Najdi forum

Je kdo shujšal z EFT metodo?

zanima me ali je kaj res na tem ali je to samo stran vržen denar in nateg?

Zdravo,

jaz sem osebno shujšala z EFT metodo. Seveda sem pazila tudi, koliko jem in da sem se redno gibala. Ampak tapkanje pa mi je pomagalo v tem, da se mi je zmanjšal apetit, da sem začela verjeti vase, da so se popolnoma! prenehali nekontrolirani pohodi v hladilnik.
Osebno nisem uporabljala nobene diete, ampak samo tapkanje in jedla sem tisto, kar mi je bilo všeč (naučila sem se poslušat svoje telo).

In od takrat težo preprosto vzdržujem.
Ker res je vse v glavi in ne v preštevanju kalorij. In EFT metoda spreminja to, kar imamo v glavi.
Predlagam, da poskusite 7 dnevni test – je brezplačno in se sama prepričate.

http://www.ločevalnadieta.com/7-DNEVNI_TEST.php

Vsak dan dobivam veliko pisem žensk, ki so preizkusile in so zelo hvaležne.

mag. Vlasta Kuster, EFT terapevt

Tudi sama sem ena izmed teh,ki hujšamo z EFT metodo in sem v 2 mesecih izgubila 8 kg in 12cm okoli pasu.

Ta metoda je uspešna sploh zato ker se rešiš svojih čustvenih problemov,ki pa so glavni vzrok da smo pretežki.

Tako ,da vsi ki si želite shujšati,ali pa vsi ki ste že shujšali pa so se kile vrnile poskusite še s tem in uspelo vam bo .

jaz z to metodo ne bom nikoli nehala ,ker pomaga tudi na drugih področjih.

nova
Uredništvo priporoča

kako pa izgleda in v katerih mestih v slo se lahko vključiš v ta sistem?

A tole ste se z neta dol naučile,ali ste bile na predstavitvi,uvodnem skupinskem tapkanju?
Jst čakam ko bo zdaj v mojem kraju,ker bi seveda raje v živo stvari slišala,videla 😉

Če že sprašujete, spomladi sem pridno uporabljala metodo EFT za hujšanje pri Vlasti Kuster
po enem mesecu vsakodnevne uporabe sem pridobila 4 kg v sekundi in jih nikakor ne morem več spraviti dol. Tako, da ne vem, če je to to. Sicer uporabljam EFT pridno na ostalih področjih in deluje.
Tukaj nekaj manjka, vsaj pri meni je bilo tako.

Lep dan

Živijo Mirela
Ja tudi jaz sem na začetku pridobila kar nekaj kilogramov in ko sem počistila vse čustvene težave se je stanje umirilo in sedaj lahko normalno kontroliram težo. Ne rečem da ne pridobim kilogram ali dva ampak jih tudi takoj izgubim. Shujšala sem 27kg in jih uspešnio kontroliram kar mi prej ni nikoli uspelo. Saj ni problem shujšat problem je potem težo obdržat.
Mirela mislim da je težava v tem da moraš prej ugotovit zakaj se prenajedaš ali pa mogoče nepravilno prehranjuješ, potem bo tudi hujšanje lažje. Samo EFT ne more delovat če tudi prehranske navade ne spremenimo. EFT nam pomaga da ne občutimo prikrajšanosti ko moramo čokoladam in sladicam reči danes ne. Pomaga pa nam seveda tudipri čustvenem prenajedanju.

Po mojem mnenju EFT pomaga, če tapkamo na odpravo vzrokov, zaradi katerih smo se zredili.
Če gre za čustveno prenajedanje, si je nesmiselno za cilj postaviti hujšanje/idealno težo, ampak odpravo čustvenih vzrokov. ČE se jih da odpraviti s tapkanjem, je to super, če ne, pa je verjetno treba iti na kako psihoterapijo. Jaz se nagibam k prvemu, ampak, odkrito rečeno, se tega še nisem zares lotila.
Če se kdo po tapkanju zredi, to še ne pomeni, da ne deluje, temveč da je morda odpravil kako čustveno oviro, telo pa se je sprostilo in se začasno zredilo. Mislim, da je treba pač vztrajati in delati na tem še naprej. NAvsezadnje vsi, ki pogosto (in neuspešno) hujšamo, svoja telesa precej trpinčimo in logično, da si dajo duška, ko pride do neke vrste olajšanja.
Najbrž pa ni EFT čarobna palica, s katero zamahneš in je vse OK, morda pa je čarobna palica, s katero mahaš in mahaš in počasi postane bolje …

Če ti uspe lastno razmišljanje preusmeriti tako, da ti hujšanje ni glavni cilj, ampak je glavni cilj zadavoljno, srečno, umirjeno … življenje, potem je EFT res dobra metoda za hujšanje.
Lani sem prišla do knjige Jesicce Ortner Tapkanje za uspešno hujšanje in boljšo telesno samopodobo. Ful me je navdušila in mi odprla oči, vendar sem po prvem branju potrebovala dobrega pol leta, da sem jo spet vzela v roke in začela sistematično brati in izvajati tapkanje. Mislim, da sem na dobri poti. Ne razmišljam o hujšanju, pa vendar hujšam, najbolje pa je, da se počutim bolj umirjeno in zadovoljno ter manj stresno. Manj oz. skoraj nič več se ne prenajedam. Počutim se bolje, bolj zdrava. Seveda upam, da bom shujšala odvečnih 20 kg, ampak glede tega nisem več mrzlično nestrpna. Gre počasi, ampak verjamem, da zanesljivo. Knjigo priporočam! Jaz sem si jo sicer nabavila, ampak da se jo sposoditi tudi v knjižnici (nanjo sem tako dolgo čakala, da sem si jo raje nabavila).

A še katera uporablja EFT tule? Je kateri res uspelo shujšat (in obdržat) težo s pomočjo tapkanja? Čeprav verjetno uspešno shujšane ne zahajajo več na tale forum 🙂

New Report

Close