Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa imam občutek, da bom umrla, če ne bom shujšala

imam občutek, da bom umrla, če ne bom shujšala

imam občutek, da me bodo ti kilogrami zadušili. če ne drugega fašem kako kardiovaskularno bolezen. niti sama ne vem kaj sem počela zadnje eno leto. aja, zaradi psihičnih težav sem se večinoma tolažila s hrano, nič novega. in pridelala…122kg. lepa okrogla cifra.

mislim, da sem rabila kar veliko časa, da sem sama pri sebi uredila v glavi določene zadeve, jih postavila na mesto. a tisto obdobje, ko sem se tolažila s hrano ima seveda posledice. sem pač rabila doze dopamina.

ampak danes potegnem črto. to je to. konec.dovolj nažiranja.

moja sestra in zet sta odšla na morje in mi v oskrbo pustila našega pasjega mladička. energičnega stafija. ne vem kdo je bolj utrujen po najinih sprehodih. jaz ali on:-))) prej jaz:-))) kljub vsemu pa se ravno posledično zaradi teh sprehodov počutim bolje.
na sploh se rada gibljem.
izredno rada plavam. letos sem po mnogih letih zbrala pogum, da sem šla na morje. v kopalkah seveda. nisem bila edina z več kg, a…opazila sem dve najstnici, ki sta se ob pogledu na mene muzali. in ko sem šla mimo nju na wc, sta rekli: glej jo, glej jo, to je ta, to je ta. :-((((( ta, tadebela, morski kit, tank:-((((

za tako visoko cifro imam še kar nekaj samozavesti. recimo. premagala sem kompleks v glavi in šla po 5tih letih na morje. pa vendarle me komentarji bolijo, ne maram, da mi kdo reče, da sem se zredila itd. no ja, katera ženska pa to rada sliši?:-))))

stara sem…mlada no:-) zgodnja dvajseta. zato tudi pričakujem, da s kožo načeloma naj ne bi bilo večjih težav. načeloma. imam sicer dokaj suho kožo, a jo redno negujem že celo življenje. sedaj bom namesto 1x na dan jo negovala 2x.
moj načrt prehranjevanja? kaj pa vem. kvalitetni oh, samo kvalitetni. nekvalitetnih ne bom konzumirala. torej adijo tortice, čips, smoki… na srečo imam rada ovsene kosmiče, obužujem pirin kruh, semena,… sadje, zelenjava in beljakovine brez omejevanja kar se tiče vrste. na sploh sem opazila, da sem zasvojena z ogljikovimi hidrati. tistimi, taslabimi. zato jih nameravam čisto črtati iz jedilnika. torej več mesa, zelenjave, sadja, kvalitetni oh. to bo to.

sramota biti tako debel za moj poklic:-((((((((((

in pa gibanje. vsak dan. sestra bo še nekaj časa na morju. in jaz vsak dan na dvournem sprehodu…

bom vas obveščala:-)
lahko rečete kako vzpodbudno besedo, lahko se mi pridružite.

Obvezno imej še večerjo zvečer, da ne bo potem stradanja. Sliši se kot dober plan, zdaj pa lepo nadaljuj tako. Začetek bo vedno hitrejši (~5kg), potem pa gre vse počasneje, tako da imaš dobre možnosti, tudi zaradi let.

Lp

Dobrodošla na tej poti 😉

Lepo si si zastavila – četudi na začetku tvoj jedilnik še ne bo popoln, uspeh pri takem planu ne more izostati. Podobno sem pred letom dni začenjala tudi sama, letos pa na dopust vzela prvič po dolgih letih dvodelne kopalke! (takole za motivacijo!)

Srečno, pa javi se še kaj!

nova
Uredništvo priporoča

stradati gotovo ne mislim:-))))) ja, začetek pričakujem, da bo hiter. predvsem tudi zato, ker imam visoko številko s katere štartam:-)

jaz sem pa letos ne glede na vse šla na morje vseeno v dvodelnih kopalkah:-))) upam, da niso komu izpadle oči:-)))))))))

debeladeklica, te povsem razumem. sama sem na istem. sem že stokrat zečela, a nikoli dokončala svojega shujševalnega načrta. najbolj pa me pa zafrustrira, da se tehnica po vsem trudu, dejnskem trudo, ne premakne.

sama ima podoben načrt kot ti. beljakovine, zelenjava in sadje prevladujejo na mojem jedilniku. za enkart se bom odrekla kakršni koli vrsti OH. kasnjeje pa bom pač počasi dodajala.

za sebe ne bi rekla, da sem se nažirala, ker so moji kg predvsem posledica bolezni in pa zdravil, ki sem jih jedla. zdaj pa preprosto ne najdem neke motivacije priti iz tega začaranega kroga, da bi se rešila teh kg in tako mi tehnica že dva leti stojio na 103 kg.

no pač, rada bi od vseh vas, ki ste šli skozi hujšanje, izvedela, kako se motivirate. in kaj napravite, ko vas prime, da bi jedli nekaj sldakega?

preprosto bi rada vedela, kako ste uspeli nekateri izmed vas shujšali 40 kg ali pa še več.

in debeladeklica, tudi jaz grem na morje in to vsako leto, ter se tam pokažem s svojimi dvodelnimi kopalkami. v končni fazi nisem nič kaj drugačna od ostalih. v kopalkah pa vsaka, še tako suha ženska, pokaže do prej skrite skrivnosti.

no, pa lep pozdav. 🙂

Ne pozabite na zdrave maščobe, ker so zelo važne v celotnem procesu.

Lp

liti, koliko si pa stara? si letnik 86 kot ti piše v niku?;-)

ja, sem letnik 86. torej 24 let. kaj pa ti?

Goran P : katere so zdrave maščobe?

Predvsem nenasičene, sicer imajo vse maščobe neko nalogo v telesu in jih ne moreš kar zanemarit. Govora je najbolj o omega3, 6, 9 in pa MCT v določenih količinah. Pri 24ih letih pa bi lahko začeli uporabljat google 😉

Lp

liti-blizu tvoji starosti:-)

no,obilico uspeha vse:-) sama pa poročam čez par dni:-)

Predvsem nenasičene, sicer imajo vse maščobe neko nalogo v telesu in jih ne moreš kar zanemarit. Govora je najbolj o omega3, 6, 9 in pa MCT v določenih količinah. Pri 24ih letih pa bi lahko začeli uporabljat google 😉

Lp[/quote]

ja, no hvala za odgovor in nasvet za googl.
sam veš, sem mislila, glede na to, da si že glih začel s to temo. mi lahko ti odgovoriš.
ni potrebe po sarkazmu.

zdrave maščobe so recimo v oreških, olivnem olju, bučnem olju, lososu…

jaz sem malo starejša od tebe, vendar sem štartala z isto začetno težo. Po treh mesecih sem lažja za 20 kg, s tem da ne stradam, jem 5 x na dan, odpovedala sem se prigrizkom, kruhu v večernjih urah in malo zmanjšala obroke.

se mi zdi da si si kar dobro zastavila…. najbol ucinkovito bi blo da se gibas zjutrej na tesce… naprimer 1-2 ure hoje

verjetno bo to čisto odveč brati ostalim, a sama imam občutek, da bo tole kar en moj mini dnvniček, hehe, spovednica:-))))))))))

torej da, rekla sem, da se bi spodobilo, da na moj prvi dan tudi kaj napišem. pač kako prenašam to presedlanje na malo bolj zdravo hrano. odgovor je: vse skupaj prenašam slabo. pa nisem lačna. težava je v tisti želji po tem, da grem v trgovino, nabavim čips, smoki, čokolado, liter sladoleda in se nabašem…pujsa pujsa jaz…in iskreno povedano, me mika, da bi šla. poskušam se zaposliti z ostalimi stvarmi.

danes sem zjutraj jedla pasirano skuto za zajtrk. čeprav totalno noro obužujem skuto, mi danes ni šla v tek. vajena sem namreč, da v njo dam xy gramov cukra. danes ga nisem dodala nič. prvič v življenju sem jedla pusto. proti koncu je bila že celo kar okusna. za malico sem jedla marabelo. kosilce pa ribica in solatka mešana (paprika, paradajz, kumare, čebulca). zjutraj sem telovadila (beri sprehodila psa) na tešče. vedno ga najprej sprehodim, potem grem šele jest.malo sem tudi delala ostale vaje – za rit, trebušnjake, za roke.

dan sicer teče, a…kot odvisnica od ogljikovih hidratov…imam tisto željo, craving, craaaaaaving za mal čokolade pa sladoled pa ne vem kaj. ampak vem, da jih ne smem jesti. ne ker bi rada shujšala, a ker vem, da so slabe za mene. še malo pa mi bi po telesu namesto krvi namreč tekel stopljen čokoladni sladoled:-)

a po drugi strani…zjutraj sem se pogledala v ogledalo in si mislila…pa kaj si to res ti? pa kdaj si se tako zapustila? se še spomniš tiste igrive, žive punce? saj neekje tam…nekje tam globoko pod vsemi kilogrami…

bo že…

Oj!
No super, se ti kar pridružim na temi! Sama sem začela hujšati dober mesec nazaj, imela sem 120KG(še nikoli toliko!), danes zjutraj je tehtnica pokazala 112! Jaz jem 4-5x na dan, pojem da sem sita, odpovedala sem se vsem skadkarijam, večerjo pojem okol 19h, nič ne ločujem, pazim le na to, da ni veliko maščobe , sladkorja… 3-5x na teden hodim+tečem(pol-pol), delam vaje za trebuh, roke(vse skupaj 1 uro)..počasi bo šlo-upam 🙂
Kar se tiče sladkarij-tudi sama sem odvisnica od njih-res pojem en košček čokolade, sladoled, pa spet zabluzim tisti dan! Enostavno mi je lažje da tudi koščka v usta ne dam, kot pa da se matram potem k malo sladkega pojem-pol bi pa ubijala za cukr…tko da sem se mu čist odpovedala!
Upam, da nam rata :))

ma ja, saj veš, to je isto kot pri alkoholikih:-) ozdravljen alkoholik težko spije le en deci…:-)

včeraj sem šla na obisk in po kakih dveh tednih oblekla črne elegantne hlače. pred dvema tednoma so bile lepo opete po mojih šlaufkih:-) včeraj pa…ji oblečem in so hlače postale kar nekam prostorne. celo vsedem se lahko brez da me bi pas rezal v moj špehnati buši buši:-))))
pri prehrani nisem čisto do črke dosledna, imam še vedno kako sladko pregreho, a očitno se dovolj gibljem. jutri bo en teden mojega 3urnega gibanja na dan.

Ti pa moraš biti eno strašno simpatično bitje glede na način pisanja… Kar se tiče te želje po sladkem, pa obstaja cel kup receptov za sladice iz pirine moke, ovsenih kosmičev, slajene z medom…. Pomagaj si na ta način vsake toliko, da malce potolažiš željo po sladkem. Ali pa s kakšnim koščkom prave čokolade. Srečno pri tvojem projektu.

Se strinjam.Srečno in zabavno hujšanje!

New Report

Close