Najdi forum

hujšanje pri dr. sentočnik

zanima me če je že kdo hujšal ali hujša pri dr. sentočnikovi? kako se vam je zdelo? hvala za vaše odgovore prosim pišite na [email protected]

Sam sem si našel jedilnik za 120 kg moškega, po DR. Sentočnikovi , startal sem pri 104 kg, po dveh mesecih imam 93 kg, navodil se držim, pa tudi pregrešim se kdaj, če se točno držim jedilnika in hodim 1 uro na dan, zgubim pol kg na dan. Tako da imam občutek da Dr. Sentočnikova obvlada stvar in točno ve kdaj je kdo grešil. tudi pri meni se takoj pozna ko grešim. Jedilnik je v redu in nikdar nisem lačen.( je pa na netu, probajte ga najti). mislim pa da smo mi debelinkoti kot odvisniki, ko sedaj gledam nazaj, mi je točno jasno zakaj sem imel 104 kg, tudi jaz sem govoril, da nič ne jem, splača se zapisati vsak grižljajček, in bomo v enem tednu hudo presenečeni nad vnosom hrane v telo.
Do sedaj sem probal ogromno diet, sestradan sem bil, nezadovoljen in na koncu z živci, rešilo me je samo prenažiranje.
Zato docenti poiščite jedilnik za 100 kg, ne pa za 50 kg frajlice. Jedilnik in uspehi Dr. Sentočnikove so super.
Najbolj neumne so pa tiste, da je jedilnik nezdrav, a prej ko sem se basal z vsem živim je bil pa zdrav…..

kje najdemo jedilnik na netu?
Čestitke in hvala.

nova
Uredništvo priporoča

pozdravljeni
zanima me še ste šli k dr.sentočnikovi s napotnico ali samoplačniško?

najdi nekje med temi forumi ki so povezani z dr sentočnikovo, vseh skupaj je ravno za 15 minut branja.jest ne vem točno kje je sem si ga sprintal lahko pa mi pošlješ mail na [email protected]

[email protected], ali pa na forumih kjer je beseda dr sentočnik.

No, sama imam o dr. Sentočnikovi svoje mnenje, ki nikakor ni pozitivno. Tako arogantno obnašanje do pacijentov, ki ga ima dr. Sentočnikova težko najdeš, še sploh pri privatnikih. Hujšanje ni samo dijeta in gibanje je tudi empatičen suport zdravnika, skratka je tudi psihologija hujšanja o kateri pa dr. Tina Sentočnik nima pojma.Spomin na njeno aroganca,/ ni ji problem tudi nadreti pacijenta/, je tako visok, da še danes če je le mogoče se izognem tistemu delu Rožne doline kjer ima sicer podjetniško zelo spretna zdravnica svojo lepo hišo. Na žalost nisem edina in sama v svojih izkušnjah in razmišljanjih o Dr. Sentočnikovi.


Iz lastne izkušnje – potrjujem in se pridružujem temu zapisu.

Nikoli ne reci nikoli.

Kdaj sta bile nazadnje pri dr. Sentočnik? Jaz sem bila pri njej pred 10 leti, pa zdaj. Razlika je očitna, nihče me ne nadira. Ne delajte slabe reklame, če ne veste kako gre.

Tudi jaz sem bila pri Sentočnikovi pred dvema letoma. Iz 100kg sem v enem mesecu shujšala za 8kg, sem se pa res držala vsega kot pribito! No potem je pa šla koncentracija in sem se nazaj zredila kar hitro! Je bila pa prijazna in ni prav nič nadirala. Tja sem sla z napotnico, ker je moj ITM večji od 30. Vendar moras kljub temu plačati telovadbo, na katero moraš hoditi! Torej v vsakem primeru plačaš. Zdi se mi da sem plačevala 150€ na mesec z napotnico! Kadarkoli sem imela pregled pri njej sem se pa načakala, ker njena vrlina pa res ni držanje ure… Ajde, jutri pa spet začnem z njeno dieto, ki je sledeča:
1. obrok ob 7:00
2dl mleka ali kislega mlečnega izdelka (jogurt, kefir, kislo mleko, itd) največ 1,6% mm ali 10 dkg skute – največ 20% mm ali 1 mehko jajce na teden
4 dkg kruha iz polnovredne moke ali 2 krispija (Wasa, Žito) ali riževa vaflja (Davert, Byodo..) ali 2 žlici polnovrednih nesladkanih kosmičev
15 dkg sadjna ali 1,5 dl sveže stisnjenega sadnega soka
2. obrok ob 10:00
25 dkg sadja ( lahko v kombinaciji z eno banano)
Priporočljive vrste: jabolko, hruška, kivi, agrumi, melona, jagodičevje
Manj priporočljive vrste: koščičasto sadje, ananas, lubenica
Ne pripričam: grozdja
3. obrok ob 13:30
2 dl čiste posnete mesne juhe ali zelenjavne juhe iz 10 dkg zelenjave
20 dkg zelenjave v prilogi (dešene, kuhane, pečene) Ne suhih stročnic, krompirja
15 dkg listante zelenjave v solati (motovilec, radič, rukola, endivja, sveže zelje..) ali 25dkg sveže nelistante zelenjave v solati (paradižnik, paprika, kumare, redkev, korenje)
10 dkg (neto) mesa (rdeče 1x teden, belo 4x teden) ali 15 dkg (neto) rib (priporočam belo ali plavo morsko ali sladkovodno ribo 2x teden)
4. obrok 16:00
4 dkg polnovrednega kruha (biožemlja, sosoedovo pecivo, pompernikl, fitness kruh)
2dl kislega mlečnega izdelka
5. obrok ob 19:99
2 dl kislega mlečnega izdelka ali 15 dk skute ali 10 dkg hrenovke ali 10 dkg mozzarelle (35%mm) ali 10 dkg ribe(tuna, skuša, sardine, bela riba, loso) ali 1 trdo jajce 1x na teden
25 dkg zelenjave (vse vrste surove ali kuhane zelenjave, razen suhih stročnic in krompirja=

Za kosilo 3 žlice olja (olivno, bučno repično)
Za večerjo 1 žlica olja (olivno, bučno, repično)
Uporaba naravnih začimb (svežih, posušenih) in kisa je dovoljena! Industrijsko pripravljeni dodatki hrani ni priporočeno

Na dan 1 dcl prave kave. 1,5l voda, čaja, mierlane vode. Omejitve soli jaz nisem imela. Sladila z aspartamom, ne s saharinom in ciklamati.

5 ur tedensko hoja, kolo da si aktiven 5 dni na teden!

Srečno!

Žal sem tudi jaz imela pri dr.Sentočnikovi pozitivne in potem zelo težko in predvsem žaljivo izkušnjo.Držala sem se striktno njene diete in tudi zelo pridno hujšala in tudi rekreirala a ko sem ji omenila ,da je to zame vse prevelik finančni zalogaj ,kar ona priporoča,da hodiš k njim pod vodstveno telovadbo in občutek dobiš kot ,da je to obvezno ! Poleg tega si bil deležen žaljivk ,če nisi točno tako shujšal kot ima program ,skratka iz zadovoljstva potem nastane tak psihičen pritisk (vsaj zame) da tega nisem vzdržala in sem opustila vodeno hujšanje – 28kg! Za vsak dkg premalo izgubljene teže si dobil negativen žaljiv komentar – namesto ,da bi ti kot zdravnica pomagala s strokovne plati ,da ne bi izgubil volje in motiviran nadaljeval začrtano pot.Najbolj hudo je pa to ,da sem potem dobila kg vse nazaj in celo več ,kot sem takrat startala.Veliko denarja sem porabila za to mojo izkušnjo ,ki pa se ni zame kaj dobro končala.Dobro premislite ,koliko se vam splača v te preizkušnje podati – mogoče ,če imate ob tem tudi kakšno psihološko pomoč ???? pa vendar ,če jo boste koristili pri njej ,ki naj bi bil psiholog prav v ta namen usposobljen je spet potrebno imeti denar.Žal je to primerna obravnava za izbrane premožnejše ljudi! Narava nam pa ne izbira med premožnimi in navadnimi smrtniki !!! Mogoče ima danes imenovana zdravnica tudi bolj dostopen odnos do pacientov ?? saj se časi hitro spreminjajo in tudi na tem področju je zelo močna ,strokovna konkurenca in tako je prav…. pa vsem srečno ,ki si izbirate to pot!

Jaz sem obiskovala njeno ordinacijo v Mb pred cca 12 leti in glede na enega izmed postov so jedilniki se vedno isti in to ne glede ali startas z 75 kg kot sem takrat jaz ali pa z 100 kg kot je v istem casu tudi moja tasca. Res je da sem shujsala so se pa zaradi premajhnega kaloricnega vnosa premajhnega vnosa vitaminov… zacele kazati druge zdravstvene tezave se posebaj izrazito izpadanje las, kar je dr. Sentocnikova popolnoma zavracala kljub mnenju osebnega zdravnika in dermatologa. V glavnem ko sem z dieto prenehala sem se v kratkem casu zredila nazaj. Ce bi se odlocala se 1x bi se za tak denar odlocila za osebnega trenerja nutricista ki bi me naucil pravilne vadbe katero bi lahko v nadaljevanju izvajala sama ter izdelave jedilnika ki je prilagojen potrebam posameznika. Ni normalno da imajo osebe z razlicno aktivnim zivljenjem predpisano isto kolicino hrane

Lahko pa poskusite v salonu La Luna na Betnavski, Sama sem si pomagala s presoterapijo pri njih. Lep salon, strokovno delo. Rezultat po 5 tretmanih 7 cm manjši obseg v bokih.

Pozdravljeni,

oglašam se v zvezi z hujšanjem pri dr. Tini Sentočnik moje mnenje je da obvlada zadevo do potankosti vsi so zelo prijazni in me podpirajo pri moji začrtani poti, izgubila sem že kar nekaj kilogramov in bom vztrajala do konca ne vem kaj toliko negativnih komentarjev saj smo si sami krivi da smo si nakopičili te nepotrebne kilograme in sam prideš k njej po pomoč tako da je treba bit pri tej zadevi samo vztrajen in je takoj viden rezultat.zato mislim da vsak ki se odloči za ta korak bo odšel čez leto zadovoljen in ponosen sam nase in še posebej na našo dr. Tino.

A tole je reklamno sporočilo za ordinacijo Sentočnik? Zanimivo, debeluh si je itak sam kriv da je debel, tukaj se strinjam, da pa te potem tudi v ordinaciji obravnavajo tako, da si prava zguba in ti rabiš zdaj nesramno obravnavo katero preplačaš, je pa višek. Že zadnjič je bila na tv in propagirala samo sebe. Gospa se je vso oddajo držala grdo in odbijajoče. Sem pogledala njeno spletno stran in cenik, oderuško.

Jaz imam zaenkrat mešane občutke glede hujšanja pri njih. Hujšam (izgubljam kilograme) in nisem lačna pri tem. To definitivno drži. Čisto vsi zaposleni (s katerimi sem imela do sedaj opravka) so zelo prijazni. Ga. zdravnica je pa malo svoja zgodba. Ima ta svoj pristop, ki ni vedno najbolj prijeten ampak se mi zdi, da je malo tudi zato, da vzameš stvar zares. Včasih je težko, ker imaš že tako slabšo podobo o sebi. Malo sem bila že pripravljena nanjo, ker sem si ogledala par prispevkov iz TV. Po drugi strani pa spet – gre za podjetje. Na napotnico zavod pač plača kar plača ostalega pa ne in tega potem ne nudijo zastonj. Psihološko moralno podporo, ki je napotnica ne predpisuje dobiš proti plačilu. Ti takoj povedo, da je to zelo pomembno, ampak pač, sam se odloči (če lahko plačaš seveda).
Bomo videli kako bo, ko bom že nekaj časa pri njih in se bo kaj zalomilo. Zaenkrat je motivacija visoka in vse poteka po načrtu, je pa res, da sem šele začela.

Koliko časa si tam in koliko si shujšala do zdaj?

New Report

Close