Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa kako hujšati, da se izogneš povešeni koži?

kako hujšati, da se izogneš povešeni koži?

živijo. sem 25 let staro dekle, velika sem 162 cm in danes tehtam 122 kg. v mesecu maju sem dosegla mojo maksimalno težo – 130kg. takrat sem se odločila, da je čas za spremembo. od meseca maja sem izgubila 8 kilogramov, praktično brez večjega truda; samo z več fizične aktivnosti (sprehodi, plavanje; kaj več nisem hotela, ker me je skrbelo, da bi moja teža preveč obremenjevala kolena, če se bi odločila za tek recimo). pri hrani se nisem odrekala ničemur (razen čokoladi, ki sem jo pa kljub temu občasno pojedla), samo obroke sem malo zmanjšala. na srečo imam tudi nekaj dobrih navad (že od nekdaj pijem vodo npr.). z kremami vsakodnevno skrbim za kožo po celem telesu.

pred mano je še kar dolga pot. začrtala sem si, da bi izgubila 4 kilograme na mesec dokler ne bi dosegla teže 95kg, potem pa 3 kg na mesec. vendar pa… skrbi me, da bi se mi po takem hujšanju (4 kg na mesec – torej skoraj kg na teden, kar naj bi bilo preveč) pojavila povešena koža, čeprav je zaenkrat še ni. vendar roko na srce zaenkrat tudi še nisem veliko izgubila…

brala sem, da naj bi v borbi proti povešeni koži bile učinkovite vaje za pridobivanje mišične mase, ki po izgubi špehka drži kožo napeto. zanima me, če mi lahko kdo od vas svetuje kakšne vaje za pridobivanje mišične moči, ki bi jih lahko jaz kot močnejša oseba sicer delala (doma imam uteži 1 kg in 5 kg), v fitnes ne želim, mi je preveč nerodno.

brala sem, da naj bi pomagal tudi piling, pitje vode, izmenično tuširanje z hladno/toplo vodo, mazanje s kremami, vaje za mišično maso, izogibnje soncu in klorirani vodi, uživanje proteinov ter celega seznama vitaminov, krtačenje pred tuširanjem, saunanje, masiranje…

mene pa zanima, KAJ JE POMAGALO NAJBOLJ VAM?

je kdo od vas nosil kakšen “steznik”?

Poskusi tole, level 1 delaš 10 dni, naslednjih 10 dni level 2 in zadnjih 10 dni level 3. V videu uporabljajo 5 pound uteži (2,2kg) Ti lahko začneš s 0,5kg naslednji mesec s 1kg in potem višaš. Dela se brez pavze, rezultati bodo v enem mesecu, ker pa boš povečevala težo uteži tudi naprej…

1 faza

2 faza

3 faza

Povešene kože naj ne bi bilo, vsaj ljudje za katere vem da so shujšali z njeno pomočjo jo nimajo. Govorim o Američanih, ki so imeli tudi nekje tvojo kilažo, njihove slike sem tudi videla, ker sem z nekaterimi osebno v navezi.

Sem pa tudi sama odložila prve kilograme (sicer je bil višek pri meni “samo” 15kg) s točno to vadbo in jo lahko samo pohvalim. Jaz sem jo rotirala 4 mesece s povečevanjem uteži. Potem priporočam da malo spremeniš vadbo, da se telo pa vseeno ne navadi preveč, pa tudi tebi bi znalo biti dolgčas…

Če te še kaj zanima pa vprašaj 😉

veliko uspeha in predvsem dovolj discipline, da ti uspe!

hvala za linke 🙂

upam, da se še katera/kdo oglasi s kakšo svojo izkušnjo 🙂

nova
Uredništvo priporoča

V zadnjem letu sem shujšala čez 40kg. Iz 121 na 79 trenutno, pa še gre dol, cilje je še 20kg. Višina 164cm.
Koža trenutno še ne visi, je pa seveda bl “mehka”, ni čist napeto. Samo visi pa ne.
Edin prsa….to pa raj ne komentiram 🙁
Ampak je vredno, verjemi da je vredno. Sploh ti ne znam povedat kako se ti življenje spremeni. Jaz sicer nisem bila celo življenje debela, samo par let, ampak …… no končno spet živim normalno. Res je vredno 🙂

Preventiva:
– omega 3
– kokosovo olje (ga uživam in mažem se z njim)
– suho krtačenje (dry skin brushing) – to je še najbolj pomagalo
– masaža
– knajpanje
– dobre kreme za čvrsto kožo (oz. katerakoli krema ki ima dobre sestavine)
– arganovo olje je super za kožo, samo meni nenormalno smrdi tako da ga ne morem uporabljat
– prehrana: beljakovine, dobre maščobe, zelenjava pretežno
– gibanje: začela sem z hojo, še to sem komaj zmogla, ko sem prišla na ene 90kg sem začela počasi malo tečt vmes, sedaj pretečem 10km :)….vaje z elastiko in utežmi, sedaj delam slim in 6 (kar nenormalne rezultate daje, že po enem tednu)
– pa voda, voda, voda
– aja pa MSM pijem, je super za kožo, lase in nohte, naročam pa na nemškem amazonu ker v sloveniji so oderuške cene….pomaga pa tudi za sklepe, mene kolena nikoli ne bolijo, pa tečem po asvaltu, prej sem pa včasih komaj po stopnicah dol pršla

Če te še kaj zanima me lahko pa kontaktiraš.

lahko mogoče linkiraš kje kupiš msm?

http://www.amazon.de/gp/product/B00261BYB0/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Pijem ga pa z C vitaminom. Grenak je k …. ogabn v glavnem. Samo se navadiš. Začela sem z pol male žličke. Sedaj spijem dnevno 2-3 velike žlice.

verjetno ti bo pomagal tudi zeleni čaj, ki je močan antioksidant in pomaga na več pordočjih..

lp

Pomagala bo tudi navadna voda iz pipe, če jo boš pila v dovolj velikih količinah 😉

Ti začni stopati po poti in ko boš prišla do ovire se boš odločila kako jo preskočiti… Kdo pravi da boš imela povešeno kožo, kdo pravi da če je nekdo drug ni imel je ti ne boš imela… Če boš shujšala pravilno bo tudi koža šla nazaj… kako pa nimamo vse viseče kože po nosečnostih…

pozdravljena,
no pa dodam še jaz nekaj besed. Tudi jaz sem izgibila 38 kg, prišla iz 95 na 57, pri višini 157 cm. Moram povdarit, da povešene kože definitivno ne boš imela, če boš popila mnogo vode in veliko telovadila. Je pa verjetno tudi odvisno malo od kože, zgornje plasti. Tako, kot v nosečnosti, ko se pojavijo strije, določena koža je elastična, druga ne in napoka.
Tako, da, težko vedet bo viselo ali ne.
Želim ti čimveč uspeha na tvoji začrtani poti

saska7735 – zanima me sicer v kolikem času si izgubila omenjeno težo ter koliko si telovadila na dan?

A te lahko vprašam, kakšno metodo imaš, da ti gre tako super?

Pa ČESTITAM za izgubljenje kilograme!!!!!!!

A te lahko vprašam, kakšno metodo imaš, da ti gre tako super?

Pa ČESTITAM za izgubljenje kilograme!!!!!!![/quote]

Porihtana prehrana(pretežno beljakovine, zdrave maščobe in zelenjava….občasno tudi sladko seveda, ampak občasno!) in gibanje 6xtedensko tolk intenzivno da teče s tebe+vaje za moč. Na začetku je bilo težko, sedaj mi je že čisto normalno tako kot živim.

S kolegico sva šli k dietologinji Katji, ki ti da dieto po kitajski medicini in dejansko na dan izgubiš 200-250g… Kolegica je v 3 tednih izgubila 6 kg, kar je dosti. Ampak se ji je metabolizem izboljšal za 100x (glede na to, da je malo zahajala na wc prej in jedla non stop odvajalne tablete), energije imava obe fulll in manj težav je nasplošno… Njena dieta ni dejansko dieta, ampak je pravilno prehranjevanje telesa, kar posledično uredi delovanje organov in izgubo teže oz.maščob. Trajala pa naj bi 3-4 mesece, da telo začne pravilno delovati.
Seveda če upoštevaš njene napotke in piješ toplo vodo (jaz sem jedla vse super pravilno), sam zaradi premalo zaužite tekočine sem izgubila manj. Ampak bomo zrihtali hitro tudi to 😀

Telovadba pa je vsekakot super, da si izoblikuješ telo. Ampak če ne boš pazila na hrano, tudi telovadba ne zadostuje.
Za telo in predvsem kolena (ki pri vsem tem najbolj trpijo) ti priporočam za začetek hojo, hitro če se da. Dovolj bo, da pospešiš cirkulacijo… Potem pa boš počasi prešla na tek in kondicija se bo kar sama nabirala.

Upam, da boš čimprej dosegla svojo težo, se bolje počitila in uživala v svoji koži! Vso srečo ti želim!

Pozdravljeni.

Ker nas je veliko, ki se borimo s prekomerno telesno težo se odpira društvo za skupinsko hujšanje. Želimo si pridobiti čim več informacij, kaj potrebujete, zato vas prosimo, da nam izpolnite spodnjo anketo.

https://www.1ka.si/a/21093

Hvala za sodelovanje.

Prijeten in romantičen vikend 😉

makla
bi lahko prosim še enkrat poslala linke, ker ne delajo več? hvala

New Report

Close