Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa hujšanje z 90-dnevno ločevalno dieto – DELUJE??

hujšanje z 90-dnevno ločevalno dieto – DELUJE??

Pozdravljeni, prijazni ljudje!

Ima me, da bi poskusila…
Deluje? Je bilo kaj uspeha med vami?
Nova sem tle, pa rabim mal lepih besed…
Če se vam da, napišite prosim kaj o vaših izkušnjah.
Jaz obljubim, da če mi uspe, da bom z veseljem POTEM delila izkušnje z drugimi!

Imam velik preveč kil in v tej dieti nekako vidim upanje….
Hvala za lepe besede, ki bodo prišle in LP

Jaz poznam eno drugo dieto k je skor nemogoče, da bi se zredil nazaj, temelji pa na zdravi prehrani-športni prehrani, jaz sem s to prehrano od konca NOvembra pa do danes shujšal za 20 kg.

Kakšna pa je ta – športna prehrana?

nova
Uredništvo priporoča

Sedaj me bodo eni napadli ker vidim da je tukaj zelo priljubljena ampak… jaz ti te diete ne priporočam. Telo potrebuje vsak dan maščobe, OH, beljakovine, vitamine itd. Sploh, če se boš ukvarjala še s športom, kar je za lepo postavo nujno.

Sam te diete nisem prakticiral, jo je pa moja teta. In ne enkrat.. (ni edina, sem malo pregledal forum):) Problem te diete je namreč tudi to, da celo življenje tako ne boš mogla ločevat hrane in navadno ko končaš s dieto greš počasi nazaj. Moraš vedet, zakaj se sploh rediš, kaj redi in kaj ne. Jaz ti priporočam knjigo, ki se dobi na spletu. Reče se ji Jem torej hujšam. Temelji na hrani katera je prepovedana diabetikom. Torej takšna, ki ne dvigne preveč sladkorja (pivo, beli kruh, krompir, bele testenine…)

Za te stvari enostavno dobiš nadomestke kot so vino, polnozrnat ali dietni kruh, polnozrnate testenine… Nobenega stradanja. Edino na tak boš z lahkoto zadržala težo, tudi ko boš končala dieto, ker so vse stvari okusne.

Lahko pa poskusiš tudi na Tiguanov način, ampak tam boš morala biti bolj disciplinirana. Koliko si pa sploh stara, velika in koliko kg hočeš izgubit.

Pa še eno vprašanje za tebe Tiguan: shujšal si že več, kot jaz sploh nameravam. Hujšaš pa z enako hitrostjo kot jaz. Torej kg na teden. Zanima kako kaj koža? Je ohlapna? Se mažeš s čim?

Se podpišem pod Rockyev post.

Trimesečna ločevalna dieta je ok dieta – a je dieta. In tu je problem. Ko jo zaključiš, greš jest po starem in dobiš počasi počasi vse kile nazaj. Poznam primere. In potem vsako leto hujšajo….

Po mojem res velja začrtati neko prehranjevalno pot, način, ki ga imaš potem stalno. Montignac je definitivno dobra podlaga. Vsaj kot nek okvir. Jaz se ga ne držim 100%, a vsaj 70% pa ja. Ostalo pa delam bolj kot Tiguan (beljakovinsko zelenjavne večerje, rekreacija itn).

Kot Rocky in Legica, tudi jaz mislim, da je največja nevarnost teh 90dnevnih diet – tako silno opevani jojo efekt.

takoj ko se vrneš na stara pota – stari način prehranjevanja se vse kg vrnejo, saj velika večina uporabnikov te diete to navaja.

Sama sem tip, ki ji nikoli ni uspelo držat se predpianih načinov hujšanja v obliki predpisane diete, kjer piše točno kaj moraš jesti ob točno določeni uri.

Zato sem tudi jaz , kot Legica pristaš Montignaca, ki itak pove oz. najslajši stavek v njegovi knjigi je: najej se do sitega, vendar hrane z nizkim GI.

To mi je bilo silno všeč, ker v začetku knjige razlaga kaj se v telesu dogaja, potem postopoma kako začeti in na koncu vzdrževati tak način. Zato tudi je njegova dieta ali bolje rečno njegov način prehranjevanja zelo učinkovit, saj nenazadnje pri njemu tudi čokolado lahko ješ, pa sir, pa kruh….le prebrati je treba kakšno čokolado, kakšen kruh, kakšen sir, s čem, kdaj, kako…

Ob tem seveda tudi migati – brez razmišljanja in brez izgovorov (vreme, PMS, čas)…

Sem shujšala iz 78 na 60 v času leta, leta in pol, in to težo vzdržujem sedaj pol leta.
Začela sem teči, tečem pa 1 uro na dan, 5-6x na teden, brez izgovorov (sneg, led, sonce, veter – pri vsem tem se da teči).

SO dnevi, ko je hudo, ko se točno zavem, da so mi oči lačne in ne jaz, da sem živčna in posledično lačna, da se mi “sanja z odprtimi očmi in usti” o kakšni božanski sladici, a se vedno znova zavem, da so te božanske dišeče sladice le vredne tistih nekaj minut ko jih uživaš in potem imajo več negativnih posledic kot traja to uživanje v njih. Zato se zaenkrat zelo uspešno držim Montignacovih načel….

Za motivacijo, sem včeraj v knjižnici izposodila knjigo o Zdravi prehrani avtoric M. Merljak, M. Koman ki pišejo, več ali manj navajam iz knjige:
“Zakaj so Francozinje tako vitke?

1. Ker razmišljajo o tem kaj dobrega bodo pojedle in ne kaj so pojedle slabega?
2. Ker jedo majhne porcije številnih različnih jedi
3. Si ne dovolijo da bi bile lačne, vendar tudi ne, da bi bile presite
4. Spoštujejo obrede pri mizi in ne jedo stoje, med hitenjem na ulici, ne pred TV
5. Pijejo vodo vsak dan
6. Obroke vnaprej načrtujejo, privlačen videz hrane jim je pomemben
7. Se rade smejijo
8. Jedo z užitkom in se ne lotevajo shujševalnih diet

Ful dobro a ne?…..

Pozdravljeni!

Ojoj, toliko kritik na to dieto?
Jaz sem jo pa res mislila začet….
Shujšala bi rada za kakih 20-30 kg.
Verjamem tisto o jojo efektu, ampak to je verjetno pri vseh dietah?

Ne vem…

Hvala, da ste si vzeli čas in mi napisali par vrstic.
LP

Tudi jaz bi rada za toliko shujšala !!
Ali si že štartalal ??

Ne, v ponedeljek sem nameravala, zdaj so me pa malo prestrašili…

Pa ti?

A če je tole tvoja štartna pozicija… moja je malo več…
LP

Glej tukaj je en hujšal z to dieto in vsak dan pisal bloge: rtvslo blogi.

Shujšal je iz 132 na 108. Je pa vsak dan še veliko prehodil. Se je pa kar striktno držal diete. Koliko sem bral je to eno samo mučenje. Vsaj za mene bi bilo. Nevem kako lahko komu sploh uspe se držet takšne diete. To ne moreš na nobeno normalno kosilo, na piknik, nebenega normalnega obroka skupaj z družino, vedno si moraš za sebe pripravljat hrano, pa še 2 posta sta vmes, kjer celi dan nič ne ješ…

Zato ni čudno, da potem ljudje pridejo na iste kile nazaj, ko je diete konec. Ker te dieta nič ne nauči, kako se pravilno prehranjevati.

Ne rečem da ni uspešna za hujšanje, sama preberi te bloge in se odloči, če si se zmožna držat 3 mesece takšne diete. Ampak, če po njej ne boš spremenila prehranjevalnih navad.

Pa še to. Baje da se na teden ne da izgubit več kot kilogram maščobe. Torej kar je več je voda in mišice. Če pa boš pokurila mišice, boš izgubila največjega porabnika energije in kalorij.

Živjo!

Hvala za link-ga bom šla pol pogledat…
Kaj pa vem – meni se pa zdi, da če lahko jem meso in zelenjavo (ali solato), drugič pa npr. pač le kuhan krompir in solato, pa testenine s paradiž omako…
Se mi zdi, da bi se verjetno lahko držala.
Čeprav je tudi zame najboljše pečeno meso, pa pečen krompirček zraven.
d best!
Kaj pa ti? A tudi hujšaš?
A si tko mlad, kot imaš v linku napisano (a so to slučajno kake minus kile) 🙂

A se ti ne zdi, da s to dieto res lahko v treh mesecih neseš kilažo cca 20 kg?
Ker se mi zdil, da če bi to držalo, bi mi dalo motivacijo za vnaprej in bi se pol lažje držala.
Tako pa sem zdaj ena dva meseca pazila (nisem jedla sladkarij in slanih prigrizkov, pa večerjala le sadje, je pa res, da nisem zelo zamnjšala obrokov, pa mi je šlo dol le tri kile). Aja, pa na orbitreku sem bila 3x na teden po 35-40 minut.
In ja, se zdaj zavedam, da je to dovolj samo za VZDRŽEVANJE teže. Za shujšat bi pa rabla eno bolj konkretno zadevo.
Post se mi tudi ne zdi problematičen tistih 1x na mesec…
Dej, napiši še kaj, se mi zdi fajn, da se ti da z mano menit-nisem bila preveč pridna, ker sem kar butla na ta forum in nisem nič prebrala, kaj se je že do sedaj dogajalo tle gor.
Se še beremo!

LP

JA, tako nekako …celo dva kg več te dni !
MA, ni važno koliko več !
Jaz NUJNO rabim podporo , sotrpninko !
Koliko si stara ?

37. Pa ti?
Mene mal skrbi, ker so bli tle bolj proti, kot za….
Kaj pa ti misliš?
lp

Jaz sem star 24. Vedno sem imel normalno postavo, na faksu sem se pa v letu dni zredil za 15 kg.
Sedaj počasi po kilo na teden zbijam težo. Imam jih še 5 preveč.

Vse ostalo kar je več kot 1,5 kg naj teden naj bi bila voda in mišična masa. Za ohranjanje mišične mase, pa moraš vključit še rekreacijo in pravilno prehrano, kar pa ta ločevalna dieta vsekakor ni. Ne predstavljam si, kako treniraš na orbitreku, potem pa še 3 dni ne zaužiješ nobenega tne doze konkre doze beljakovin.

Tudi brez te diete lahko shujšaš do poletja še 15+ kilogramov maščobe. Saj vidiš da si malo pomigala in uredila prehrano, pa si že lažja. Lahko pa z ločevalno 20 z mišicami vred. Brez mišic in z zmanjšano presnovo boš pa po 90 dneh postala skladišče za kopičenje vsega kar boš pojedla.

Jaz nisem glih strokovnjak, lahko pa povprašaš fitnes trenerja v temi NASVETI IN ODGOVORI NA VAŠA VPRAŠANJA. Vprašaj ga, kako se pri tej dieti ohranja mišično maso. Morda ti bo svetoval miganje samo na določen dan – recimo mesni.

Ciao , poletje20 10
Ja, jz tudi nisem mislila da bi se držala te “dijete ” , raje enega zdravega stila življenja ,. pa gibanja ..kar je pri meni velik problem ker se teško kam premaknem
Tak da preštudiraj …Sva pa isti letnik očitno ! 🙂
men se zdi da je ključno imeti red —torej 5 že prej določenih obrokov , tako da vedno veš kaj boš jedla , da te ne presneti lakota !!Pa pitje dovolj vode !!

Živjo! SI že aktivna?
Pa kmalu vstajaš!
Ne vem, res ne vem, kaj naj naredim – me skrbi, če ima Rocky res prav?
Ampak v Rini sem brala o toliko ljudeh, ki jim je tako uspelo, da me je kar pritegnilo.
Ne vem…
Od kod si?
LP

Da se jaz povem svojo izkusnjo:
Jaz sem s to dieto hujsala lansko leto, ko sem se zaradi enih zdravil zredila iz 60 na skoraj 80kg. In so mi potem svetovali to locevalno dieto – da naj pac probam. Moja izkusnja je ta, da se da shujsat, ce vztrajas, ce nisi prevec mesoljubec, ce ti je zelo vsec sadje, ce ti ni hudo bit z drugimi na kosilu in jest drugace kot ostali, ce ti ni problem si posebej zase pripravjat kosila, itd.
Imajo pa prav tisti, ki pravijo, da s takim nacinom prehranjevanja ne mores zivet celo zivljenje. Saj neki casa se gre, pa tudi te locevalne navade ti zelo zlezejo pod kozo, samo da bi pa celo zivljenje tako zivela … nop – odpade.
Jaz sem tako izgubila 12kg v dveh mesecih, nato pa sem bila prisiljena prekiniti s to dieto, saj sem bila zelo utrujena. Ma utrujena, resnicno utrujena. Zjutraj je bilo se vse ok, nekje popoldan pa fertik … in to je bilo vsak dan tako. Ko sem pa nato prekinila s to dieto, se mi je stanje izboljsalo v roku nekaj dni.
Sama ne pravim, da se to zgodi vsakemu, to se je zgodilo meni in ocitno moje telo ni narejeno za tak nacin prehrane.
Sedaj se pa prehranjujem po Montignacu (ok, saj delam tudi tu kake kikse, ma naceloma se ga probam drzat) in uvedla sem telesno aktivnost v svoj urnik (3-4x na teden sobno kolo in 2-3x na teden vaje za oblikovanje telesa).
Moj nasvet vsem, ki zelijo shujsat z locevalno dieto – zakaj pa ne? Probajte in ce vam gre, vztrajajte. Ce pa ne gre ali pa ce opazite kake stranske ucinke (kot je pri meni bila skoraj kronicna utrujenost), potem pa mislim da ni dobro vztrajat. Sami najbolje poznate sebe, svoje zmoznosti in svoje telo!
LPS

Stella, hvala ti za tvoje poročilo.
To si želim. Da kdo pove, kaj se mu je resnično dogajalo in koako je doživljal to dieto.
Tisto, kar si navedla, se mi vse zdi, da bi šlo. Sadje imam zelooooo rada, do druge hrane nimam pretiranih lušt, problem so bolj prigrizki, te sem pa že zdaj zelo omejila oz. skoraj čisto prenehala.
Bom videla….
Odločitev še zori….
Hvala ti in javi se še kaj!
Kaj pa je bistvo pri Montigancu? Vem, da nekaj v zvezi zživili z nizkim GI.
A kako deluje v praksi?
lp

jaz sem pred enim letom shujšala po ločevalni 13,5 kg in sem se skoz počutila super.Potem sem še nekaj časa gledala,kaj pojem,zdaj pa kakor kdaj,še vedno pa ločujem belj.in OH in mi res odgovarja.V enem letu sem dobila 4 kile nazaj,ker sem pač pretiravala,pa novo leto,roj.dnevi..Mi pa res vsi pravijo,da sem šele zdaj čisto v redu,ker prej so mi vsi govorili,da sem presuha.

Kakor komu odgovarja,je pa res,najbolje zdrava prehrana in gibanje.Pa saj to že vsi vem,ah,kaj,ko je včasih težko,je tok lušno jesti..Jaz se pripravljam na gibanje,da bo šel špehec okoli pasu,pa bo.

Veliko uspeha!

Jaz sem tudi pred leti shujšala s to dijeto (cca 15kg), a sem potem počasi vse pridobila nazaj (+ še nekaj zraven).

Zdaj se je ne bi več lotila, ker sem prebrala nekaj člankov in se strinjam s tistimi, ki mislijo, da ni utemeljena. Ok, saj deluje, a na kratki rok. Ker pa ne želim vsakih nekaj let drastično hujšati, sem se zdaj odločila za spremembo življenskega sloga in jasno mi je, da se bom morala določenih smernic držati vse življenje… Tako da zame kakšne 3 mesečne (ali pa več ali manj) diete ne pridejo več v poštev. Saj delam tudi kikse, kot jih mi vsi, a cca 90% prehrane je urejene (torej pravilni izbor živil, pravilno število obrokov…). In to očitno (v kombinaciji z gibanjem) deluje, če mi uspeva lepo počasi zdravo hujšati (v dobrih 8 mesecih skoraj 30 kg). Zelo pomembno mi je, da se odlično počutim, kar se z ločevalno dieto nisem, in da nikoli nisem zelo lačna oz. nisem lačna nobene vrste živil (tista velika želja po sladkarijah, ki sem jo prej čutila po vsakem obroku, je mimo)…

New Report

Close