Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa OPERACIJA ŽELODCA – PODPIRANJE LENOBE

OPERACIJA ŽELODCA – PODPIRANJE LENOBE

Operacija ni nič drugega, kot ena velika potuha. Podpiranje lenobe. Če veš, kaj bi morala delati, kako jesti in kako se gibati, pa tega ne delaš, si lena. In iščeš izgovore. Te operacije so namesto, da bi bile pomoč res izjemnim primerom, postale tržna niša, kjer zdravniki dobro služijo zaradi debelušk, ki bi lahko svojih 30 kg shujšale na drugačen način. A najlažje je dati si prevezati želodec in nadaljevati s staro prakso. In čakati na čudež, da bo telo samo zavračalo hrano. Namesto diet in čudežnih praškov, je treba vstati od krožnika na pol lačen in se iti rekreirat. Ne pa se izgovarjati in izgovarjati.
Kot kadilci, ki najprej ne dovolijo reči nič proti kajenju in nonšalantno odgovarjajo, da kadijo za svoj denar. Na koncu pa mi zdravi in nekadilci plačujemo njihovo zdravljenje. Pa spet ne smemo nič reči, ker zdaj so pa oni reveži, ker so si pridelali raka.
Ljudje so napol invalidi, napol slepi, napol mrtvi, pa čakajo 2, 3 leta na nujne operacije, ki bi jim olajšale bolečine v hrbtenici, vid, srce in podobno. Pa so take čakalne vrste, da nekateri prej umrejo, preden dočakajo poseg.
Debeluške pa lahko na napotnico namesto miganja in manj-žri pridejo v nekaj tednih na operacijo zato, da jim ni treba narediti nič samim od sebe. Najprej veselo papajo, ležijo in spet papajo. Nato pa jim zdravnik, namesto da bi operiral bolne ljudi, za kar plačujemo čisto vsi v tej državi, zmanjša želodec in lahko brez muje veselo papajo naprej. Nato pa jim na naše stroške naredijo še lifting telesa. Super. Najboljše, da jim damo še oblačila na recept.
Bilo bi zanimivo brati, koliko operacij bi bilo pri nas, če bi morale lenobe plačati vsaka 10 000 € iz svojega žepa za operacijo in seveda plačati tudi vsak pregled in vsa zdravila. Tako, kot to plačujejo drugje. Če pa se jim v tem času zaradi lenobe in žretja obrabi hrbtenica, kolki in ostalo, pa čakati v čakalni vrsti na operacijo, tako kot vsi ostali.
Berem mamiko57, kako moli za zdravnike. Halooo, krožnik stran in na rekreacijo. Moja teta ima hudo obrabo kolen zaradi garanja v tovarni, pa bo čakala pol leta samo na pregled pred operacijo. Pa kup komisij je dala skozi. Kdaj bo operacija pa še nihče ne ve. Bo prej na vozičku. In to kljub temu, da ima družinsko podedovano nagnjenje k hudi bolezni, ki ljudi priklene na invalidski voziček.
Zato sem jezna, ko berem te stokajoče debeluške, ki ne storijo nič zase, samo odžirajo prepotreben čas in denar. In jezna na zdravnike, ki z lahkoto služijo mastne denarce na račun lenobe, namesto, da bi se potrudili zdraviti tiste, ki to res potrebujejo.

proti lenobi ni zdravila :Veliko ljudi,veliko problemov in vsak jih na svoj način rešuje.
Če bi se vsi rodili idealni in živeli v idealnem svetu, potem nobene stvari nebi bile potrebne.Niti zdravstvo.

Jest sem debel in tvoje trditve ne držijo.Zakaj bi bil debel človek len?
Sem zaposlen, doma naredim vse kar je potrebno,ne kličem nobenega suhca,da mi pride narediti.

Zdravstvo je tako kot je.Mi debeli nismo krivi,da so drugje čakalne dobe.!Sem pa vesel,da gre kr hitro pri operaciji želodca.

Ta forum je namenjen,da si ljudje z enakimi problemi med sabo pomagamo in jih skušamo rešiti.Ogromno jih je uspelo in še več nas bo.
Nobeden tukaj ni idealen,niti jaz niti ostali in seveda tudi ti nisi.
Žal mi je,da tako egoistično razmišljaš.Mogoče boš enkrat tudi ti imela problem in boš česa potrebna in ti bodo drugi pomagali,svetovali.

Tvoja objava je bila zame žalitev,en kup neresnic in tvojih predstav kako je z nami.
Pusti druge pri miru in rešuj svoje probleme!

Vsem,ki ste pa uspešno shujšali/e s pomočjo ali brez pomoči operacije in tiste ki ste še namenjeni/e želim vso srečo in voljo ter pogumno naprej!
Če bomo držali skupaj nam bo uspelo!

Lp,Aleš

[url=http://lilyslim.com][img]http://swlf.lilyslim.com/gOGTp1.png[/img][/url]

BRAVO Lujko-se popolnoma strinjam s teboj!
Veš take negativne poste je najbolje prezreti,ker ponavadi se za takim pisanjem skrivajo egoistični ljudje z zelo nizko samopodobo in v svojem nezadovoljstvu pljuvajo po drugih.

Kako gre tebi?Zelo malo se javljaš!
Nikoli me ni bilo sram priznati da sem bila na op.,brez nje mi nebi uspelo toliko shujšat in sedaj sem končno na itm 25.zato,hvala bogu da take op. obstajajo in se izvajajo.

Srečno vsem!
LP sabina

Imejte se rade! paper
nova
Uredništvo priporoča

Ameriške zavarovalnice ugotavljajo bistveno večje število zdravstvenih zapletov pri debelih ljudeh. Ne samo, da je nevarnost poškodbbe zaradi večje mase večja, pa da je nevarnost kardiovaskularnih obolenj večja pri ljudeh, ki cele dneve lenarijo in jejo mastne sladke stvari, poleg tega je tudi vsaka operacija manj uspešna, ker morajo kirurgi operirat med vsem špehom. Glede na to, da vse ostale zaplete plačujemo iz zavarovanja je ceneje, da debelim ljudem zašijemo želodec.

kr-eden-vama bi bilo treba zašiti g____!

Imejte se rade! paper

Vsak ima pravico do svojega mnenja in to je treba spoštovati.

proti lenobi ni zdravila in kr_edn deloma imata prav, AMPAK vsak je drugačen! Nekateri ljudje res ne morejo izgubiti svojo telesno težo in je operacija najboljša alternativa. Sklepam, da vidva ne spadata med osebe s prekomerno težo, zato tudi ne moreta vedet kako je ko imaš preveč kilogramov. Morala bi se postaviti v drugo kožo in kako bi vama bilo, če bi imela res veliko težo in tega ne bi mogla nikakor izgubiti, ljudje na ulicah pa bi te gledali in dajali opazke? Po mojem mnenju se nebi počutila dobro in bi vsekakor naredila vse, da bi se tega bremena (kilogramov) rešila. Res da nekateri ne naredijo dovolj za svoje zdravje, ampak to je njihov problem, vendar na tem forumu, dvomim da je kakšna oseba takšna, kajti tukaj smo vsi z enim namenom, ali shujšati ali ohraniti telesno težo. In za na konec bi še rada poudarila, da spoštujem in občudujem vsakega posameznika posebej, ki se trudi zdravo živeti in s tem izgublja kilograme!

Drugje stresaj svojo jezo, tam kjer so te razpizdli, pa m……

Se mi je kar zelo, da bom izpadel preveč krut in sem že spisal prej en zajaten del komentarja, ki sem ga potem skrajšal.

@ sunshine. Tudi sam sem že shujšal v življenju in ti garantiram, da NI LJUDI, KI NE MOREJO SHUJŠATI. Praktično v ničemer se ne razlikujemo. Preglej študije, ki jih izvajajo s takimi in drugačnimi dietami. Vem kaj govorim in bolj ko gledam po tem forumu, bolj mi je jasno, da je debelost človeka njegova odločitev.
Ljudje radi nategnemo resnico in debeluhi so v tem že patološki (prav neverjetno je, kaj si nekdo lahko zamisli pod “solato”). Prav zato se včasih človeku zgodi, da dejansko verjame vsem tem idejam o tem kako imajo debeluhi samo “tako predispozicijo”.

Resnica je res takšna, da je ceneje plačati debelemu človeku operacijo zmanjšanja želodca kot pa potem plačevati vse operacije in zdravljenja, ki so posledica debelosti. To tak je in zato tudi zavarovalnice plačujejo te operacije, še sam Breznikar je to izjavil.
Vse ostalo o lenarjenju debeluhov in da ni ljudi, ki ne morejo shujšati, pa škoda izgubljanja besed za odgovor….

Operiranka Lenčka

kr_edn s tem se ne strinjam, da ni ljudi, ki ne morejo shujšati in pri nekaterih brez operacije ne gre. So ljudje, ki imajo probleme s ščitnico in z drugimi zdravstvenimi težavami, tako da prosim ne posploševati. Sicer pa se strinjam z LenčkaM, škoda besed. 🙂

Res je škoda izgubljanja besed, ker da se nekdo pripelje do tega stanja, da mu država raje preventivno plača rezanje želodca na svoje (naše) stroške, ker že vnaprej ve, koliko stroškov bo z zdravljenjem kasneje, potem tu ni kaj dodati.
Resnično je vse ostalo izgubljanje besed. Ker resnica boli, tako zelo, da je treba nam, drugače mislečim, zapreti g_____.
Vam pa izstaviti račun za operacijo. Pa bo fer.
Če si plačate same, potem je to vaša izbira. Če pa vam plačamo mi vsi, potem pa imamo pravico do svojega mnenja. Pa če vam je všeč ali ne.

@kr_eden, podpišem tvoje mnenje.

Še vedno verjamete v pravljice?
150 ali 180 kg se nalaga leta in leta in tukaj ščitnica nima kaj opraviti. To je samo še en dodaten izgovor. Ne glede na to, kakšne zdravstvene težave ima kdo, pri neki teži se normalen človek ustavi in si reče: Dovolj. Treba bo nekaj spremeniti.
In ne me farbat, sem prebrala sem precej prispevkov operirank na tem forumu in redke imajo težave s ščitnico. Hudih pa nobena, sicer je sploh ne bi operirali. Tako da premisli, preden napišeš nov izgovor.

Še vedno verjamete v pravljice?
150 ali 180 kg se nalaga leta in leta in tukaj ščitnica nima kaj opraviti. To je samo še en dodaten izgovor. Ne glede na to, kakšne zdravstvene težave ima kdo, pri neki teži se normalen človek ustavi in si reče: Dovolj. Treba bo nekaj spremeniti.
In ne me farbat, sem prebrala sem precej prispevkov operirank na tem forumu in redke imajo težave s ščitnico. Hudih pa nobena, sicer je sploh ne bi operirali. Tako da premisli, preden napišeš nov izgovor.[/quote]

ne piši na pamet-marsikaj bi ti lahko o tem povedala,pa se mi ne ljubi bosti z nekom ,ki je pod mojim nivojem razmišljaja.

Sama sem shujšala čez nekaj več kot 30 kg brez operacije pa vseeno vse operiranke občudujem in rada berem ta forum. Občudujem pa jih, ker ni tako lahka tudi odločitev za it pod nož, pa tudi ne veš kakšne bodo posledice. Ni pa res, da potem veselo nadaljujejo s hranjenjem, ker potem verjetno ne bi bilo rezultatov. Me pa nekaj zanima? Če ti nimaš problemov s težo zakaj ti proti lenobi ni zdravila prihajaš sem? Se naslajat ob debelosti drugih?

škoda da se ljudje spustijo na podn od podna s takšnimi pogledina življenje debelih ljudi in njihove odločitve da si spremenijo življenje na boljše.Tudi sama sem operiranka in sem ponosna sama nase,da se spopadam s kilam za boljši jutri.Pa naj to komu gre v nos ali ne.Konec koncev imam enake pravice iz zdravstvenega zavarovanja,saj ga plačujem.
Proti lenobi ni zdravila pa upam da ne boš nikol v takšni situaciji da se bo nekdo obregoval vate,ker boš zapravljala za zdravljenje naš denar,ki ga mi plačujemo,kot si se zgoraj izrazla.Podn.
za vse ki se še odločate za ta korak pa pogumno.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/9jZhp2/.png[/img][/url]

No, pa dajmo razmišljat po tvoje. Torej, če si boš zlomil nogo in potreboval operacijo, si jo boš plačal sam, saj si itak sam kriv za poškodbo, ker si bil neroden. Le zakaj bi tvojo nerodnost plačevali vsi. Tako bi ogromno prihranili, saj bi bila cela travma samoplačniška.
Daj, malo se zresni, sploh pa skoraj vsi krepko preplačamo socialo, moraš imet res hudo smolo, da porabiš za zdravljenja več denarja, kot si ga za časa svoje delovne dobe plačal.

Hmmmmm….

še moj skromen prispevek… Dolgo časa že prebiram forum… Tudi sama sem razmišljala o operaciji in se nato premislila, sicer nimam toliko preveč kg, ampak svetovana mi je bila s strani dr., zaradi problemov, ki jih imam z želodcem, zaradi katerih zelo težko hujšam… No, pačasi gre… Moram priznati, da se po eni strani stranjam z “proti lenobi ni zdravila” in somišljeniki… Res je, da se 30, 40, 50 in več kg v glavnini nabereš zaradi nepravilnega načina življenja in prenajedanja…, razen seveda v izrednih primerih, ko je teža posledica bolezni, ampak to ne velja za glavnino operirancev, kar se da razbrat iz postov… Pri prebiranju raznih postov sem namreč naletela na razne izjave, da po operaciji so se sam parkrat pregrešili, ali ne upam se upreti…ipd. dejstvo je, da je treba prehrano poštimat najprej v glavi in če se nekdo po operaciji še zmeraj ne drži navodil, je res škoda denarja in truda….Še zdeleč ne posplošujem, žal pa je tudi takih veliko, ki bi radi po hitrejšem postopku shujšali, potem pa jovo na novo… po drugi strani, pa verjamem, da veliko jih po operaciji spremeni način življenja in na novo zaživi… Torej vsi tisti, ki se odločite za operacijo in vam jo odobrijo, se zavedajte, da je treba dano možnost po spremembi življenja dobro izkoristiti in nato preijeti vajeti v roke in se držati navodil… Dejstvo pa je, da za vsak višek kg smo si načeloma res sami krivi, čemur velik del botruje lenoba…

Srečno vsem….

Morbidne debelosti nastajajo dolga leta, v dosti primerih desetletja in izvirajo iz potlačenih čustev nažiralk in nažiralcev. Evo en primerček osebe, ki je shujšala. Da vidimo, kaj ima za povedat o tem, kaj se zgodi, ko nehaš verižno jesti cheesburgerje in si priznaš zakaj si debel :klik.
Jaz podpiram rezanje želodca in mislim, da če se nekdo zanj odloči je kar daleč in svojega telesa ne zaupa več v svoje vodstvo. Da smo si na jasnem. So tudi primeri, ko zdravnik ne odobri operacije. To, da ščitnica povzroča debelost nikakor ni res. Ščitnica ne opravlja nobene fotosinteze gglukoze ali kaj podobnega in ni vir energije. Kar se je izkazalo za resnično je nihanje teže (zelo hitro), ki je v večini posledica zadrževanja vode. Debeli ljudje so debeli, ker preveč jejo. Če začnejo jesti normalne količine in se normalno gibati bodo shujšali. Normalno jesti in gibati se normalne količine ne pomeni jesti povprečnih količin hrane (tega je v drižbi preveč) in gibati se toliko, kot se povprečen človek (gibanja je premalo pri skoraj vseh ljudeh) temveč toliko, da zadovoljijo potrebam svojega telesa. Pogosto so debeli ljudje zasvojeni z ogljikovimi hidrati in zato so nizkoogljične diete tako uspešne. Ker jim odstranijo vir zasvojenosti.
Z operacijo želodca se pacient odloči, da bo njegovo prehranjevanje prisilno nadzorovano. To je zelo zelo stroga in nikakor ne nepomembna odločitev. Vendar je res, da si morajo ti ljudje enkrat, prej ali slej razrešit svoje čustvene tegobe i to se začne s tem, da si priznajo in da ne samo “začnejo delati na sebi” temveč enostavno opravijo tisto, kar je potrebno.

Glede na to, da je to tvoje pisarjenje precej glupo in samo iz ozkega stališča, kaj širše pa nisi niti pripravljen prisluhniti, sicer bi se uvodni samogovor drugače glasil, bom samo rekla, da se mi zaleti v mojo novo par jurov vredno rit, ki ste mi jo prejšnji mesec plačali.

Ko boš pa pripravljen prisluhniti kaj pomeni biti ekstremno debel in kako težek boj je, kljub operaciji, ki je marsikomu zadnja bilka, preden ga pobere od debelosti, v kateri se vrti, pa se lahko naprej pogovarjamo in debatiramo……

Razen kupa žaljivk nisem prebrala enega argumenta s strani operirank. Samo globoka užaljenost, ker sem se obregnila ob njihove kile in seveda prostaškost izražanja, ki kaže na pomanjkanje bontona takrat, ko je potrebno tudi argumentirati, ne samo stokati.

Pripravljena sem prisluhniti, kaj pomeni biti ekstremno debel. A samo če premoreš dovolj kulture, da mi pojasniš v primernem jeziku. V nobeno rit se ne mislim zaletavati. Sploh ker menim, da imam za svoj denar pravico do svojega mnenja.

Kje pa je vaša širina v razmišljanju, ker je očitno, da ne sme nihče misliti drugače od vas.

@fočka v vednost – zlom noge je poškodba, debelost pa posledica načina življenja, ki pa je zopet posledica osebne odločitve. Verjamem, da tudi ti razumeš razliko.
Kajti tukaj gor nobena od teh užaljenih ne prizna, da si je debelost pridelala sama, samo za tisti del so se prijele, kjer trdim, da bi bilo treba te operacije plačati.

New Report

Close