Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Dojenje 2M in iztiskanje mleka za 17M

Dojenje 2M in iztiskanje mleka za 17M

Pozdravljeni!
Doma imam 2M fantka ter 17M punčko. Punčko sem dojila do cca. 15M (samo še zjutraj in ponoči). Ker sem imela ob koncu nosečnosti manj mleka, se punčka proti koncu nosečnosti ni več dojila oz. se je samo še občasno pred spanjem. Sedaj, ko redno dojim fantka, se je mleko vrnilo in bi zelo rada, da tudi punčka dobi še nekaj mojega mleka.

2M dojenčka polno dojim. Ob rojstvu je bil težak 3.200 g, sedaj ima pri 2M 5.800 g, tako da se je lepo zredil in nama je dojenje steklo. Pred enim tednom sem kupila tudi elektronsko črpalko in si nekajkrat poskusila iztisniti mleko. Zaloga mleka se je zaradi črpanja povečala.

Zanima me ali menite, da je ustrezno, da si dvakrat na dan (zjutraj po prvem jutranjem dojenju ter zvečer po zadnjem večernem dojenju) iztiskam mleko in ga nato ponudim 17M punčki? Na kaj moram biti pozorna?

Pa še nekaj me zanima pred nakupom el. črpalke sem dojenčka dojila najprej iz ene dojke 6min ter nato še iz druge dokler je želel. Tako sem ravnala, ker sem imela občutek, da ne dobi dovolj mleka (tako sem prakticirala tudi pri punčki, ko je bila dojenček). Zvečer sem imela vedno manj mleka in je zato uspavanje dojenčka trajalo tudi 2 uri. Ali bi lahko sedaj dojila samo iz ene dojke ali je bolje, da še naprej iz obeh? Če je potrebno nadaljevati z obema se pojavi dodatno vprašanje s katero dojko nadaljevati po črpanju mleka s črpalko?

Hvala za odgovore in LP.

New Report

Close