Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Dojenje in blato dojencka

Dojenje in blato dojencka

Pozdravljeni.

Veliko berem vase nasvete in nasla sem ze veliko odgovorov in pomoci (skoda da ne ze prej). Moja Nusa je stara 3 mesece in 3 dni. Rodila se je 10 dni cez rok, spontano. Porodna teza 3360g, 52cm, glavica 34,5cm. Teza pri odpustu 3230g. Se polno dojive ze od zacetka. Seveda smo imeli kar nekaj klasicnih tezav, vse smo resili in res sem ze mislila, da smo super in da prepoznam potrebe svojega otroka. Podatki rasti: tako prvi kot drugi mesec je dobila 750g in prvi mesec 2cm, drugi mesec celo 4,5cm. Po vasih podatkih je to cisto povprecno. Po mnenju nasega pediatra je bila to spodnja meja – teza, ne dolzina. Rekel je, da “tako so meni govorili”. S spostovanjem sicer, ampak niso vsi nagnjeni k novostim in novim raziskavam, ocitno? Torej, sedaj v tretjem mesecu pa se je zredila samo 500g (sedaj ima 5150g) in zrastla za 3cm, glavica je zdaj 40cm. Predlagal je dodajanje adaptiranega mleka zjutraj in zvecer ter tehtanje cez 2 tedna. Rekla sem, da dodajala ne bom, sploh pa zdaj ko sem brala vase forume in nasvete. Dojive se po 6x na dan, ponoci spi od 7 do 8 ur naenkrat (razen za dudo se zbuja vcasih – dudo ima rada ze od zacetka). Torej menim, da lahko s kaksnim dodatnim obrokom cez dan to izboljsamo. Vse bi bilo lepo in prav, ce ne bi imela ze kaksna 2 tedna zelo kisel vonj blata in vedno bolj zelene barve. Sumim, da popije premalo zadnjega mleka, saj je sploh na prvi dojki max. 7 min? Sedaj se trudim, da ji podiram kupcek in pristavim nazaj na isto, vendar se odstavlja in pritozuje, ko pa jo dam na drugo dojko pa je ok. Je mozno, da je prelena, da bi bolj mocno vlekla in se res nasitila? Je pa ze od rojstva zelo energicna, zivahna in tudi zelo mocna. Veliko se smeje, ceblja, pljuva. 2 dni nazaj je bila tudi cepljena in od vceraj se mi je zacela kar od enkrat zvijati nazaj med dojenjem – a je mogoce radovedna?

Naceloma me predvsem najbolj skrbi to kislo blato in verjetno posledicno manj pridobljene teze?

Hvala za hitro pomoc.

Lp
Sara

New Report

Close