Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Mastitis – rdečica prehaja v rumeno

Mastitis – rdečica prehaja v rumeno

Pozdravljeni,
sem mati enomesečnega dojenčka, ki je izključno dojen. Težo dobro pridobiva (porodna 3400g, odpustna 3260g, po enem mesecu 4390g). Velikokrat sem ga v zadnjem času morala podojiti na obeh dojkah.

V soboto se mi je pojavil mastitis – vročina 40, mrzlica, zatrdline na levi dojki. Vzela sem dva Lakadola, dojko masirala, nanašala obkladke, pogosto dojila. Ker je vročina upadla, sem nadaljevala z mehanskimi ukrepi in v nedeljo je bilo stanje enako. V ponedeljek pa se mi je zopet pojavila vročina in rdečina na dojki. Rdečine namreč prej ni bilo. Po zaužitju enega Lekadola je vročina upadla.V torek sem obiskala zdravnika, ki mi je predpisal Anaclosil. Stanje se umirja, zatrdline počasi izginjajo, pogosto dojim.

Moje vprašanje se nanaša na rdečino – danes dojka na tem delu ni več rdeča, ampak rumena – kot pri modrici, ki izginja. Ali je to normalno? Zatrdline namreč niso bile na istem mestu, kot rdečina, zato ne bi rekla, da je bila pod rdečino potpludba od močne masaže.

Hvala in lep pozdrav.

New Report

Close