Med.Over.Net

Hujšanje

Odgovarjajo: Sebastijan Nemanič, fitnes trener FZS • Mirjana Frankovič, specializantka TA psihoterapije, doktorandka SFU Dunaj

Spremeniti svoj življenjski slog, odnos do telesa, svoje navade v prehranjevanju in najti pravo mero telesnih dejavnosti ni preprosto, a prednosti za zdravje in psihično počutje so lahko velike. V oporo so izkušnje drugih in strokovni nasveti.

Sebastijan Nemanič , fitnes trener FZS

sebastijan - osebni trener

Mirjana Frankovič , specializantka TA psihoterapije, doktorandka SFU Dunaj

MirjanaFrankovic

nič ni z mano

Default avatar

Stefka 1

V temi motivacija za vsak dan smo začele projekt -2 do konca junija. SI zraven? Tam boš imela super podporo ;-) NO, tudi tu jo boš imela, samo delaj in piši o tem :-)
Default avatar

zaspankicamala

kraljica Deborah, zanimivo te je brati, kot Bridget Jones na momente, zabavna, pronicljiva.
veš koliko nas je takih kot si ti. To ti sigurno ni v tolažbo, ampak prosim oglasi se še. Jaz sem z leti prilezla na 90 kg, čisto po tvojem principu, vsako leto kaka kila poleg pa sem tu kjer sem.
Danes me je nekaj premaknilo,ne grem se več tega žretja in slabega počutja. Je kdo z mano?
Default avatar

Stefka 1

Seveda smo. Kakšen je tvoj plan?
Default avatar

zaspankicamala

prvi teden za mano. zadovoljna. uspelo mi je izločit kruh, kar je zame zelo pomembno, ker sicer pride poleg še vse tisto kar ni treba-salame, sir, majoneza....
jem toliko, da nisem lačna, v malih količinah
gibanje: grem hodit ali na telovadbo ali pa telovadim doma, na YT sem našla par finih vaj, ki me potegnejo

moj plan je izgubiti-ne vem koliko-čim več-ampak počasi, na dolgi rok. Ne smem bit preveč restriktivna, ker se mi prehitro vse upre in se potem zeloooo težko zmotiviram, da se spravim spet v neke normalne prehranjevalne okvirje. če bom hujšala cca 2kg/mesec bo to top.
Default avatar

Stefka1

Bravo zaspankicamala, sliši se dobro. Ne prestrogo, ampak resno :-) Se mi dopade tvoj plan.
Moj je podoben. Z razliko, da jaz ne črtam ničesar specifičnega. Je pa res, da kruha (navadnega) ta teden u bistvu nisem jedla. Samo beljakovinskega iz hoferja.
Če ti paše pogosto javljanje, vabljena v sosednjo temo, drugače se pa beremo kaj tukaj. SRečno naprej!