Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Moja punca se je zredila – kako ji povedati … !!!

Moja punca se je zredila – kako ji povedati … !!!

Pozdravljeni,

kako naj svoji punci na lep način povem, da je postala predebela? Namreč, ko sva začela hoditi je imela 59kg – visoka 175cm, danes pa ima že skoraj 68kg in se še naprej “redi”. Imam jo rad in je nočem prizadeti, vendar vse moje poizkuse za gibanje vztrajno zavrača. Plačal sem ji zumbo, fitnes,anticelulitne programe- a kaj ko pride domov, poje vrečo čipsa in se zlekne pred TV ?!!!

Help 🙂

A ti to resno?
Punca je velika 175, ima 68kg in ti trdiš, da je predebela? Ti njej plačuješ te akivnosti zaradi sebe, ali zaradi nje?

Mogoče je pa nesrečna, pa zato zvečer je čips, ker jo to pomirja.

Sicer pa, ji lahko rečeš, da če bo tako nadaljevala, da se bo zelo zredila in bo zaradi tega nesrečna in da naj raje malo pazi, kaj kdaj je.

Partnerski odnos funkcionira, dokler partnerja izpolnjujeta potrebe drug drugega. Alen, imaš torej potrebo po estetiki svoje punce, na način, kot jo sam vidiš, s tem pa ni prav nič narobe. Mogoče ji lahko naravnost poveš, da bi bil vesel, če bi izgubila kakšen kilogram in morda odkriješ še kakšno telesno aktivnost, v kateri bi lahko uživala oba in skupaj kvalitetno preživljala vajin čas. Vsekakor pa bi bilo treba ugotoviti, zakaj je prišlo do tega, sploh če prej ni ležala pred televizijo in jedla čipsa, tako da jo lahko vprašaš, če je kaj narobe in če jo kaj skrbi, kajti pri pridobivanju teže in “zanemarjanju” sebe, so v ozadju pogosto čustvene tesnobe (razen v primeru, ko se ta vzorec prehranjevanja in (ne)gibanja prenese iz matične družine).

Tvoja punca najbrž sama ve, da se je zredila, dvomim, da ji je to treba ravno razlagati. Debela pa pri tej višini/teži sigurno še ni, verjamem pa, da najbrž ni več suha.
Kakšnega pametnega odgovora niti nimam, meni mož nikoli nič ne reče, enostavno me ima rad kakršnakoli že sem in me podpira, pa sem bila tudi suha, ko sva se spoznala.
Sicer menim, da se partnerja itak s časoma spreminjata in skorajda ni druge kot sprejemati se pa rad imeti, v takem okolju potem človek vse lažje, tudi hujša, če tako želi.

– odkrito in prijazno ji predlagaj, da skupaj začneta zdravo živet (hrana, miganje)
– ponudi ji, da ji namesto vrečke čipsa zmasiraš noge/rame/hrbet,
– povabi jo na sprehod, plavat, plesat, kar veš, da ima rada
– ne pogojuj ljubezni z njenimi kilami
– podpiraj in vspodbujaj jo k njenim hobijem

če ti to res toliko pomeni.. potem ji poveš, da se redi in da naj malo pazi.
jezna bo par urc, dni,.. potem pa bo spet vse ok

in ko se bo jeza polegla, bo razmislila … ali bo zamnejala prehrano al pa fanta …

ampak brez odkritega pogovora ne bo šlo …

…in verjetno bo spremenila prehrano
če pa ne, potem pa te že nima dovolj rada in je itak celotna zveza samo utvara.

problem rešen.

Pomembno je kakšen odnos imata onadva nasploh. Če on njo sili, da se ukvarja s športom, ona pa pač noče, potem to ni prava ljubezen, saj ima punco zaradi njenega izgleda. Punca je velika 175, ima 68 kg in on ji pravi, da je predebela, čeprav je itm 22.
Tudi jaz sem se zredila iz itm 20 na 22, pa mi je fant rekel, da če bom tako nadaljevala, da bom debela, ni pa rekel, da sem debela, kaj šele predebela.

Kolikor jaz razumem njegov post, ga v osnovi ne moti njen (sedanji) ITM, temveč trend (navzgor) in predvsem stil življenja (zavračanje vsakega gibanja ter nezdrava prehrana).

Zagotovo je prav, da o tem govorita. S kom pa boš o tem govoril, če ne s partnerjem? Že, že, da te mora partner sprejemati takšnega, kot si. Ampak, da da ne bi smel opozoriti, ko vidi, da si sam škodiš s svojimi razvadami? To naj bi bil znak ljubezni, da je tiho? Meni je mož tu in tam, ko sem bila še v prejšnji velikosti, rekel: ” preveč te imam rad, da bi te prehitro izgubil zaradi kilogramov…”. Ne, nisem rada tega slišala… Zakaj ne? Ker sem vedela, da ima prav…. Ker je bil moja druga vest…

Alen, odkrit pogovor in predvsem vzgled je po moje prava pot. Pristopi, ki jih je naštela “vesela bi bila” so mi zelo všeč 😉 V zadnjem letu sem opazila, kako vzgled vleče, saj me vsi sprašujejo: “kaj počneš, kako, kdaj…?” in so mnogi tudi sami pričeli migati. Povabi jo torej zraven, ko se sam rekreiraš. Mogoče bo bolj uspešno, kot če ji samo plačaš zumbo. Tudi sama sem v bistvu začela z rekreacijo, ko sem (na dopustu) spremljala moža v telovadnico… In ker se mi ni dalo samo čakati, sem začela tudi sama… In nadaljevala tudi po dopustu…. Vmes je moja količina rekreacije občutno presegla moževo in se je počasi urejala še prehrana…

Pomembno je tudi njegovo mišlenje, ki pa lahko vpliva na počutje njegove punce. Ja prav je, da svojega partnerja opozoriš, če opažaš, da sam sebi škodi, samo pomembna je miselnost.
Jaz opažam pri njegovem postu tudi to, da on smatra, da je punca predebela, itm pa ima 22. Kakor jaz njega razumem, je to njemu že preveč..on ne želi samo to, da ona neha tako živeti, ampak želi, da punca shujša.
Ena paccc ti si pač lahko bila debela, pa ti je mož to povedal, od Alena punca pa ni debela, ampak je normalna. In mal kruto je, da punci, ki ima normalno težo poveš, da je predebela. Lahko ji pa poveš, da če bo tako nadaljevala, da bo debela in ogrožala svoje zdravje in strinjam se, da je potrebno ukrepati prej predno bo prepozno.

Alen pomembn je seveda pogovor in to, da ji stojiš ob strani. Punca je ziher opazila, da se je zredila, vendar lahko, da jo to ne moti, ali pa da se s tem niti ne ukvarja zaradi drugih stvari.
Sam si rekel, da jo imaš rad in to ji tudi pokaži tako kot sam znaš, ker takega te pozna in to je najbolj iskreno. Posebej, če se bo začela sama sekirati zaradi teže, takrat te bo pa še posebej potrebovala za podporo.

Alen,
koliko kg imaš pa ti?
Ker je tukaj čutiti en prezir do nepolnega telesa, ampak ni nujno, da je v tej zvezi punca tista, ki ima nepopolno telo…

je tvoj ITM aknalb?
ker če se ne motim tudi ti pretiravaš s hujšanjem.

Meni je moj povedal naravnost…so bile besede, ki so zelo bolele in sem bila tudi zelo šokirana, razočarana. Sem pa vedela, da me je preveč in da moram nekaj narediti….samo želja ni bila dovolj močna…vedno tisto…jutri pa res začnem.
Po njegovih besedah, sem se zares prijela v roke. Shujšala sem 10 kg. Sedaj se trudim to težo držati. Zadovoljna sva oba. In hvaležna sem mu, da mi je takrat povedal, da sem se zredila malo preveč!
Odvisno kakšno punco imaš…če je takšna kot jaz, bo to (počasi) lepo sprejela…se pa najdejo tudi takšne, ki bi jih te besede toliko prizadele, da te lahko tudi pustijo.

Moj itm je 20 in jaz ne hujšam, ampak vzdržujem težo. Oziroma nikoli nisem hujšala v pravem pomenu besede, ampak sem samo spremenila jedilnik na bolj zdrav način prehranjevanja.

Ne morete pa primerjat mene, ko sem velika 156, pa punco ki je velika 175, ker se pri večjih ljudeh npr. 5kg več, manj pozna, kot pri majhnih.

No, podoben primer in razmerje med višino in težo kot pri tvoji punci je bilo pri meni: 167 cm in 59 kg. Kil seveda ni bilo drastično preveč, so bile pa skoraj vse nakopičene na trebuhu in rokah, zato sem resnično izgledala debelušna. Dosti je odvisno od konstrukcije telesa, ne izgleda vsak z isto višino in težo enako. Seveda sem se sekirala, počasi bi morala menjati vso garderobo, celo tajgice so mi postale tesne :-), oblačila mi niso več pristajala in tudi sama sem pogrešala staro postavo … Dobro motivacijo sem dobila ravno predvsem zaradi tega, ker mi je mama direktno, brez da bi jaz kaj vprašala, rekla, da bi bilo dobro, da bi kak kg izgubila. Vem, da je bil nasvet dobronameren, čeprav je zvenel v tistem trenutku krut. En (moški) prijatelj pa mi je iskreno rekel, da sem debela, kar sem mu precej zamerila, toda na nek način me je to podžgalo. S športom sem se ukvarjala že prej, sem pa temeljito spremenila prehrano in izgubila 7 kg ter sem znova na stari postavi, ki jo vzdržujem od poletja, in vitkem pasu 🙂 Hura! 🙂

Smo pa različni med seboj; nekatere tak direkten način podžge, druge morda lih kontra. Vsekakor je psihično ne obemenjuj s tem, ker se verjetno že sama dovolj, čeprav nič ne stori glede tega. Se pa strinjam, da 175 cm in 68 kg še zdaleč ni debelost – estetika in zadovoljstvo s to postavo pa je drugo vprašanje.

Upam samo, da mi nimaš kakšnih dvojnih meril glede postave, kot jih imajo nekateri moški, primer : tvoji punci govoriš, da je pretrežka, v isti sapi pa občuduješ kakšne Danice Lovenjak, La Toye, Beyonce in podobne, ker imajo še dosti več kil glede na višino kot tvoja punca.

Dokler se sama ne bo odločila za hujšanje ji ne bo nič koristilo…morda jo lahko “kaznuješ” in nehata seksati 🙂 To je meni naredil moj in še danes se pošteno rekreiram 🙂

Imam pa 171 cm in 67kg (in doma 10 mesečno hčerko)…si pomislil kaj bo ko bo rodila??
Upam, da se zavedaš da ne bo nikoli več imela iste postave…v razmislek…

o bog, jaz te pustim, preden do konca izgovoriš stavek, da sem se preveč zredila, če bi bila na mestu tvoje punce… svašta!!!

Zakaj mi je všeč ta tema?
Ker tu lahko preberem, da je toliko različnih odgovorov oz načinov, kolikor je ljudi. Kako smo si različni. V tem je sicer lepota posameznika, a obenem nam dela ta različnost tudi težave. Kljub vsemu pa je le lažje poiskati odgovor na svojo težavo, če imaš možnost širšega razmišljanja, ki ga dobiš ob tako različnih odgovorih.
Alen, se strinjaš s tem?

Alen, tudi jaz mislim, da ji lepo, prijazno poveš, kaj misliš.
Sicer pa mislim, da ni nič narobe, če se mu zdi, da je predebela. Zaljubil se je v njo, kakršna je bila, z razlogom. Tudi jaz ne bi hotela, da se moj fant zredi, zapusti, hodi razcapan okoli…. Je že res, da imaš partnerja rad zaradi celega paketa, vendar privlačit te pa tudi mora. To ne pomeni, da debeli ljudje niso privlačni, da me ne boste napadli, vendar imajo vsake oči svojega malarja.

New Report

Close