Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Rojstvo in izkušnje v ljubljanski porodnišnici 2015

Rojstvo in izkušnje v ljubljanski porodnišnici 2015

Živjo vsem!

Čez dobra dva meseca pričakujem svojega prvega otroka in se počasi pripravljam na porod.
Zanimajo me predvsem rojstva v letu 2015 v ljubljanski porodnišnici in vaše izkušnje z babicami (odnos, sprejem, pomoč pri negi in dojenja otroka…)

Vem na vseh forumih je bilo napisano marsikaj o ljubljanski porodnišnici in zato zanimajo me malo novejše izkušnje.

Hvala za vaš odgovor!

Pozdravljeni,

zdaj verjetno že štejete dneve do poroda. Upam, da vam bo moja izkušnja v pomoč pri pripravi na porod. V Lj porodnišnici sem rodila konec leta 2014 in imam krasno izkušnjo, pravzaprav si boljse ne bi mogla želeti. Deležna sem bila zelo osebnega in prijaznega odnosa od porodnega bloka naprej, pa so me obravnavale 3 babice in 2 zdravnici, vse pohvale pa tudi osebju na oddelku B. Imela sem krasen porod, ki je hitro minil (rodila sem v 3 urah), brez enega šiva. Rodila sem z ultivo, ki se je pri meni osebno super obnesla. Zelo zadovoljna sem bila tudi z pomočjo kasneje na oddelku, zame in za mojo deklico so super poskrbeli, prav tako pa sem bila deležna veliko pomoči pri težavah z dojenjem. Je pa tako. Odvisno je od tega kaj pričakuješ in kakšen je tvoj odnos do ljudi. Moja cimra se je npr. non stop pritoževala, zanjo je bilo vse zanič pa je imela enako oskrbo in pomoč kot jaz.

Hja, rodila leta 2013 in 2014. Obakrat sem imela približno enak nivo oskrbe. Je pa popolnoma odvisno na koga in na kakšen dan naletiš. Malo sreče moraš imeti. 🙂 Sestre na oddelkih pa tudi, omg, ene so res take, da je groza, druge pa zelo prijazne. Enako velja za zdravnike na vizitah.
Če kaj pomaga – manj kot razmišljaš, boljše je. Važno da bo vse potekalo BP, ostalo bo že.

Moj nasvet – prepusti se…a ne pusti se jim…. 😉

nova
Uredništvo priporoča

Naj povem še svojo izkušnjo v ljubljanski porodnišnici….

Rodila sem avgusta 2015. Ker sem bila 8 dni čez rok, porod je bil ¨naročen¨.
Prišla sem zjutraj v triažno ambulanto, imela pregled in potem so me poslali na priprave.
Imela sem klistir, ki na mojo presenečenje ni bil tako slab … Sestra je pa bila res nasmejana in se je potrudila, da ta neprijeten trenutek bo vsaj malo boljši…
Po vse te priprave, sem čakala v sobi, skupaj z ostalimi ženski. Bilo je veliko sprehajanja in čveka.
Ko je ura napočila 14, so me poklicali, da naj grem v porodno sobo. Imela sem res odlično babico, imena se žal ne spomnim, vem samo da je bila visoka s črnimi dolgimi lasmi. Govorila je malo z naglaskom 🙂
Prišla je zdravnica, počila je mehur in počakala eno uro, da se porod sam začne.
Žal nič se ni zgodilo samo po sebe tako, da so mi sprožili porod z umetnimi popadki.
Naj povem, da je bilo na začetku res neboleče, ko je pa čas mineval, je postalo res boleče …
Po priblično 2 uri sprožanja, je prišla zdravnica in naštimala mi je anestezijo: Remifentamin (ne vem če sem prav napisala :)) in pokazala kako moram pritiskat. Bila je res vljudna!
Po približno 4 ure sem rodila svojega otroka. Porod je minil BP.
S tem se je tudu babica zamenila, saj je bila nova. Ufff, ta je pa bila …. Ena starka, ki se je skoz drla name… Poleg tega, da nisem niti besede rekla …
Hvala bogu, da sem jo imela res za kratek čas!!!
Po porodu sem ležala še tri ure v porodni sobi in potem sem bila tri dn na oddelku C.
Sestre na oddelku so bile res prijazne. Vizite so bile tudi ok, odvisno na katerega zdravnika naletiš.
Bile smo tri vo sobi in naj povem, da je res bilo fajn da imaš nekoga. Ne bi bila sama nikoli v sobi.
WC smo si delili z drugimi tremi ženski in nikoli ni bilo kriza. Vedno sem dobila frej 🙂
Hiigiena je bila tudi ok, menjava brisač in spalko vsak dan. Hrana je bila ok, saj je bolniška hrana tako, da ni veliko za pričakovati.
Vložke: dobili smo 2 paketka, na to pa ti partner prinese nove.

Upam, da sem povedala pomembne stvari kako gre porod v ljubljanski porodnišnici.
Za drugega otroka grem sigurno spet v ljubljansko porodnišnico!

veliko sreče vam želim!

New Report

Close