Najdi forum

Dojenje dvojckov

Pozdravljeni,
dojim 12 tedenske dvojcice, rojene 36tednov 1dan. Porodna teza 2650g in 2200g. Prvi mesec obe lepo napredovale, pridobile vsaka okrog 900g. Drugi mesec priblizno 700g.
Ta mesec pa se je zacelo pri tavecji z boleznijo, bile smo 2 dni v bolnisnici in je bilo zame stresno, nato sem zbolela se jaz in posledicno se je zmanjsalo mleko.
Sedaj pa k tezavi… Po navodilih zdravnice sem zacela dodajati. Tezji hcerki sem dodajala vecerni obrok in je sprejela z Nukovim lateksevim cucljem. Trenutno je na 4600g.
Tezave imam z manjso hcerko, kateri poskusam ze 14 dni dodajati s flasko in nikakor ne sprejme. Poskusila sem SNS Medelin sistem, takoj ko okusi dodatek (ali moje nacrpano mleko), pade v jok. Tudi na dojki ne pridobiva dovolj, saj sem jo sedaj 2 dni tehtala pred in po podojem in je do sedaj pojedla najvec 60, ponavadi poje na obrok 30. Problem je, saj je ze od 29.februarja stoji teza na 3800g. Nimam vec idej, kaj je narobe in kako pomagati. V ponedeljek imamo spet kontrolo pri zdavnici, bila je svetovalka za dojenje ki mi je predlagala vec podojev in pocitek, ampak nam ne znese ob dvojcicah in 3 letnici… Naj se povem, da se na dojki podoji 3 minutke, dokler ji tece pozira, potem pa neha vlecti.. Prej tega ni delala.
Moje vprasanje je torej, kako jo prepricati, da sprejme flasko? Razmisljam, ali je mogoce, da ima soor in zato tako protestira? Sem probala ze vse mozne nasvete ki sem jih prebrala na forumu, tudi to, da se umakneva v spalnico med dojenjem, druge polozaje, v nosilki dojiti, …
Bom vesela kaksnega koli nasveta.. Hvala!
Tina

New Report

Close