Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Uravnotežena dieta za zdravo življenje :)

Uravnotežena dieta za zdravo življenje :)

Pozdravljeni,

ne iščem diete za hujšanje. Zanima me samo, kako bi naj izgledal uravnotežen jedilnik za žensko 38l, pisarniško delo (odsotnost z doma od 7.00 – 18.00), itd. Res imam zdaj ITM 48 ampak to ni v tem momentu niti pomembno, bolj me zanima zdrav način prehrane, ker če sem iskrena vem kaj lahko in kaj ne, ampak se mi ne sanja kako bi naj v resnici en tak jedilnik izgledal. Dejstvo je tudi, da nimam časa kuhati, tako da bi moralo biti upoštevano tudi to.

Ali mi lahko kdo posreduje kakšno takšno uravnoteženo dieto, mogoče link kjer bi lahko to našla?

Hvala

M2

Možnosti je veliko, poanta je, da se izogibamo pretiranemu uživanju sladkih, slanih, živil, na hitro pripravljenih živil, sokov…

ena izmed možnosti

Zajtrk: 250kcal
30g ovsenih kosmičev, jabolko, 2dcl nehomogeniziranega mleka

Malica: 200kcal
Sadni shake s sezonskim sadjem 3-4dcl (smoothie)

Kosilo: 350kcal
Juha (zelenjava, smetanova, paradižnikova), 60g polnovrednih testenih z omako, velika skleda solate – ne preveč soljene

Malica: 200kcal
20 mandljev, 30g proteinov z vodo (če imamo trening) ali 0,2L jogurta – EGO

Večerja : 250kcal
Puran/piščančja prsa na žaru 100g, solata, 2dcl jogurta

skupaj torej približno 1300 kcal. Količine se prilagajajo glede na potrebe.

Matevž Banko IMAGO center [IMG]http://i61.tinypic.com/xlfmds.png[/IMG] IMAGO Center, Hudourniška pot 2, 1000 Ljubljana-Rudnik T: 051 777 760 | [email protected]| www.imagocenter.si https://www.facebook.com/IMAGOfitnes

POZDRAVLJENA!

TUDI JAZ NIMAM ČASA ZA PPRIPRAVO HRANE, PA SEM SE ODLOČILA ZA EURODIET DIETO, IMAJO 80 IZDELKOV NA VOLJO, KI SE HITRO PRIPRAVIJO. KILCE DOL LETIJO, MENI PA JE VAŽNO, DA SE DOBRO POČUTIM IN SE NE OBREMENJUJEM S PRIPRAVO HRANE.

nova
Uredništvo priporoča

Na tejle pvezevi lahko najdeš kako jesti, če hočeš shujšati… Tudi, če nimaš časa ali ješ v menzi. Na isti strani je tudi primer tedenskega jedilnika… meni je pomagalo. Preštevanje kalorij pa se mi ni še nikoli obneslo…

LP Rozi

Matevž, najlepša hvala…mi je zelo v pomoč. Dan sem danes začela z ovsenimi kosmiči…prvič v življenju :))

Rozi in Milena tudi vama hvala 🙂

Bi pa samo rada povedala, da me ne zanimajo neki umetni pripravki, ampak res zdrava uravnotežena hrana…ne za hujšanje, ampak za življenje. Se pravi, če ima človek idealno težo, kako se mora prehranjevati, da je zdravju primerno 😉

Živjo,

sama sem poskusila s 5 obroki na dan.

Zajtrk: npr banana+navadni jogurt ali toast (opečenec) z marmelado, ali sirom…., en jajček….
malica: sadni sok, si ga zmiksam 1 pomaranča+pol limone (odvisno od sezone, lahko drugo sadje)
kosilo: zrezek+ solata (ali riba, ali obara…. uglavnem kot prej samo pol manj in več zelenjave)
popoldanska malica: zelenjavni sok, si zmiksam solato, regrat, koprive + voda
večerja: kakšna skuta ali majhen kos kruha+ mleko, ali kaša (uglavnem nekaj, da ne grem lačna spat)

meni deluje, predvsem lahko rečem, da so mi sokovi (naravni sveže pripravljeni) spremenili prebavo in tudi lažje zdržim, saj vedno dodaš vodo in pride cca 1/2 litra napitka.

sama sem izbrala prehrano, ki upam, da se je bom lahko držala dolgoročno.

Srečno!!

Evo moj jedilnik je približno takole :
za zajtrk(ob 8-9h) povadi ovseni kosmiči z mlekom , dodam zraven brusnice,narezane suhe marelice, pač kakrkoli imam doma(tko za okus), ali pa kos kruha(črnega), pa kak namaza, sirček…kava
malica(12h) je sadje(1xjabolko, pomaranča..pač karkoli že)
kosilo(okoli 15-16h)- karkoli kuham doma(pazim da ni prevelikih količin, včasih ločujem beljakovine in OH, odvisno kaj skuham)
večerja (18-19h) ponavadi nekaj beljakovinskega(jajčna omleta, skuta, navadni jogurt, tune, včasih kakšen kos mesa+solata…)

Zraven sodi 2x tedensko telovadba, pa še občasno kakšno plavane, hoja v hribe…kg gredo lepo dol, še bolje pa cm v obsegih! Nič kaj drastičnega, ampak lepo uspeva na dolgi rok 🙂

Nja povem še to, da je bil moj ITM ko sem začela 43 (tudi sama sem želela na operacijo želodca, imam opravljenje vse preiskave in pregled v SG, ampak se kasneje nisem odločila zanj), danes je moj itm 32! Vesela, dasem spremenila način življenja, prehrane, športa 🙂

New Report

Close