Najdi forum

kaj smo danes jedle

Punce bi se šle to varianto, in si vsak dan tu gor pisale kaj smo jedle? je že enkrat ena začela in je bilo fajn, ker smo nekako po celem dnevu kontrolirale kaj smo jedle prav in kaj narobe.Začele bi jutri.Ste za?

Zmenjeno! Se bom probala čimbolj posvečat tudi tej temi, začnemo pa jutri ja, danes ni ravno dober dan za pisanje jedilnika (pregrehe pa to) 😀

se pridružujem, še dobro, da se jutri začne, ker danes sem se res pregrešila z sadno kupo 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Sem zraven! Tudi jaz grešnica.

hej. sem nova tukaj in tudi jaz bi rada imela svojo prehrano bolj pod nadzorom, da vidim svoje prekrške, ki jih ni malo.
se vam pridružim!:)

Toplo vam priporočam, da prvi ukrep, ki ga storite pri hrani naj bo, da svoje obroke količinsko (vsaj) prepolovite. Tako se vam ne bo potrebno odpovedati sadni kupi – samo pojejte je samo pol ali pa 1/3. Pretiravajte le s svežim sadjem in zelenjavo.

Sladkor seveda nasploh ne priporočam…pa ne zato, ker naj bi redil. Sladkor proizveden direktno iz sladkornega trsa, takozvana melasa je odlična vitaminska zadeva. Zaradi čim daljšega skladiščenja pa je človek melaso skozi procese oropal mineralov in vitaminov. Na koncu ostane le goli beli sladkor, ki pa ima daljši rok uporabe kot melasa. In kaj se dejansko zgodi, ko pojemo sladkor. Beli sladkor je snov, ki za to, da ga naše telo predela, potrebuje veliko snovi, med drugim tudi kalcij. In kaj naredi telo? – iz svoji zalog vzame kalcij (zobje, kosti) in ostale vitamine, da ta sladkor lahko sploh predela. Torej se naše telo ‘osiromaši’, da lahko predela beli sladkor. Groza, kajne?! Namesto, da bi naše telo nekaj pridobilo, veliko izgubi.

Imate občutek, da vam je ‘padel sladkor’? Sladkorje telo proizvede samo iz hrane, ki jo jemo (ne bi sedaj o kemiji). Se pravi to je normalen naravni proces. Ta proces zmotimo, ko jemo izdelke, ki vsebujejo beli sladkor. Zakaj? Telo dobi sladkor in izda ukaz naj ga samo izdela manj, saj je dobilo nekakšnen nadomestek … in tako telo počasi začenja vedno manj in manj samo proizvajati sladkor in na koncu postane ‘odvisno’ od našega direktnega vnosa.

če dam vzporednico na našo kožo. Vzemimo mastno kožo. Konvencionalni/nenaravni zdelki proti mastni koži vsebujejo alkohole, ki kožo ‘izsušijo’. Torej tako suha koža pošlje signal telesu, da je presuha in tako nezaščitena. Zato telo poskrbi za naravno obrambo in napravi več zaščitne maščobe. Isto za suho kožo. Ko jo zamastimo s kremo pošlje signal, da je premastna in zmanjša izločanje svoje zaščitne maščobe ter tako sama po sebi postane še bolj suha.

ah…sedaj pa sem šla predaleč 🙂 Je pa zanimivo poznati delovanje svojega telesa in ugotoviti, da deluje na določen način, ker ga goljufamo in varamo s hrano …

LP pozdrav in obilo zdravih obrokov vam želim…

Aja – da ne pozabim. Običajni rjavi sladkor je le beli sladkor malo obarvan z melaso, torej s kupovanjem rjavega sladkorja dejansko ne storite nič. Priporočam, da se v kaki trgovini pozanimate za nadomestki belega sladkorja, ki so naravni in vitaminski: melasa, javorjev sirup (DM, Špar …)

Živožitje!

Me hujšamo in se bomo že same zmenile kako in kaj. A res ne znaš nehati. Si samo moteč element med nami. Ti vseznala SUHICA.

Danes sem zjutraj najprej popila SMOOTHIE-ja-ima sadni sladkor. Zajtrk cottage cheese-po domače posneta skuta + en kos polnozrnatega kruha + kava brez mleka.

Malica bodo ovseni kosmiči z lahkim kislim mlekom. Jabolko.

Kosilo še ne vem.

Zvečer pa verjetno malo sira in pa jogurt ali pa kislo mleko ali kefir.

Ojla! Jaz sem pa za zajtrk pojedla manjši kos polnozrnatega kruha namazanega z MU namazom s papriko in 2dcl mleka z 0,5 maščobe.

Kosilo bo rižota z rdečo papriko in bučkami + puranje meso (pečen v pečici v alu foliji)

Večerja pa solata iz kumare, paradižnika, koruze. Preliv iz kisle smetane z manj maščob pa piščančje meso (isto pečen v pečici v alu foliji)

V glavnem pri meni ne gre brez mesa..jem pa samo 3x, po priporočilu zdravnika-da me ne bo kdo kregal 😉 Drgač sta pa pri meni zajtrk in večerja večinoma ista. Edino pri kosilu malo menjam med rižem, krompirjem in testeninami.

Naj se pohvalim malo: Danes sem šla v trgovino in sem šla mimo polic s čipsi in omakami, brez da bi kaj padlo v voziček. Joj kaj je blo težko. Se pa bolš zdaj počutim.

Aja pa še nekaj čeprav bo offtopic in se že vnaprej opravičujem. Če vas nekdo žali, vam spodbija samozavest imate možnost posredovati sporočilo moderatorjem. Seveda ni treba sedaj za vsako besedo, ko se z nekom ne strinjate sitnariti našim moderatorjem. Ampak včasih pa pride ko si rečeš, da to je pa preveč. Je pa obvezno potrebno napisati zakaj se pritožujete in zakaj točno ta oseba. Se mi zdi, da če ne zaleže od vas/nas lepa beseda, je potrebno ukrepati, saj če bi bili vsi samozavestni in prepričani vase ne bi potrebovali tega foruma in ne potrebujemo tukaj ljudi, ki čeprav želijo pomagati, ampak se enostavno lotijo na napačen in vsiljiv način. Vse to moje pisanje ne leti na nobeno osebo ampak pišem na splošno, da ne bo nobenih zamer. No zj pa da neham nakladat. Lep dan vam želim vsem pa ne se kislo držat zaradi vremena 😉

lp

Veverrca!

Dobrer jedilnik, ampak jaz bi izpustila riž za kosilo. Riž, krompir in testenine jej samo z zelenjavo. Krompir pa če je le mogoče čisto opusti oz. ga samo skuhaj in kombiniraj z zelenjavo. Zelenjavne omake so lahko superca.

To je samo moje mišljenje, tako jaz delam.

Lp

– Anda: ja dobr no krompirja pa bl mal jem, ker se mi ga ne da kuhat k predolgo časa traja 🙂 jah dons bo za kosilo meso..mogoče te pa celo ubogam naslednjič 😉

aja za večerjo pozabila dodat še da pojem kakšnem krožnik zelenjavne juhe 🙂

lp

Da še jaz zase povem, čeprav danes nisem ravno ponosna ker sem premalo jedla- To pa zato ker sem šla raje spat za dobro urco, ker sem komaj pokonci sedla. 🙂

Z: 200 ml pomarančnega soka
M: 2 x sosedovo pecivo (pač tiste mejhne oglate zrnate bombetke)
K: navadni jogurt (500ml – tekoči)

Potem pa planiram še tole:

M: kava z mlekom (ker jo raaabim)
V: zelenjavna juhica

P.S. Sporočim če bodo spremembe, fant je rekel da ima neko presenečenje 🙂

No moje kosilo so bile piščančje hrenovke + solata + kava z mlekom.

Za večerjo bom samo Krepkega suhca vrgla vase, ker sem imela pozno kosilo-ob 16.

Ker jabolka nisem pojedla danes ga bom verjetno jutri.

Lp

hOJLA

o, super, ta debata mi je pa všeč, no js se vam bom pridružla šele jutri, ker sem mal prej prišla iz faxa in vse kar sem dans spravla v sebe sta 2 kakava, ker enostavno ni blo časa za kaj drugega, oz. bolje rečeno, si nisem vzela časa, (čas se vedno najde) ker sem sam neki skakala iz knjižnice, na predavanja in obratno. No pa spila sem ziher več kot liter vode. Zdej zvečer bom pojedla nekaj malega, ker grem pol ob 8h na aerobiko.
Jutr pa se vam obvezno pridružim in si vzamem čas za obroke- 5 na dan, ne?
držite se…
lp

še jaz;
danes sem zelooo slabo spala in mi tud smoothie ni dišal zjutraj.

Z; mali košček domačega polnozrnetega kruha 3dkg z malo sira
M; 3 kiviji
K; 1 ogromna banana(bi moralo biti zelenjavno kosilo, ma nisem bila lačna
M; gozdni sadeži , pol banane , lističi kokosa in malo riževega mleka zmiksano v smoothie
M; pol kozarca zelenjave skupaj zmletega ,bljak
V; mogoče korenček in jabolko soočeno ali pa smoothie iz sadja

mene pa zanima, zelooo, sam magari raje na eni drugi temi, ti jo kar odpri, se velik dobrega zve.Ker jaz bi rada shujšala, ma predvsem rada zrdavo jedla.

Evo moj popravek 😀

K malici dodajam še polovico bounty čokolade – tisto malo (28,5g). Že 100 let je nisem jedla, pa sem polovičko danes, polovičko bom pa verjetno jutri. Se pa ne sekiram, čeprav vem da je pregreha, sam po celem dnevu napenjanja možganov kar paše. 🙂 Sploh se pa pri kalorijah ne bo poznalo, glede na to da sem danes bolj malo jedla, pa čeprav so nezdrave kalorije.

lp 🙂

P.S.

Sem tole od ”suhe kože” prebrala. Morda v teoriji drži, v praksi definitivno ne. Jaz bi bila brez kreme kot ena riba, polna lusk, ker imam na obrazu precej suho kožo, sploh v hladnejšem vremenu.

no saj jaz tud…

New Report

Close