Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Ali je tudi Zeleni čaj za hujšanje

Ali je tudi Zeleni čaj za hujšanje

lep pozdrav

Vse več je slišati da so tudi stari dobri vzhodni čaji dobri za hujšanje,
predvsem zeleni beli in črni in tradicionalni juznoameriško rdeči.
Pravijo celo oziroma statistike kažejo da zeleni čaji pospešujejo prebavo in s tem tudi kurjenje odvečne maščobe.
ZELENI ČAJ ? NAJMOČNEJŠI POSPEŠEVALEC IZGOREVANJA MAŠČOB!?

Raziskave, ki so bile izvajane z namenom ugotovitve učinka zelenega čaja so dale zanimive rezultate saj je bilo ugotovljeno , da je zeleni čaj izredno močen spodbujevalec izgorevanja maščob in sicer dosti več kot so nekateri predvidevali.
Ena izmed sestavin zelenega čaja , ki jo zeleni čaj ima v izobilju se imenuje Epigallocatechin gallate (EGCG).
EGCG: Kaj je in kako deluje?
EGCG spada v encime Polifenol, ki se v zelenem čaju nahaja v nekaj oblikah in sicer kot epigallocatechin (EGC), epicatehin (EC) , epicatechin gallate (ECG) ter EGCG, ki je najaktivnejši encim .
Kot aktivna glavna sestavina ekstrata zelenega čaja je EGCG bil v zadnjem času velikokrat omenjen kot izredno koristen pri zdravljenju številnih obolenj. Zaradi tega so ga znanstveniki že poimenovali kot glavna iznajdba 21 stoletja.
Pri raziskavah obolelih od HIV-a so znanstveniki osupnili, ko so ugotovili kakšen vpliv ima EGCG na preprečevanje napredovanja te težke bolezni, kot tudi velikega števila rakastih obolenj. EGCG zmanjšuje holesterol v krvi ter s tem zmanjšuje nevarnost kardiovaskularnih bolezni ima pa tudi velik vpliv pri preprečevanju kariesa.
Ob vseh teh pomembnih učinkih pa je EGCG kot najmočnejša sestavina zelenega čaja dal najboljše rezultate pri izgorevanju maščob.
EGCG je na kliničnih preizkusih povzročil povečanje termogeničnega efekta, ki pospešuje
presnovo maščob kot še nobena druga sestavina ali hranilo vključno z efedrinom in kofeinom.
EGCG pospešuje izgorevanje maščob na popolnoma drugi osnovi in preko drugačnih mehanizmov kot ostale sestavine oz hranila, ki spodbujajo izgorevanje maščob saj ne samo, da deluje samostojno pač pa deluje tudi kot pospeševalec delovanja in učinkovitosti ostalih elementov-hranil kot je kofein, ki imajo vlogo pospešiti izgorevanje maščob hkrati pa deluje preventivno-preprečuje nabiranje maščobe tako, da odvečne kalorije porabi kot vir energije.
Če pa še koga zanima več o zelenih čajih pa prilagam tu link
http://www.cajjezakon.com
mogoče so cene mal konkretne ampak za zdravje se splača priporočam
lp

Uffa cene na zgornjem spletnem naslovu so pa RES zasoljene !
Jaz kupujem že več kot leto MATE SWEET ORANGE zame osebno najboljši in sploh in oh zeleni čaj. Stane pa 2.5€ 100g. Na zgornjem naslovu pa so cene celo 10€ Za naše razmere in glede na ponudbo dosti previsoke.

Kakorkoli. Zeleni čaj resnično pospešuje presnovo in posledično res pomaga pri topljenju maščobe. Ampak ! Nikar ne kupujte čaja v pričakovanju da bo sam čaj topil maščobne zaloge 🙂 Je samo pomočnik. Ima ogromno antioksidantov (tako kot vsi zeleni čaji) s tem da MATE pijejo navadno namesto kave. Vsebuje tein ! Vkolikor pijete dosti zelenega čaja obvezno pijte tudi dosti vode. Kajti je blag diuretik. Na internetu je ogromno člankov na temo čaji hujšanje oz. zdravje. Zato se tu nebi ponavljal pretirano. Uporabite google 🙂 Vsekakor osebno priporočam pitje zelenega čaja. Osebni okus: MATE sweet orange 🙂

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

kolk sem danes prevero so ze spremenili cene tak da se opravicujem za zmoto hvala in lp

nova
Uredništvo priporoča

Še vedno so cene x2. In to za klasične zelene čaje. Kot so recimo gunpowder mislim da najbolj poznan zeleni čaj. Druge čajnice ga prodajajo po 2€ za 100g. Zgoraj je 4. Enako velja za ostale cene kolikor sem preverjal. Čajnic in tudi online prodajaln je kar precej. Že zato me čudi politika višjih cen.

Zagotovo pa čisto vsem priporočam ! Ne kupujte smeti v filer vrečkah v mercatorju ! To so ponavadi ostanki ki jih pometejo po končani obdelavi transportu skladiščenju itd. Če imate radi čaje (in ne vidim zakaj nebi človek imel rad nekaj tako blagodejno zdravega kot je zeleni čaj) si obvezno priskrbite original zeleni čaj. 2€ se mogoče sliši dosti za 100g Ampak iz tistih 100g pripravite 4x toliko čaja kot iz filter vrečk ki jih dobite v merkatorju. Ali kje drugje. S tem da lahko liste prelijete 2x ! Drugi preliv ima malo bolj močan rahlo grenak priokus mogoče odvisno od vrste čaja ampak ima ravno tako vse antioksidante in pozitivne stvari. Tako da v bistvu pripravite 8x toliko čaja za isto ceno. In to čaja ki je res čaj in ima tudi pravi okus ! Je prav nekaj drugega ko v čaju gledaš listke čajevca ali neke smeti. Toplo priporočam ! Poizkusite Mate sweet orange ali samo MATE. Je najmočnejši antioksidant med zelenimi čaji in najbolj blagodejen. Pa tudi najmočnejši topilec maščob in najbolj pospešuje presnovo !

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

se strinjam čeprav jaz po njem ogromno časa presedim na WC- ju če imam srečo da ga ne izbruham. kakorkoli v vsakem primeru sem z wc-jem najboljši prijatelj, kot ko sem bila noseča.

Kaj pa navadni zeleni čaj v vrečkah, ki se kupi v vsakem supermarketu ni vredu?
Ali more bit prav takšen iz čajnice?

Ni treba da je iz čajnice. Je pa dosti bolj kvaliteten iz čajnice kot tisti v supermarketu. In še dosti cenejši.

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

Hmm, ampak jaz pa preprosto nimam pojma, kje kupiti čaj, ki ne bi bil v filter vrečkah? Oz. točno tega, ki ga navaja dracon.

Kakšnega okusa pa je ta čaj, ki je tvoj najljubši, in kje ga kupuješ? Oziroma bo druga informacija povsem dovolj, ker saj po vonju človek že veliko sklepa o okusu.
Me ne zanima zaradi hujšanja, imam pa rada čaje.
Če pa smo že na forumu hujšanje, ali je vseeno, če čaj piješ z mlekom ali brez?

Only Me: Vseeno ni 🙂 Zelene čaje naj ne bi pili z mlekom. Če ne gre drugače… potem pač ne gre drugače. In ga piješ z mlekom. Okus… hja kako naj ti opišem okus nečesa tako edinstvenega ? Zelo težko ! Jaz ga kupujem kar v lokalni čajnici tu v Tolminu ga naročajo posebej zame. Drugače ima čajnica ŠeŠe ali čajnica Cha (na internetu dobiš njihovo stran) ravno tako čajnica v hypermaketu merkator… skratka. Možno ga je dobiti ! Vsaka čajnica ga ima. Če ga pa nimajo se da verjetno dogovoriti da ga naročijo.

Smensyka naročiš na internetu in dobiš v paketku domov če nisi iz katerega malo večjega mesta. Kajti celo tu v Tolminu ki mu težko rečeš mesto imamo recimo čajnico.

Yerba mate je grm ki uspeva v subtropski južni ameriiki (argentina, brazilija, paragvaj, urugvaj)
Grm zraste do 15m v višino, njegovi listi pa so zimzeleni.
Značilno za mate je, da vsebuje veliko kofeina in tako ni primeren za pitje zvečer.
Mate pa vsebuje veliko vitaminov, rudnin in mineralnih snovi.
Znano je tudi, da po pitju mate-ja izgubite tek in zato mate uživajo mnogi, ki bi radi izgubili odvečne kilograme.

Priprava:
Lističe vržemo v vodo, ki ima malce manj kot 100C in jih pustimo stati 3 min.

Drugače pride v poštev še Pu Erh čaj ki spodbuja delovanje jeter in čiščenje telesa in pa… to kar vas res zanima presnovo in topljenje maščob. Vseeno jaz stavim na Mate ker resnično ublaži oz zavira apetit.

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

tud v dm-u lahko kupiš zeleni čaj ki ni v filter vrečkah…jaz si ga kupujem tam. pa še bio piše da je :))) tako da je naraven brez kakših dodatkov:)

Hvala za izčrpen odgovor. 🙂
Zeleni čaj jaz ponavadi (ne pa vedno) pijem z mlekom, vendar brez sladkorja. Mate čaja še nisem poskusila, ampak če ima kofein, potem bi to lahko bil, če mi bo le okus všeč, nadomestek za kavo. Pravzaprav me ne zanima toliko topljenje maščob, ker ni posebne potrebe za to. Ga bom enkrat preiskusila in sporočila, kako mi je všeč.

Na forumu se najavljam sicer z uprašanjem ker čaj uporabajm za hujšanje . Skodelico čaja popijem samo zjutraj . Zanima me če je pretirano pitje čaja lahko škodlivo(recimo 2x,do 3x dnevno)? . Aja pa zanima me še če ima starost tudi kai opraviti pri tem (koliko ga lahko spijem itd. : D ) sem mladoletna 🙂

Vsaka stvar v pretiravanju je seveda škodljiva. Dve, tri skodelice zelenega čaja na dan, se mi zdi čist OK.
V kolikor boš ugotovila, da zvečer ne moreš zaspat, zmanjšaj dozo, oz. jo pozno popoldne ukini.

R

Jaz osebno grem najraje po čaj v čajnico (CHA) ker majo res veliko izbiro in se jih ne naveličam nikoli.. spijem 3 skodelice na dan približno (včasih tudi več). In vedno prelijem isto dozo čaja.. vendar več kot 3x ali max. 4x ne gre, ker potem pa že res to ni več čaj 😉
moje splošno razpoloženje je boljše in tudi stalno težo lažje vzdržujem. In preden grem na kolo, rolerje ali tek spijem skodelico, mogoče pomaga, mogoče ne..
Me pa moti, da kljub temu, da je zelen čaj res popularen, v lokalih še vedno nimajo kaj pametnega za ponudit :S

Pospeši metabolizem in vsebuje močne antioksidante. Vsekakor se ga priporoča redno uživat.

Lp

jaz ga pijem že kar več let redno vsak dan – zjutraj in dopoldan – ker ima name isti učinek kot kava, torej me zbudi. spijem ga 0,5 do 0,7 L, ampak glede teže in hujšanja ne opažam nobenih razlik.

Biokemijske preiskave bi pokazale. Počutje pa je ziher boljše ob uživanju tega čaja.

Lp

Zeleni čaj je super zadeva in ima številne zdravilne učinke ne samo glede telesne teže.

Evo en kratek povzetek:

Čaj je predvsem znan po svojih zdravilnih učinkih saj je glavni vir antioksidantov in podpira kardiovaskularno zdravje. Čaj ima tako celo višjo sposobnost antioksidacije kot vitamin C. Najvišjo raven antioksidantov ima zeleni čaj. Lastnost antioksidantov je, da v telesu nevtralizirajo proste radikale in so koristni za naš srčno-žilni sistem. Seveda pa ima čaj tudi številne druge zdravilne učinke.
Tako čaj ugodno vpliva na naše zdravje na naslednje načine:

* Zeleni čaj pomaga zmanjšati tveganje za nastanek raka tako da pomaga ščititi celice pred poškodbami, za katere menijo, da so povezane z nastankom raka.
* Zeleni čaj preprečuje bolezni srca, saj zmanjšuje nivo holesterola in tako pomaga preprečevati nastanek srčne kapi.
* Kot že omenjeno zgoraj, zeleni čaj vsebuje antioksidante, ki se borijo proti prostim radikalom in tako pomaga pri ohranjanju mladostnega videza ter spodbuja vitalnost.
* Prav tako zeleni čaj pomaga pri izgubljanju telesne teže saj topi maščobe in spodbuja metabolizem k naravnemu delovanju.
* Zeleni čaj tudi varuje kožo pred škodljivimi vplivi prostih radikalov, ki povzročajo staranje kože ter pomaga pri preprečevanju kožnega raka.
* Dobra lastnost zelenega čaja je tudi ta, da pomaga preprečevati in zmanjšati tveganje za revmatoidni artritis, ker hrustanec varuje na ta način, da blokira encim, ki ga uničuje.
* Pomaga tudi zmanjšati raven holesterola in izboljšuje razmerje dobrega in slabega holesterola tako da znižuje raven slabega.
* Zeleni čaj preprečuje debelost z zaustavitvijo pretoka glukoze v maščobnih celicah.
* Izboljšuje raven lipidov in glukoze v metabolizmu ter preprečuje zvišanje ravni sladkorja v krvi.
* Zeleni čaj poleg tega pomaga pri utrjevanju in ohranjanju spomina ter upočasni proces delovanja acetilholina v možganih, ki povzroča Alzheimerjevo bolezen.
* S pitjem zelenega čaja se tudi znatno zmanjša možnost za nastanek Parkinsonove bolezni saj pomaga preprečevati poškodbe celic v možganih.
* Zeleni čaj pomaga pri transplantaciji jeter saj so raziskave pokazale, da uničuje škodljive proste radikale v zamaščenih jetrih.
* Pomaga tudi ohranjati normalen krvni pritisk in na ta način zmanjšuje nevarnost za zvišanje le-tega.
* Zeleni čaj uničuje bakterije, ki lahko povzročijo zastrupitev s hrano in ubija toksine, ki jih te bakterije proizvajajo.
* Zeleni čaj vsebuje polifenole in flavenoide, ki pomagajo pri krepitvi imunskega sistema poleg tega pa vitamin C v čaju pomaga pri hitrem zdravljenju bolezni.
* Zmanjšuje možnost za nastanek astme saj sprošča mišice, ki podpirajo bronhialne poti hkrati pa pomaga pri problemih z vnetimi ušesi.
* Poveča tudi učinkovitost zdravljenja herpesa ter uničuje bakterije in viruse, ki povzročajo številne zobne bolezni. Zavira tudi rast bakterij, ki povzročajo slab zadah.
* Aminokisline, ki se nahajajo v zelenem čaju pripomorejo k preprečevanju stresa, poleg tega pa čaj lajša alergije in preprečuje nastanek le-teh.
* Zanimivo pa je tudi to, da so znanstveniki na Japonskem odkrili da zeleni čaj preprečuje virusu HIV, da bi napadal zdrave imunske celice. Na ta način lahko zeleni čaj pomaga upočasniti širjenje tega smrtonosnega virusa.

Da ne bo kdo težil zarad kopiranja 🙂 VIR: skodelica-caja.com

meni pa filter vrečka bolj odgovarja, sploh v službi se mi ne bi dalo ukvarjat s precejanjem. jaz ga pač kupim v merkatorju, ker za nobenega boljšega ne vem,če pa kdo ve, vas prosim, da mi poveste, ampak za čaj v vrečki.

lp

New Report

Close