dojki..Pridobivanje teze je ok..kaka in lula redno… Ne vem kako bi jo se uspavala, samo dojka pomaga ob odlaganju pa jok in tako po do 12 ur ce je treba… ob odlaganju jo pogosto zbudi tudi refleks ali pa se zacne zbijati (slabo podiranje kupcka?)…cez dan spi po eno ali dve in tu in tam tri ure…najbolje dopoldnemmpopoldnevi so kako kdaj.. V vozicku na sprehodih pa vecinoma bedi..gleda…tu in tam malo zaspi…Hvala za pomoc..

New Report

Close