Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa 90 – dnevna ločevalna dieta; danes začela, gre katera z mano?

90 – dnevna ločevalna dieta; danes začela, gre katera z mano?

Naša dobra wiki pravi:
‘Ta dieta, ki je znana tudi kot 90 dnevna presnovna dieta ali 90 dnevna ločevalna dieta, dieta Združenih narodov (ZN), trimesečna dieta – 3MD, je dieta kombiniranja živil, ki vpliva na presnovo. Temelji na ločevanju hrane in takšni kombinaciji le te, da to vpliva na metabolizem in povzroča izgubo kilogramov.

Lahko bi rekli, da 90-dnevna ločevalna dieta pravzaprav ni dieta, ampak gre le za drugačen način prehranjevanja, saj med izvajanjem diete ni potrebno stradati, se odpovedati hrani, preštevati kalorije in v teh 90 dneh dobi telo vse življenjsko pomembne snovi. Zato je ta dieta zelo popularna in se kot posledica tega pojavlja v več različicah in z različnimi imeni (navedeno zgoraj).

Ločevalno dieto je prvi predlagal dr. William Howard Hay. Leta 1911 je objavil ugotovitve o tem, da naj bi napačno kombiniranje hranil pripeljalo do najrazličnejših zdravstvenih težav in debelosti. Številni posnemovalci, ki so verjeli, da je ločevalna dieta konceptualno dobro zastavljena, so objavljali različice te diete. Danes je ta dieta predvsem v Ameriki ena najpriljubljenejših načinov izgube odvečnih kilogramov. Kljub številnim „vernim“ posnemovalcem in priljubljenosti te diete pa vendarle (!; moja opomba) nikoli ni bilo dokazano, da bi »pravilno« kombiniranje hranil vodilo do zmanjšanja telesnih maščob.

Cilji diete
Osnovni cilj te diete je poleg zmanjšanja odvečne teže (ob držanju vseh navodil diete bi naj bila izguba tel. teže tudi od 18 do 25 kg) sprememba metabolizma v organizmu, saj bi le-ta po končani dieti naj bil zagotovilo za ohranitev željene, pridobljene telesne teže. Normalna telesna teža in zdrav način prehranjevanja ter življenja nasploh pa krepijo zdravje, izboljšajo psihično počutje, nas napolnijo z energijo in dobro voljo.’

Je katera – kljub dvomom o učinkovitosti le-te – za to, da poskusi?

Ne morem si kaj, da se ne bi oglasila….

Tudi sama sem ze poskusila s to dieto, shujsala 18 kg, pa se tudi nazaj zredila. Se vedno verjamem v uspeh le te, veliko truda pa je potem to tudi obdrzati.

Bom malo s prekrski poskusila tudi zdaj. Vodni dan mi ze takrat ni uspelo drzati.

lep dan zelim in pogumno izzivom naproti

nanovo7

Pozdravljena! Naj ti povem da sem šla na to dieto 3x.
Prvič sem shujšaka iz 86 na 60 kg…. se v roku 1 leta zredila nazaj, pa še 6 kg pridobila nazaj.
Drugič sem začela hujšat skupaj s tipom. on je dal 30 kg dol, in je sedaj dobil še 9 kg gor dodatno, jaz pa sem šla iz 96 kg nA 61 kg….vse lepo in prav, čez manj kot leto dni sem prišla na 100-ko.
3 jič sem začela s 100 in sem se matrala 3 meseca da mi je šlio dol samo 1o kg, tako da, v ločevalno ne verjemem več….

pa lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem se tudi posluževala 101 diete z yoyo učinkom…..

Potem sem se pa odločila, da gre tokrat za res in začela spreminjati počasi a za nedoločen čas svoj jedilnik, črtala sem počasi sladkarije, moko, vidno maščobo, sol, večino mesa in tako si samo spremenila jedilnik, začela več migati….

V cca 2 letih sem izgubila 20 kg in zdej skoraj polna 3 leta vztrajam na tem jedilniku in isti teži.

Pozdravljeni!
Začenjam z 90 dnevno dieto. Se mi kdo pridruži za podporo drug drugemu? Odločena sem vztrajati do željenega rezultata vsaj minus 15 kg. Pišite!

Drage vse!

Na facebooku je cela stran o tej dieti. Izbira se tudi skupina za skupno hujšanje jeseni. Maš pa nasvete, motivacijo,….Poglej pod 90-dnevna ločevalna dieta

Zanimivo je, da ko govorimo o 90 dnevni dieti, potem se najde ogromno ljudi, ki trdijo da ni dokazov o učinkovitosti ločevanja hrane … ko pa o tem spregovori montignac pa pada vznak vsa evropa 
Določeno kombiniranje hrane dobro vpliva na presnovo – to poznajo recimo diabetiki … je pa res, da zdravemu metabolizmu ni potrebno kombiniranje …a predebeli nimamo zdravega metabolizma…
Večina zagovornikov »jej vse, a manj« pozablja, da so debeli ljudje pretežki predvsem zaradi zmede v organizmu in zaradi tiranije inzulina … to je sicer res nastalo zaradi nepravilnega načina življenja in nepravilnega prehranjevanja … a ostaja dejstvo, da se telo z zdravim metabolizmom na zmanjšano količino hrane (recimo dieta »manj žri«) odziva drugače, kot telo, ki je odvisno od OH …
Dejstvo je, da smo se ljudje pričeli rediti takrat, ko je kdo-ve-kakšen-lobi dosegel, da so celo zdravniki pričeli govoriti, da telo potrebuje več OH in da je potrebno zmanjšati vnos maščob …nato se je začel pohod margarine (največje svinjarije v naši prehrani), lahkih majonez (kaj pa je to, razen tone sladkorja?) in pomfrija (mc donalds dela ogromen profit z njim) …prenehalo pa se je uporabljati dobre maščobe, kot je maslo, dobra olja in raznovrstno meso …

Predstavitev 90 dnevne diete je ponavadi taka, da ima človek občutek, da lahko prvi dan je samo meso, drug dan tono riža, tretji paket testenin in četrti žakelj sadja 🙂

Vendar bi morala vsem, ki se je lotijo, biti osnova prehrane zelenjava, ki ji potem en dan dodamo malce mesa, en dan malce OH, en dan nekaj sadja …

Tudi teorija določenih samooklicanih »strokovnjakov«, da telo vsak dan rabi VSE sestavine hrane, ne drži …taisti osebki bodo nekje drugje trdili, da telo rabi kak dan posta oz. (sploh poleti) da je dobro imeti en dan vsake toliko samo sadni ipd …
Pa tudi ne vem, zakaj bi morali vsak dan kuhati kompletna kosila, ko pa recimo poletje in jesen prinašata obilje zelenjave in sadja… in je čisto naravno in tudi zelo prav, da takrat spremenimo režim prehrane in malce popestrimo običajni jedilnik s sezonsko hrano…

Sploh pa so zanimivi tisti, ki so odkrili čar fitnesa in zdaj vedno in povsod propagirajo skuto, ovsene kosmiče in whey … pa je vseeno če zunaj sneži ali pa je na tone svežega sadja in zelenjave …
in čisto vseeno ali svetujejo ženski – mamici ali najstniškemu fantu ali bolanemu moškemu… vedno ena in ista formula kaj in kdaj jesti …

sama sem v svoji že kar dolgi poti spremembe načina življenje – katerega posledica je občuten padec kilogramov- ugotovila… da je daleč najboljše razdeliti hrano v nekako 4, morda 5 obrokov in kot osnovo vzeti zelenjavo – tisto nadzemno… to je glavnina na krožniku…

nekateri temu dodajo več mesa, drugi več Oh, če pa se pri tem drži človek nekega zaporedja, pa škoditi tudi ne more … dokler je izpolnjenih nekaj pogojev, in sicer… da ni vnos kalorij premajhen – vsaj 1500 … da smo dnevno aktivni – začnimo s hojo … in da taka dieta vodi v permanentno spremembo našega načina življenja …

če ne bomo v svoje življenje dodali rekreacije in če ne bomo prenažiranja z OH spremenili v uravnoteženo prehranjevanje… potem je vsaka dieta, vsaka operacija, vsaka linea snela vsaka xx zadeva – zastonj …

preko uravnovešene diete začni spreminajti odnos do hrane – več zelenjave, zdrave maščobe, zdravi OH, več obrokov in dodajaj rekreacijo … tako boš na koncu 90 dni (kar je pol leta) imela nekaj, kar je bolj dragoceno od izgube kg – nove, zdrave navade, ki ti bodo pomagale ohraniti novo težo …

pa srečno 🙂

ABRA: ojlaaaaa, kako smo? evo jaz sem danes 5 dan ločevalne diete, torej proteini…zaenkrat gre vse super..je pa res kakor je napisala Vesna 100 da imam glavno jed na krožniku zelenjavo, torej čimveč zelenjave potem pa še pride nekaj ostalega, lačna niti nisem…za sadni dan sem pojedla nekaj lubenice, fig, grozdja in eno kuhano koruzo…in sem preživela..vse se da če se hoče…seveda upam da mi bo uspelo držati to dieto čimdlje, in potem seveda še nadaljevati po osnovah ki se jih bomo med to spremembo prehranjevanje naučile…
logično je, da če po 3 mesecih začneš nazaj jesti to kar si prej, da se ščasoma zrediš nazaj….za nas ki smo nekako odvisnice od hrane pomeni da se moramo celo življenje paziti kaj in koliko…

evo to je to zaenkrat…prvi cilj je shujšati pod tromestno številko….držte pesti :))

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1sqwGD/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w1sqwGD/weight.png[/img] [/url]

Bolj pametno bi bilo shujšati na mesec 1kg in jesti vse, vendar toliko kot potrebuješ. Ker potem v 10ih mesecih izgubiš 10kg, ki jih nikoli ne dobiš nazaj, ker si vedno navadno jedel. Sicer če si nad 100kg, potem tudi hitreje shujšaš (ene 3kg na mesec), kot tisti, ki mora samo še 2 kg (ta pa bo 1kg na mesec). In če izračunaš 10×3=30, se pravi v 10ih mesecih izgubiš 30kg, s tem, da lahko vse ješ in se ne zrediš nazaj.

Uf… ne morem si kaj, da ne bi komentirala.
Aknalb, že Vesna je pojasnila s čim se soočamo tisti, ki imamo preveč kil. Ne moremo jesti vsega, ker gre za motnje v metabolizmu, probleme s sproščanjem inzulina pri večjih količinaj OH (večje količine zame so zate verjetno neopazno majhne – takoj, ko pojem košček sadja se pojavijo težave), itd… Torej, jesti vse a manj… zveni super, nikakor pa ni recept za vse. Še najmanj za tiste, ki moramo veliko izgubiti.
Oprosti, toda 1kg na mesec ni nič. In matematično 1x10mes=10kg se izide samo pri matematiki, nikakor pa ne na dieti.
Človek z motnjami v metabolizmu ne more hujšati na ta način. Sicer se sploh ne bi zredil.

dietka: kakor je bilo meni rečeno, itak debelejši ljudje hitreje hujšajo do neke mere. Veš kaj me zanima, kaj je to motnja v metabolizmu? Jaz sedaj ne vem, ali je to res neko bolezensko stanje, ali se vi s tem samo tolažite, da imate motnjo v metabolizmu. Razumem, da ima nekdo težave s ščitnico in mora biti na dieti, samo mislim, da vi tukaj nimate.
Dejstvo je, da telo potrebuje vse (beljakovine, oh, vitamine…) in brala sem, da telo potrebuje to vsak dan. Najbolj zdravo in najboljše hujšanje je počasi in tudi pri takem hujšanju kile ne gredo več gor, pa če tudi ješ vse. Jaz razumem, da bi radi videli vsaj 3kg na mesec manj, samo je potrebno tudi razmišljati na prihodnost. Enkrat bo potrebno normalno jesti.

akna …

mi jemo vsak dan B, M vlaknine in OH …
samo v drugačni obliki …kje pa piše da MORAMO jesti kruh in MAKARONE? kaj pa presnojedci, ki jih tudi ne jedo?

super, da si veliko brala,,, tebi ki moraš shujšati iz 52 na 50 kg, so pač normalne ene zadeve, nam pa druge …
kaj pa pomeni normalno jesti?
a ti, ki poješ 2 snikersa in zato potem spustiš vem kos kruha za večerjo, ješ bolj normalno od mene, ki za zajtrk jem sadje, za večerjo pa B+ zelenjavo …
a zato ker ne jem snikersov in kruha moje prehranjevanje ni ok?

in btw … dietka IMA težave s ščitnico, jaz pa z nihanjem inzulina …
zato bi bilo dobro, da najprej malce prebereš temo v katero si se vključila in potem si dobrodošla s komentarji …

mi smo pač težkokategornice s specifičnimi težavami in je tudi naša debata v tem stilu …
že eno leto se skoraj družimo in si ne solimo pameti, niti se kragamo, niti smo užaljene …
ker imamo cilj in se skozi začetnišle napake skušamo pretolči do rezultatov …
sicer so v naši temi resnično vsi dobrodošli … a neka damica brez viška kg nam pač težko kaj novega in kaj uporabnega …

kalkulatorje kalorij, kalkuratorje porabe in fitnes jedilnike si znamo tudi same poiskati na netu …
pa ne zameri, a mislim, da si malce zgrešila point …sicer ponavljam, si dobrodošla da napišeš svoje izkušnje …a prosim ne jemlji si pravice, da vsem nam, ki hujšamo že1 ali 2 leti in smo v tem času z garanjem shujšale od 30 do 60 kg, nikar nam ne soli pameti s stavki “da se samo tolažimo” …
ker verjemi, vsaka od nas je v tem času v nulo spoznala svoje telo in si močno šlihtamo podstreho s spoznanjem, da določenih stvari pač ne smemo jesti …tako kot diabetik ne sme jesti vsega …

ko pa boš imela čas, pa si preberi na netu kaj v zvezi s tiranijo inzulina … obstajajo izvrstni članki in kar nekaj knjig … če boš znala med slamo, ki ponuja čudežne pripravke za “ozdravitev” izluščiti res dobre članke… ti bo kmalu jasno, o čem govorim …

pa srečno 🙂

Mislim, da je Vesna več ali manj vse povedala. Le to bi dodala, da če bi se ‘tolažile’ s tem, kot ti temu praviš, ne bi uspešno hujšale, bile zadovoljne s seboj in svojimi rezultati, temveč bi na nekem drugem forumu ali pa temi pljuvale čez ‘suhice’ in jemale antidepresive. In kot rečeno imam težave s ščitnico. To sem samo enkrat omenila, ker tega ne uporabljam za izgovor. Gre pač bolj počasi dol in to sprejemam kot dejstvo. Tako kot Vesna ima težave z inzulinom. Sprejme kot je in se sooča s tem na zelo normalen in racionalen način.
Na tem forumu sem spoznala kar nekaj čudovitih žensk, ki bi jih tudi offline imela za prijateljice, ker so odločne, pametne, razgledane in ko govorijo o določenih stvareh, se prej podučijo. Kar se meni osebno zdi zelo pomembno.
Pa da ne boš mislila, da te zdaj debeluške napadamo, ker si suhica. Niti najmanj. Ker nam to ni v interesu, saj bi pljuvale v lastno skledo.
Je pa hecno (naj se navežem na Vesnino izjavo o diabetesu), da ljudje sprejmejo odvisnost od drog, alkohola,… zelo težko pa sprejmejo odvisnost od česa takega kot so npr OH-ji. In da razumejo, ko je kdo alergičen na mleko, jajca, gluten, … spet pa ne morejo sprejeti, da nekdo doživi skoraj alergijsko reakcijo na OH. Hecno…

Vesna: Kdo je govoril o makaronih, jaz sem omenila samo oh. Kar se tiče snikersa ane, se je to zgodilo samo 1x in ni lepo od tebe, da si nekaj izmišluješ, da jaz jem to vsak dan. Jaz jem vsak dan sadje, zelenjavo, mlečne izdelke, večinoma tudi mesne izdelke, tudi kruh in pijem veliko vode. Sladkarije jem takrat, ko me popade strašna želja po tem – ponavadi je to 1x na teden.

Kar se mojega sklepanja tiče, se vam opravičujem, ker nisme vedela, da imata vidve bolezen. V moji družini sta imele s ščitnico težave in sestra in 2 teti, pa je sedaj vse vredu, vendar so morali jemati zdravila, ker je bilo res zelo hudo. Kar se pa inzulina tiče pa res ne poznam nobenga, ki bi imel s tem težave. Je pa res, da vsi, ki so tukaj gor nimajo takih težav, kot vidve. Če imaš kako bolezen, moraš biti na dieti, ker je to za telo edina prava in zdrava rešitev in to zna trajati celo življenje. Ampak jaz v svojih komentarjih niti nisem ciljala na ljudi, ki imajo bolezenske težave, ampak na tiste, ki jih nimajo. Veliko ljudi se nezdravo loti hujšanja.

To, da sem pa jaz mogla shujšat iz 52 na 50kg je pa samo moja dobra volja, da sem se pazila, da se nisem še bolj zredila, in da mi ni potrebno shujšati 10kg. Pa zopet ponavljam, da če si pa bolan in se zaradi tega zrediš, potem je to druga stvar.

Sicer tista tema (ne ta) nima naslova: Tukaj smo vsi tisti, ki smo na B-dieti, ampak ima naslov: Merjenje napredka…

dietka: slučajno sem videla, da si pisala pred mano.
Jaz nisem rekla, da se vi tolažite s tem, da imate prekomerno težo….ker če bi se, potem ne bi hujšale. Za tebe in za Vesno to ne velja, vendar so pa ljudje, ki se tolažijo, da so debelušni zato, ker imajo to v družini, itd.

Sicer ne vem če je ta tema primerna za to, pa upam, da ve ne boste narobe tega razumele, vendar ste vi meni navdih, da se ne zredim preveč in da pazim kaj jem. Jaz sem kar nagnjena k hitrejšemu redenju in se moram paziti koliko česa pojem. Ampak tukaj pa vidim, koliko truda je treba vnesti, da lahko shujšaš in zato vsakič, k hočem česa preveč pojesti se spomnim na to, da jaz nočem tako trpeti.
Nisem mislila reči, da je vam sedaj hudo, samo jaz, ko rada vse jem, mi bi bilo res težje tako paziti na hrano. Tudi upam, da me ne bo kaka taka bolezen doletela, npr. sladkorna.

Sicer jaz sebe niti nimam za suhico, imam se za normalno.

Nisi dojela bistva. Ni pomembno, če ima kdo težave s ščitnico, inzulinom ali glivicami na nogah. Pomembno je, da smo ugotovile kaj nas matra, kako telo reagira in kaj smemo, česa ne. Zato lepo prosim nehaj s takimi. Nekateri NE SMEMO jesti določenih stvari, tudi v zelo omejenih količinah ne. To je to.
Ja, sama sem kriva, ker sem se zredila. Tako kot vsi mi. Zato spadam med tiste o katerih govoriš, ker ne želim biti med tistimi, ki jih razumeš. Sori

dietka: sori, ampak jaz sem čist prav razumela, samo ti si zgleda moj komentar narobe razumela.
Jaz sem samo povedala kaj jaz jem, nisem pa rekla, da morate ve tudi tako jesti.
Sama sem povedala, da imam v družini sorodnike, ki so imeli težave s ščitnico in vem kaj so lahko jedli in česa ne.

Nekaj vam svetujem: če vam kak komentar ni všeč, ga raje preskočite, oziroma ga ne komentirajte. Iz vajine strani (vesna, ti) se bere veliko jeze.

Jaz pa Aknalb kar nekako razumem. Tudi sama sem dolgo, morda celo predolgo razmišljala tako, kot razmišlja ona. Telo potrebuje vsa hranila in pika. In tudi zame se je debata tu končala. Vse dokler se sama nisem soočila s podobno težavo, kot jo ima Vesna in še mnoge mnoge druge, pa morda niti ne vedo, da jo imajo. In tudi meni so se začela širiti obzorja, ko sem na to temo prebrala še kje drugje, ne le v učbenikih in šolskem gradivu, pa morda še v kakšni poljudni reviji. Težko se je soočiti s tovrstno motnjo, ker vseeno preveč radi jemo kruh, testenine, da o sladkih pregrehah ne govorim. Toda ko enkrat uvidiš, s čim imaš opravka, se tej skupini živil ni tako zelo težko upreti ali se ji celo skoraj ali v celoti odpovedati. In šele na tej točki se začne res pravo hujšanje. Je pa res tovrstna presnovna motnja precej redkeje omenjena kot diabetes, težave s ščitnico in podobnim, zato verjetno Aknalb še sploh ni zasledila, da to v resničnem svetu obstaja in da je k tej motnji potrebno ravno tako resno pristopiti kot h kakšni drugi presnovni bolezni, sploh če je tvoj cilj uspešno in doživljenjsko izgubiti višek kilogramov. Zato vsem skeptikom priporočam, naj vendarle preberejo kakšen kvaliteten sestavek o tem, samo za razumevanje tega problema in ljudi, ki se z njim srečujejo.

Vesna, saj čisto slučajno nisi postala modra ali zelena? Po moje bi bila ti kar prikupna vesoljka:)

Lp

S 1.9. 2011 odpira vrata Prehransko svetovanje Dietetko.

Izdelamo vam individualni prehranski načrt, ki spoštuje vaše individualne potrebe. Ponujamo vam individualni pristop, pogovor in strokovno svetovanje, trening zdravih prehranjevalnih navad, tedenske posvete in oceno napredka.

Področja prehranskega svetovanja:
– prekomerna telesna teža in debelost
– sladkorna bolezen
– črevesna obolenja
– ledvična obolenja
– jetrna obolenja
– alergija in intoleranca na hrano
– nosečnost in dojenje
– uvajanje hrane pri dojenčkih
– športna prehrana

Osvobodite se:
diet
štetja kalorij
pravil, kot so “ne jej po 7 uri” ali “brez ogljikovih hidratov”
napačnih informacij o prehrani
zmede o tem kaj “morate” in kaj “ne smete”
kroničnih bolezni

Informacije na 040 165 501 (Sara) ali [email protected]. Obiščite nas tudi na facebooku.

Jaz sem že povedala, da nisem vedela, da so tukaj tudi ljudje, ki se morajo marsičemu upreti. Vendar mi je Vesna to povedalain sedaj vem. Celo življenje se učimo in priznam (tako kot je lenka povedala) nisem vedela.

Zakaj sem pa jaz toliko pametovala o zdravi prehrani? Najprej, da še povem, da nisem hotela nobenga v nič prepričat, samo povedala sem mnenje.
No, tale forum berejo tudi najstnice (čeprav ne komentirajo) in one preberjo miljion tem o nekih dietah, vendar si ne preberjo ostalih podrobnosti (tako, kot si jaz nisem o vaših drugih težavah). In za najstnice je pa bolje, da tako hujšajo kot jaz, posebej če v taki situaciji kot jaz.

Glede na to, kaka je ta motnja, jaz vem, da bo vam vsem uspelo in prav je, da s tem seznanjite tudi ostale ljudi, ki se (tako kot pravi lenka) mogoče ne zavedajo.

Mogoče bo pa mene kdaj kaj takega doletelo in bom nujno rabila pogovor z ljudmi, ki se soočajo z isto težavo.

New Report

Close