Najdi forum

South Beach dieta

Zanima me, če je katera od vas (s)hujšala po tej dieti in če ima mogoče, kakšne napotke oz.nasvete glede diete. Lahko pošljete tudi ZS.

Jaz sem na tej dieti zdej dober teden. V enem tednu sem shujšala 1,6 kile, s tem, da se diete nisem stoprocentno držala…jedla sem tudi sadje, ki naj ga ne bi smel jesti, dvakrat sem za kosilo jedla pire krompir, špinačo in kruh….če bi se striktno držala bi ziher več zgubila…

drgač je to dieto men predpisal osebni trener na fitnesu, in moram reč da deluje. najbolj všeč mi je pa, da ješ kolikor hočeš in tudi ob 12h ponoči če si lačen..sama ne zdržim it lačna spat, tko da ta dieta je direkt zame…fora te diete je kot sama veš da ješ samo beljakovine.in ker telo ne dobiva ogljikovih hidratov in iz njih ne črpa energije, je primoram črpati iz maščob v telesu(iz beljakovin pač ne more). Tisti, ki pa pravijo, da po tej dieti zgubiš energijo, ah dej no dej, na fitnesu s to dieto preživim 1 uro do 2 intenzivno, tko da…

Mej 5 obrokov na dan(beljakovinskih seveda), in videla boš da sploh nisi lačna. Če te ob 12h zvečer prime da bi jedla, naj te nič ne peče vest, ker itak ješ beljakovine, ne OH.

da pa ne bo hrana monotona(skuta, jajca, piščanec), ti priporočam da si nabavi tuno v lastnem soku(rio marina je dosti draga, jst sm si šla kr u lidla kupit-200g=90centou), potem bele hrenovke(merkatorjeve), piščančja salama(ampak to tista bela, poglej na vsebino ta ma 13g beljakovin in samo 3g maščob)….
tko no take stvari si kupuj….mal poglej kok beljakovin ma kakšna stvar pa bo….

če pa za zajtrk ješ kakšno kislo sadje, kot so mandarine, kivi, pa ne bo nič narobe, te nimajo veliko sladkorja in so v tem zimskem času še zelo priporočljivi zaradi C vitamina.
aja pa zjutraj si na tešče iztisni limono i jo spij z vodo(ali grenivko pojej)-ravno zaradi C vitamina

to je potem ena verjanta atkinsonove,če jaz prav razumem…

nova
Uredništvo priporoča

ne ubistvu ne.. cez en al pa dva tedna začneš počasi nazaj uvajat dobre OH (žita,sadje,pz stvari).. tko da na koncu ješ ubistvu vse, samo malo več beljakovin pa dobre OH zraven.. mal bol strog montignac.. samo prve dva tedna (al pa en al pa niti ni treba met tega in začneš kar z drugim delom diete) je mal hudo k bi mogu res skoz sam skuto,meso,zelenjavo,jajca jest ampak pol vsak dan dodaš kak pz OH k enemu obroku pa naslednji teden dodaš dobre OH k dvema obrokoma na dan.. dokler na koncu ne pristaneš na klasični zdravi prehrani:) men ni slaba dieta no..pri atkinsonu ješ pa res skoz un meso pa maščobo.. bljak

Punce a mi lahko posredujete kakšne linke z jedilniki o tej dieti.

Je neke vrste atkinsova. Ni glih ravno najboljša, saj so OH za telo, kot gorivo. Zato popolnoma ukiniti jih, ni pametno. Dovolj je že zmanjšati vnos.

Najbolša pod do dobre in vitke postave punce, je telovadba. Pa lahko ješ karkoli (nobenega odrekanja).

Jaz sem cincala med to dieto ali med ločevalno. SB se mi zdi preveč monotona in jo najbrž niti ne bi zdržala. Da bi pa grešila, pa itak potem ne vidim smisla, da sem na dieti.
Pogovarjala sem se tud z zdravnico in mi je rekla, da OH telo potrebuje in ni priporočljivo ukinit vnos OH v telo. Zato mi precej bolj priporoča ločevalno (kjer je vnos OH omejen, vendar pa jih telo še vedno dobi).

Tako sem se sedaj odločila za ločevalno.
Poleg tega so pri ločevalni tudi hitreje vidni rezultati.

No js sm z ločevalno shujšala 7kil v 3h tednih.
Potem sem se v treh letih zredila za 20 kil.
Ločevalna je fajn, sam takoj ko se nehaš držat je samo vprašanje časa, kdaj pridobiš nazaj IN potem še kar prejcej plusa.

Tko da bom zdej probala še to dieto.

Nič nimam proti kakršni koli dieti – vsaka se odloči zase. In tako je prav. Vendar se je žal izkazalo, da pri meni diete delujejo le, dokler trajajo. Ko sem z dieto končala, se je doslej še vedno pokazal jo-jo učinek. Edino uravnotežena prehrana v kombinaciji z gibanjem se je pri meni doslej izkazala kot uspešna, tudi pri vzdrževanju telesne teže. Toliko v razmislek.

Lp

Deluje,deluje,vredno je probati.Do sedaj mi je ta dieta edina,ki mi je pomagala.Nobene lakote, le malo monotona je in je treba imeti ful domišljije za sestavljanje jedilnika.
L.p.

Ojla,

danes začenjam s to dieto. Se še kdo pridruži? Ima kdo izkušnje s to dieto?

Če morda navdušim še koga…
1. teden prve faze je mimo in počutje je odlično.
Danes je tehtnica pokazala 1,8kg manj, kot prejšnji ponedeljek.
Lačna sem bila malo prve tri dni (verjetno poslediva PMS-ja), zdaj se mi zdi da pojem še preveč 🙂
Poskusila sem že sto drugih diet, ampak tale je pa res edina v kateri uživam.

Lahko napišeš jedilnik? Približno? Monotonost me ne moti.

Jaz si jedilnike sestavljam sama po trenutnem navdihu 🙂
Obstaja pa knjiga kjer so primeri jedilnikov za vsak dan in pa tudi recepti, danes grem ponjo v knjižnico in že komaj čakam na kakšen nov recept.
Drugače pa si delam hamburgerje (cvetačna lepinja, humus, piščanec, motovilec), ki so božanski, ali kakšne zelenjavne polpete, gratinirano zelenjavo, cvetačni riž, zelenjavne juhe, zelenjavne pice…
Primer včerajšnega jedilnika:
Zajtrk:
-Cottage cheese + tuna + črna kava
Kosilo:
-puran na žaru + rdeča paprika
Malica1:
-arašidi
Malica2:
-Zelenjavni polpeti + piščanec + bučke + parmezan
Večerja:
Riccota + aroma vanilije

Hvala!
Če prav razumem, so dovoljene beljakovine in zelenjava. Je tako?

Najbolje da si na tej strani preberes seznam dovoljenih zivil v 1.fazi…
http://www.planet-diet.si/diete-in-hujsanje/61-south-beach-dieta

Najbolje da si na tej strani preberes seznam dovoljenih zivil v 1.fazi…
http://www.planet-diet.si/diete-in-hujsanje/61-south-beach-dieta%5B/quote%5D

Najlepša hvala!!!

Evo jaz se spet malo javljam 🙂
V dobrih dveh tednih sem izgubila 4 kg, kljub temu da sem se v nedeljo pregrešila in za zajtrk pojedla toast za kosilo pa pol pice.
Počutje je odlično, pozna pa se tudi na centimetrih.

Ojla,

Da se malo pohvalim….
moja začetna teža 13.3.: 85,6 kg
teža danes zjutraj: 80,6 kg

Počutje super, pozna se tudi že malo, čeprav se ne držim 100%.
Še vsaj 5 kg do poletja pa se bom že super počutila tudi na plaži 🙂

Ojla 🙂
Odločitev je padla. Jutri začnem s to dieto. Ali se mi kdo pridruži?
Moj cilj je izgubiti vsaj 10-15kg do poletja, če pa na koncu tehtnica pokaže -20kg pa tudi ne bo nič narobe. Za začetek sem si še zadala cilj, da telovadim minimalno 3x na teden po vsaj pol ure. Upam da mi uspe 🙂

New Report

Close