Najdi forum

Pozdravljeni,
Ker nikjer nisem zasledila teme glede moje težavice, odpiram novo temo glede dojenja. Sem mlada mamica prvorodka s 6 tednov starim sinčkom. Njegova porodna teža je 2840g, ker mu je teža upadla za več kot 10% in ker je bil zelo nemiren, sama pa sem imela po besedah MS premalo mleka (manj kot ga je zahteval), so mi predlagale naj mu začnem dodajat k vsakem obroku 30ml. To sem s težkim srcem sprejela in upala da bom lahko kmalu začela polno dojiti.
Ob odpustu je imel tako otroček 2730g. Doma sem poizkusila s “tehniko” povpraševanje-ponudba, ne glede na uro in mu tudi dodajala. Glede dojenja sem se zaupala patronažni in ker je lepo pridobival na teži sva začeli dodatek zmanjševati. Tako sem prišla na to, da mu sedaj dodajam približno 2x/dan po 30ml (in sicer popoldan in pred spanjem). Dodajati pa moram zato, ker mi otroček v popoldanskih in večernih urah popolnoma izsesa obe dojki tudi ko jo stisnem je popolnoma prazna). Tako da ne vem kaj naj storim glede tega, če se sploh da kaj pomagati? Sicer sem izredno hvaležna da nama je uspelo tako zmanjšati dodatke, vendar imam še kar srčno željo če bi mi uspelo polno dojiti, zato se tudi obračam na vas, če sploh lahko kaj naredim?
Ponoči zaspi okrog 22:30-23:00 in spi do 3;30h (takrat ga z lahkoto podojim saj sta dojki popolnoma polni); nato zaspi do 7.30 (z dojenjem ni problema); potem pa se hraniva tam od 1,5h pa do 3h odvisno od njegove želje. Vendar imam občutek kot da bi bilo vedno manj mleka. Dopoldne še ne, vendar bolj kot gremo proti večeru manj ga je oz. mi popolnoma izsesa dojki. Po besedah dr. lepo napreduje na teži, sedaj ima 3500g.

Hvala za Vaš odgovor,

z lepimi pozdravi,

Vesna

New Report

Close