Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Danes sem začela hujšati – pridružite se mi

Danes sem začela hujšati – pridružite se mi

Pozdravljeni,
stara sem 33 let, visoka 176 cm, tehtam 85 kg. Pred prvo nosečnostjo sem imela 60 kg. Hja, ko je takole enkrat napisano, je še večja groza, kot v resnici :))
Rada bi se znebila samo obročov okrog pasu in mlahavega trebuha in kar je mahedravega na notranji strani stegen :S

Cilj: – 1 kg/teden
Do kratkih hlač (recimo, da jih oblečem za 1. maja 2009) bi torej pristala nekje na 68 kilah kar bi bilo krasno.
Za fitnes nimam časa. Hodila bom peš in telovadila. Pa manj jedla, več sadja in zelenjave. Nič majoneze (ajs), sladkarij itak ne jem. Tako, da ne bo večje panike glede prehrane.
Danes zjutraj sem sicer zaspala in zajtrk preskočila, kar ni ravno obetavno 🙁
Trenutno malicam: banano, jogurt in ovsene kosmiče. Videti je približno tako kot bruhanje, a niti ni tako slabega okusa kot sem mislila da bo. Super. Ovsenih kosmičev se bom že navadila.
Me prav zanima, kako dolgo bom zdržala na dieti :)) Glede na to, da prvič resno hujšam.
Prebrala sem veliko komentarjev na teh straneh in veliko vas je naredilo skoraj nemogoče, drugi še zbirate pogum.
No, držite pesti…

Jaz pa imam namen izgubiti 20 kg v tem letu. Tudi na tak izi način, brez sladkarij in brez prehranjevanja po 18 uri. Tole bo na začetku težko, kajti zvečer tako rada jem. Bo že… Pa sprehodi in telovadba. Upam na najboljše. Preizkusila sem že morje diet – tudi 90 dnevno (pri kateri me je sredi poletja nenormalno zeblo!), pa sem vedno dobila malo več nazaj. Sedaj pa je potrebno spremeniti stil življenja.

Super, sva že dve!!!
Sedajle bom pojedla še drugo pomarančo, potem pa grem kuhat kosilo. Še dobro, da imam dva dni dopust za lažji začetek.
Zaenkrat mi ni hudega kar se lakote tiče 🙂
Sem se pa zagotovo in trdno odločila, da shujšam. Spet začnem telovaditi in da končno spet uzrem svoj izgubljeni pas, ki je že pred časom odšel neznano kam. Na najožjem delu okrog trebuha imam 95 cm! O, joj!

Ostaniva v stiku in se spodbujajva.

Pozdravljeni,

tudi jaz se pridružujem. Sklep: danes začnem. Verjamem, da nam uspe. Sem si pa privoščila še nekja- kavitacijo (res ni poceni, pa nekja razvajanja je pa lahko). Poskušala bom kombinirati prehrano, imeti več obrokov in se odpovedati hrani po 18.00 uri.
Poročam kako mi gre.
Podatki: 169 cm in 77 kg (še pred tednom dni 74)-ne vem kaj se dogaja z mano,pa sem cel teden smučala, migala in “normalno” jedla z malo več alkoholčka (družba pač), 42 let

Upanje nikoli ne ugasne. Lp, Tilčka

no, jaz sem pred leti že kepo shujšala z vsakodnevno telovadbo in nič slakkarij, hrana normalna in nikoli preveč. nato sem vse dobila nazaj in še več , sem se sedaj odločila, da vse to ponovim. takrat je trajalo 3 mesece za izgubo 8 kg,tako da prve rezultate pričakujem šele ob koncu januarja.

sem danes že bila 30 min na orbitreku. brez gibanja pri meni ne gre.

se pridružujem

lp
pika

Živjo Bramasole!

Tudi jaz imam podobne težave kot ti.
Stara bom 32 let in po štirih porodih se je nabralo kr nekaj kg. Iz 62 na 73, pri 164 cm. Poskusila sem že vse mogoče, pa mi zmanjka motivacije. Najhuj pa je zvečer, ko so vsi taaakoooo lačni. A nej mirno gledam? Sej če je mogoče se kam umaknem ampak tako daleč diši.
Zdaj pa me je ponovno zamikalo, da bi poskusila kakšno kilco dol spravit. Že zarad zdravja. Mi je začel želodec nagajat, pa ne smem vse hrane jest, mogoče bo zdaj kaj lažje.
Če pa bove dve in si dajale spodbudo nama bo mogoče uspelo. Če pa se pridruži še kakšna pa toliko bolje.

Oooooj še ena jaz sem začela s 1.1. in še traja.Jem 3 krat na dan zjutraj malo sadja kakšno hrenovko ali kuhan jajček.Kosilo juha goveje meso kolerabca in korenček.Vmesni obroki sadje pitje velike količine vode(vsaj parkrat po 2dcl).Večerja pa kakšen jogurt s kosmiči pa sadje v glavnem brez maščob nič sladkega veliko tekočine največ pa VOLJE!!!!!

hey, hoy… tudi jaz sem z vami, mineva 1.dan diete, oz.novega načina življenja. Kar se rekreacije tiče je bilo danes 4 km hoje v hrib, zvečer še pride nekaj trebušnjakov – vem ni veliko, a za začetek bo, vsaj upam… Za zajtrk sem pojedla eno pomarančo. za kosilo zelenjavno mineštro in kos rženega kruha, sedaj je treba zdržati samo še večerjo , ki bo po vsej vrjetnosti jogurt ali pomaranča, za enkrat ne čutim lakote, kar se tiče tekočine me zanima, kako naj spravim vase 2 l vode, do zdaj mi je uspelo 1l in 2 dcl????
zanima me pa tudi, če katera ve, ali žlička medu pred spanjem res pripomore k lažjemu izgubljanju kg?
veliko uspeha vsem …. in spodbujajmo se —- s skupnimi močmi nam bo uspelo pozdrav

bramasole, banan se izogibaj. Pa srečno 🙂

Lp, Goran

Ja, tudi jaz sem danes začela, trdo odločena da speljem do konca.

Ne mislim, da sem na neki dieti, samo bolj zdrav način življenja, pa bo.

Dobra misel, ki si jo večkrat ponovim:

NOR JE KDOR DELA ENE IN ISTE STVARI CEL ČAS-
ZANJE PA PRIČAKUJE DRUGAČNE REZULTATE.

Mogoče bi bilo spodbudno čez mesec dni poročat o dosežkih- kakršnih koli.

Srečno.

Pozdravljene,

tudi jaz sem včeraj začela. Odločila sem se za 3MD, ker je ta pri meni pred dvema letoma že delovala skupaj z rekreacijo. Ker pa sem zašla na stara pota, se je seveda spet nabralo. No, včeraj je kar nekako šlo.

Štartala s svojo najvišjo težo (razen predporodne)- 169 cm, 80 kg.

Spodbuda bo pa prav prišla.

No pa se pridružim še jaz!

Že nakaj časa se sicer “pravilno” prehranjujem (na cca.2-3ure, dop.sadje, pop. zelenjava in kakšna skutka, ter zvečer ne jem) ter popijem do 2l (čaj, voda, kava), telovadim vsako jutro cca.30-40min (vaje za noge in rit, ter vaje za trebuh in hrbet).

Ampak sem se kljub temu zredila (cca.7kg)! Saj sem ves čas vedela kaj me vleče gor – ČOKOLADA (nutela, čokoladne rozine in arašidi, napolitanke,…) in to, da v moji rekreaciji ni nič aerobnih vaj!

No in z novim letom – ali bolje z včerajšnim dnem – sem se odločila: nič več čokolad in vsaj 3x na teden orbitrek!
In če povem po pravici sem včeraj pojedla “le” 6 čokoladnih rozinc in 6 čok. arašidov – napaka je, ker jih imam doma in je vrečka že odprta,…ampak jih ne kupim več! Z orbitrekom pa začnem danes (poročam jutri ali sem res!).

Še nekaj me zanima – ali uporabljate kašne kreme in “švic” hlače, ko izvajate aerobne vaje – saj vsi vemo, da kreme ne delajo čudeže ampak škoditi pa tudi ne morejo, a ne? In ker so v večini zelo drage me zanima ali ste s katero res zadovoljne (da se je pokazal vsaj majhen učinek)?

Pa še nekaj – ali bi še napisale koliko ste stare (saj vsi vemo, da gre starejšim hujšanje oz.sprememba navad težje od rok in potrebujemo več vzpodbude,… No jaz imam 35let (uh še malo pa bo 36).

Pohvaljene vse, ki ste se “striktno” držale zadanih obljub in kar tako naprej! Če pa vas prime, da bi se prekršile hitro na MON, da vas prepričamo, da se ne splača zdaj kršiti, ko pa ste že tako dolgo zdržale!

Pa lep dan vsem!

Zdravo.Tudi meni se je nabiralo precej časa in včeraj 5.1. sem pričela z ločevalno.Upam,da mi tokrat uspe,saj sem jo pred dvemi leti že izvajala 14 dni,potem pa zbolela.Ampak 4 kilce so pa šle dol in jih nisem dobila nazaj.Fino je pa to ,da sem odkrila tale forum in upam ,da si bomo v podporo ena drugi.Nooooooo….težka 84 kg pri 163 višine,počutje obupno,vse kosti bolijo,stara 37….. in mož,pa dva otroka predšolska.Zdaj sem se odločila,da najdem čas tudi zase,pa če se vse na glavo postavi.Rabim energijo,pa tudi telešček,da bom še kakšno seksi stvar kdaj nase spravila.Upam ,da bomo vztrajale in ne bo tale forum čez par dni pozabljen…NO,zdaj grem pa na orbitrack,potem pa zelje kuhat.Se slišimo…

Zdravo vsem!

Tudi jaz sem začela z ločevalno (začetek 5.1.09), včeraj sem že bila lačna, danes pa še bolj.
Nekaj časa bo trajalo, da se moj želoček skrči, potem pa bo šlo.
Od telovadbe pa samo hoja dvakrat dnevno po uro z mojim psičkom.
Visoka sem 166 in 64 kg, shujšala bi rada 6 kg, kolk sem pa stara pa raje ne povem, ker sem prestara za vse vas ha, ha.

Se trudim z vami!

bramasole,
spuer, da si začela s to temo – vsi pravijo, da novoletne zaobljube ne držijo dolgo – pa dajmo punce dokazat da temu ni tako!!!

body,
Hja tudi jaz imam majhnega otroka in moža, ki je več v sl. kot doma in ne najdem časa zase, ampak sem si rekla, da je sedaj skrajni čas, da se spet posvetim sebi pa, če se svet podre! Mogoče bo tudi moj dragi kaj več doma, če se bom lahko v kakšni sexy oblekici sprehodila po dnevni!

pettrra,
Sajde jej samo dop., ker vsebuje veliko sladkorja!

rose55,
kako spiti 2l: na tešče 2dl limonade, nato 2dl Donata (za prebavo) in potem med (ali pred) vsakim obrokom (ki jih ješ na 3 ure in jih je najmanj 5) 2dl – to je moja metoda mogoče ti kaj pomaga? Tudi mene zanima tisto o žlički medu pred spanjem – ali to drži (vsekakor bi bilo slajše zaspati)?

Ojla,
pridne ste. Super. Hvala za spodbudo in hvala za nasvete.
Pred časom sem nekaj omenjala doma, da bi rada za rojstni dan sobno kolo in včeraj ga mož privleče in tako sedaj res ni nobenega izgovora več.
Seveda sem ga sprobala in seveda tudi najtežjo brzino :S
Nič ne rečem, super je, samo tako počasi gre vse to. Komaj sem prisopihala na dva kilometra, pa še toliko kalorij nisem porabila, kot je pisalo na jogurtu.
No, saj lahko verjetno res ne bo. Smo se pa zabavali. Pulz je šel 84…88…92…98…104…115 o joj! A ima katera kaj pojma, pri kakšnem pulzu se kurijo kalorije. (podatki 33 let, 176 cm, 85 kil) Mogoče “kolesarka”? Nekaj sem o tem že brala, pa ne znam več najdit, da bi si izračunala. Ko sem imela po parih minutah pulz na 125, pekoča stegna in sapo sem raje nehala.
Danes pa presenetljivo – nič me ne boli. No, mogoče malenkost v mečih. V redu, meča čutim, da jih imam. Hvala bobu, torej, še imam mišice 🙂
Trebušne mišice so v redu. Torej bo le nekaj na tem dihanju vmes 🙂

Kljub uhajanju vode bom danes nadaljevala s kolebnico, ker rada skačem. Dala si bom vložek in gremo. Bomo videli, kdo se bo prej naveličal. Pa še malo za malo se mi zdi, da sem včasih skakala 10 minut kot za šalo, sedaj pa so še tri minute predolge.
Kaj mislite, po kolikem času kaj neha nenadzorovano kapljati tam spodaj? In čestitam tistim, ki ste trikrat ali celo štirikrat rodile, pa ste v redu, jaz sem samo dvakrat, pa sem čist razmontirana.
In včeraj nisem večerjala. Sedela sem zraven in mirno pila vodo. Pri meni pitje ni problem. Že od nekdaj zjutraj najprej ožamem celo limono, si jo razredčim s pol litra mlačne vode in spijem. Zelo rada imam nesladkan rooibois čaj. Tega res priporočam, dober pa je tudi z medom. Svetujem pa vam, da kupite navaden rooibois čaj in ne tiste s kakšnim umetnim dodatkom – aromo. Navaden je najboljši. Pa še brez kofeina je.
Čez dan zagotovo spijem tudi do 3 litre tekočine. V službi si skuham čaj ali si vodo prinesem v vrčku in potem po malem pijem vse dopoldne ali popoldne. Problem bo jutri, ko imam celodneven seminar. Moram si kaj pripravit za prigriznit.
Moja težava so namreč slastni orehovi rogljički in kar je še podobnega pregrešnega v listnatem testu iz bližnje pekarne za malico v službi.
Ko sem danes razvozila otroke v vrtec in šolo in sem šla po nakupih, sem nalašč dlje parkirala in se malo sprehodila. Bilo je sicer strupeno mraz, bila sem brez rokavic in ker sem vedela, da bom morala nakupljeno peš odnesti en kilometer daleč, sem tudi bolj malo zapravila 🙂 Dobra finta, a?
No, zadnji dan dopusta, pa si lahko malo privoščim, da zapravljam čas.
Sedajle si grem pripravit malico, potem pa malo pospravljat. Pa tudi likanje me še čaka.
Srečno vsem 🙂

No evo Pettra je bila pridna od 1 do danes sem izgubila 2 kilci.Nisem telovadila pazila sem kaj jem veliko pila…..o super saj imam zdaj več volje samo najhuje je ko se potem naenkrat ustavi in gre bolj počasi….samo NE BOM OBUPALA!!!!!11

Kreme in švic hlače. To sem še pozabila omeniti. Enkrat sem probala pred morjem kuro z eno za crknit drago kremo proti celulitu. Namesto švic hlač kot jih imenuješ, sem se povijala v folijo za živila. V prozorno, da ne bo pomote 🙂
Ravno tako sem se spotila pod polivinilom, kaj pa drugega, imela sem bolj mehko in svilnato kožo, a to je bilo tudi vse. Od dveh tubic kreme verjetno res ne moreš pričakovati čudežev, a tako kožo bi imela po moje tudi, če bi se mazala z navadno kremo za roke in prej naredila dober piling. Ne zaupam preveč v kremice in gele, vse preveč svinjarije je v njih. Pa tudi ene trikrat so predrage za moj okus.
Jaz mislim, da enak učinek: mehka koža, prijetna na otip – lahko dosežeš za manj denarja. Da pa se boš samo s kremo znebila celulita? Tega pa ne verjamem.

pulz si izračunaš, mal poglej na netu, sem že pozabila kako gre. menda 220 -leta je max utrip. krat 60-80% pa tisti pravi za kurit.

no jaz se vam bom tud pridružila, samo ko pozdravim. sem že 3 mesce na bronhitisu, glih zdaj grem k pulmologu, da izključimo astmo.
seveda ne televadim zdaj, pa tud jem :(((

no, jaz sem ševedno na 87 kg, 169 cm, let pa ponovem 39. tako.

bramasole,
ja tudi pri meni so najhujše sladke skušnjave in včasih sem si rekla samo malo bom pojedla potem pa nič več ta dan, da se ne bom zredila – ampak to ne “pali” – kalorije so kalorije in kg grejo gor! Vendar sem jaz “pazila” da me nihče ne vidi, ker kao hujšam, ampak ko sem sama,…
Zato je pri meni edina rešitev, da teh stvari nimam doma oz. če so že doma, da so v zaprti embalaži. Težko pa se zgodi, da nimam nič sladkega doma, ker zeloooooo rada pečem,…!
Za utrip ti je že hana odgovorila!
Glede uhajanja pa ti ne morem svetovati, ker med vadbo nimam problemov, če pa me tišči, pa sem morala (še cca. 2 leti po porodu) tisti trenutek na WC ker se mi je že zgodilo, da nisem pravočasno uspela potegniti hlačk dol,…
Saj ne pričakujem čudežev od krem ampak mogoče vsaj malo,…

Pettrra,
bravo 2kg v 5dneh! Ja imaš prav, hudič bo ko se bo ustavilo! No takrat bomo pa veliko na MON-u in se spodbujale in “brcale v rit”, ker to novoletno zaobljubo moramo uresničiti!

hana,
čimprej se pozdravi in nato dobrodošla!

P.S. danes sem pojedla le 3 rozine in 3 arašide (čokoladne) in to zjutraj doma – s sabo v službo pa si jih nisem nesla (tako kot ponavadi).

New Report

Close